Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: DeathStyle zobraz všetky zobraz všetky

  1 | 2  
Za svätokrádež smrť obesením
[8]
Ján Kúkel | 2.4.2008
Krádež bola už od stredoveku najčastejšie súdeným trestným činom pred mestským súdom v Bratislave. Kradlo sa demokraticky, medzi okradnutými nájdeme všetky vrstvy spoločnosti od šľachticov až po sedliakov. Aj v kostoloch. Za svätokrádež však hrozila smrť obesením. »
Ideálny druhý manžel a úmrtný list v pravý čas
[23]
Ján Kúkel | 7.2.2008
Ukončiť manželstvo nebolo v minulosti jednoduché. Komu nepomohol osud alebo sa nemal k radikálnemu činu, ten mohol zvoliť bigamiu. Bigamia však mala aj svoje negatíva, napríklad bola trestná. A trestom nebolo nič menej ako smrť. V 18. storočí to bola smrť pomerne príjemná, sťatie mečom. »
Monokle v centre pozornosti
[33]
Norbert Moravanský | 10.12.2007
Netreba uvádzať, čo sa stalo pred dvadsiatimi rokmi, keď vám manžel prvýkrát strelil facku, aj keď je zaujímavé, že slovenská žena okrem iného rozlišuje a toleruje „takú tú normálnu facku strednej intenzity“ alebo „ranu päsťou tri-štyrikrát do roka, keď si ten môj riadne vypil“. »
Čachre s pozemkami? Nič nové pod bratislavským slnkom!
[10]
Ján Kúkel | 22.11.2007
Bratislava až do konca feudalizmu žila akoby obklopená nepriateľmi. Všade naokolo mali svoje pozemky a panstvá predstavitelia vysokej či nižšej šľachty. Dokázali spolu viesť nezmieriteľné boje o pozemky. Jedným z nich bol aj spor Bratislavy s Pajštúnsko-Stupavským panstvom. »
Na Halloween zombie do každej rodiny
[7]
Alexandra Pavelková | 31.10.2007
Prišiel Halloween a s ním čas, keď je nutné nechať vyplávať na povrch vlastnú tvorivosť. Tá, samozrejme, nespočíva v pobehovaní po uliciach v maminej parochni a rozstrihanej nočnej košeli. Prišiel čas ohromiť niečím nevšedným, ale praktickým. Čas na vašu zombie. »
Šaty robia zločinca
[9]
Ján Kúkel | 17.10.2007
Šaty boli v minulosti také vzácne, že sa odkazovali v testamentoch aj niekoľko generácií. V Bratislave boli počas stredoveku šaty po peniazoch druhou najčastejšou komoditou, ktorá bola predmetom krádeží. Krádež šiat však mohla stáť zlodejov nielen česť a slobodu, ale aj život. »
Vražda v Blumentáli pri jazere korytnačiek
[14]
Ján Kúkel | 28.6.2007
Na základe verejnej vedomosti a výsluchov je zrejmé, že zabitá manželka bola často počas noci vonku a viedla podozrivé reči s cudzími ľuďmi, takže si vlastne takýto úder zaslúžila, keďže je prirodzené, že manželia majú svoje manželky ohľadne nesprávnych mravov vychovávať i za použitia bitky. »
Vyvolávam ťa, Diabol, poď, čakám ťa, poď a vypočuj ma!
[30]
Ján Kúkel | 23.5.2007
Nečudo, že sa diabol nezjavil. Do takého obchodu by nešiel nielen žiadny slušný a inteligentný diabol, ale snáď ani podielnici BMG Investu a Horizontu. Za stotisíc zlatých dukátov by si mohol vtedy kúpiť sto domov v Bratislave. A dnes by to bolo približne 185 miliónov korún. »
Neopatrný bohorúhač a dilema odpadlíčky od katolíckej viery
[23]
Ján Kúkel | 25.4.2007
Eliáš Bader, ktorým bola oplodnená, bol bratranec. Evanjelici však povoľovali sobáš iba príbuzným štvrtého stupňa, takže jej hrozilo obvinenie z incestu, väzenie a poprava. Aby si zachránila život, prestúpila na katolícku vieru, ktorá povoľovala aj druhostupňové príbuzenské zväzky. »
Podlá vražda hájnikovej ženy nešťastnou náhodou
[12]
Ján Kúkel | 11.4.2007
Dosiahnuť rozvod na civilnom súde bolo zložité a výsledok neistý. Keďže smrť znamenala automatické ukončenie manželstva, niektorí siahli práve po nej. Náš dnešný príbeh však rozpráva skôr o tom, ako dosiahnuť ukončenie manželstva nechtiac, nešťastnou náhodou. Alebo, že by to bolo inak? »
  1 | 2
Anketa
Budeme vám chýbať?

Mne ste chýbali aj doteraz.
Mne ste chýbali aj doteraz. - 8%
8%
Som tu prvýkrát, o čo ide?
Som tu prvýkrát, o čo ide? - 12%
12%
Áno, ale len ak aj my vám.
Áno, ale len ak aj my vám.  - 8%
8%
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať!
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať! - 1%
1%
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy!
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy! - 5%
5%
Práve zakladám svoj magazín a lepší.
Práve zakladám svoj magazín a lepší. - 0%
0%
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať?
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať? - 26%
26%
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.  - 4%
4%
Mne budú najviac chýbať ankety.
Mne budú najviac chýbať ankety.  - 6%
6%
Čo si počnem bez Stropkova?
Čo si počnem bez Stropkova? - 14%
14%
A čo bez sexu?
A čo bez sexu?  - 3%
3%
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!  - 13%
13%