Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Všetky články autora: Eva Čobejová

Zoznam na rozlúčku
[14]
Eva Čobejová | 24.7.2008
Každý máme nejakú úchylku. Ja som si o sebe dlho myslela, že som úplne normálna a že mojou najväčšou prednosťou je práve neexistencia úchyliek. Ale nedávno som názor o sebe musela poopraviť. Mám jednu úchylku a z roka na rok sa mi zhoršuje. Milujem zoznamy. »
Utopenci, rodová rovnosť, francúzština, no a čosi aj o Dánoch
[33]
Eva Čobejová | 17.7.2008
Spomenula som si na svoje detstvo a pobyty v Bulharsku. Vždy sme zažili minimálne jedného utopenca a často aj niekoľko. Moju úvahu o utopencoch dovŕšil až článok, že na Slovensku sa ročne utopí okolo 50 ľudí, v Chorvátsku, kam sa chodí kúpať takmer celá Európa, iba 6. Slovom šesť. »
Nechcem byť virtuálna babička
[13]
Eva Čobejová | 10.7.2008
Do sveta neodchádzajú len dcéry či synovia, za prácou migrujú aj otcovia či matky rodín. Odchádzajú aj staršie ženy – často rozvedené, ovdovené, osamelé s odrastenými deťmi. Idú do sveta zarobiť si na lepší dôchodok a svoje vnúčatá poznajú len z fotografií a telefónu. »
Čajovňa nie je pre každého
[91]
Eva Čobejová | 3.7.2008
Vo všeobecnosti by sa dalo rozdeliť ľudí na návštevníkov kaviarní a čajovní. Do kaviarní chodíme my obyčajní, uponáhľaní, vystresovaní a ľahučkej kaviarenskej droge podliehajúci smrteľníci bez hlbokého duchovného založenia. Do čajovní chodia zasvätenci. No a to som ja nevedela. »
Renesančné bytosti
[44]
Eva Čobejová | 26.6.2008
Majú svoj svet, svoju tichú radosť a len občas precitnú do reality a uvedomia si, že je nejaký problém. Ale čoskoro ich zase pohltia husle alebo bylinky či štúdium exotického jazyka. Občas vám pripadajú ako najšťastnejší ľudia na svete, ale sú chvíle, keď vidíte ich hlboké zúfalstvo. »
Opäť som videla ženičky milujúce premiéra
[37]
Eva Čobejová | 19.6.2008
Konečne opäť videla muža, ktorému dôverovala, pomáhala a ktorého milovala. Ani sa nemusela za svoj cit hanbiť, pod pódiom stálo viacero podobne zamilovaných starých žien. Pani K. ich dobre poznala, rozumeli si, nežiarlili na seba, spájala ich rovnaká vášeň. »
Dlhý život architekta
[35]
Eva Čobejová | 12.6.2008
Architekti sú do vysokého veku tvoriví a činorodí. Napríklad brazílsky architekt Oscar Niemeyer (1907), ktorý ešte vlani ako storočný pracoval a tvoril. Iste, taký Le Corbusier sa dožil len 78 rokov, lebo sa po srdcovom infarkte utopil, ale tiež tvoril až do konca života. »
Z hotela do kempu
[33]
Eva Čobejová | 5.6.2008
Moja matka je skalopevne presvedčená, že prosto nemáme dosť peňazí na to, aby sme šli do hotela, a tak sa tvárime, že niet nad stan. Darmo ju presviedčam, že nás hotel jednoducho prestal baviť a že pobyt v drahom kempe – a my do lacných nechodíme – nie je vôbec lacný špás. »
Pani Irena a tie ďalšie panie
[53]
Eva Čobejová | 29.5.2008
Dnes má pohreb Irena Schusterová, manželka druhého slovenského prezidenta. Pri tejto smutnej príležitosti je dôvod zamyslieť sa nad slovenskými prvými dámami. Pravdupovediac, zo všetkých troch doterajších mi bola pani Irena asi najsympatickejšia. »
Popoluška a samec
[81]
Eva Čobejová | 22.5.2008
Svokra Jána Slotu je vraj šťastná, akú kariéru urobila jej dcéra. To ma šokovalo: pochopila som, že na Slovensku sa kariéra Slotovej mladej manželky chápe ako rozprávkové šťastie. Čosi ako príbeh Popolušky, len ten princ je trošku starší a menej romantický typ. »
:: Súvisiace reklamné odkazy
  
  1 | 2 | 3 | 4
Anketa
Budeme vám chýbať?

Mne ste chýbali aj doteraz.
Mne ste chýbali aj doteraz. - 8%
8%
Som tu prvýkrát, o čo ide?
Som tu prvýkrát, o čo ide? - 12%
12%
Áno, ale len ak aj my vám.
Áno, ale len ak aj my vám.  - 8%
8%
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať!
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať! - 1%
1%
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy!
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy! - 5%
5%
Práve zakladám svoj magazín a lepší.
Práve zakladám svoj magazín a lepší. - 0%
0%
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať?
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať? - 26%
26%
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.  - 4%
4%
Mne budú najviac chýbať ankety.
Mne budú najviac chýbať ankety.  - 6%
6%
Čo si počnem bez Stropkova?
Čo si počnem bez Stropkova? - 14%
14%
A čo bez sexu?
A čo bez sexu?  - 3%
3%
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!  - 13%
13%