Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Všetky články autora: Lukáš Krivošík

Slovenské riešenie: Aby aj vlk zostal sýty, aj koza celá
[52]
Lukáš Krivošík | 22.7.2008
Pravidlá často berieme len ako nezáväzný návod na riešenie problémových situácií: „Tóno síce urobil chybu, ale viedli ho k tomu isté okolnosti, netreba ho posudzovať príliš prísne. Navyše spolu hrávame karty, je to šikovný chalan so sľubnou budúcnosťou, netreba mu kaziť kádrový profil.“ »
Politici, kriminálnici a politici-kriminálnici
Lukáš Krivošík | 15.7.2008
Na zadnej strane videokazety o Stalinovi sa nachádzala veta: „Takto by to vyzeralo v Spojených štátoch amerických, ak by sa prezidentom stal Al Capone.“ A skutočne, mnohí zo Stalinových spolupracovníkov predtým naozaj boli súdení za rôznu kriminálnu činnosť nepolitického charakteru. »
Hetero Pride
[100]
Lukáš Krivošík | 8.7.2008
Pochody gay pride zosobňujú „filozofiu, ktorá tvrdí, že homosexuáli, bisexuáli a transgenderi by mali byť hrdí na svoju sexuálnu orientáciu a genderovú identitu“. Fajn, a čo my heterosexuáli? Ako by kolegovia gayovia vnímali, keby sme zorganizovali pochod vyzdvihujúci normálnosť? »
Otec zakladateľ John Adams a ideály národov
[5]
Lukáš Krivošík | 1.7.2008
Ja musím študovať politiku a vojnu, aby moji synovia mohli študovať matematiku a filozofiu, zemepis, prírodnú históriu, námornú architektúru, navigáciu, obchod a poľnohospodárstvo, aby ich deti mohli študovať maliarstvo, poéziu, hudbu, architektúru, sochárstvo, gobelíny a porcelán. »
Oportunizmus – evolučná stratégia?
[4]
Lukáš Krivošík | 24.6.2008
Ak by ste odmalička museli na pleciach niesť jarmo, časom by sa vám chrbtica úplne ohla. Neustále prezliekanie politických kabátov sa u Slovákov možno evolučne osvedčilo, pretože navzdory nehostinným podmienkam im zabezpečilo prežitie buď ako jednotlivcov, alebo ako národa. »
Íri odmietli lisabonský diktát
[9]
Lukáš Krivošík | 17.6.2008
Svätý Patrik vyslyšal hlasy eurorealistov a malý zelený ostrov aspoň načas pribrzdil bruselský parný valec. Množstvo diskutujúcich Slovákov írske NIE oceňuje. Sklamaní zástancovia Lisabonskej zmluvy však neustále opakujú niekoľko fráz, na ktoré sa oplatí pozrieť zblízka. »
Pokrok sa odkladá
[30]
Lukáš Krivošík | 10.6.2008
Keď sme vstupovali do Európskej únie a Británia nám spolu s Írskom otvorila pracovný trh, jeden ľavicovo-liberálny hurápokrokár sa v novinách zastrájal, že exodus Slovákov neskôr po ich návrate spôsobí hlboký spoločenský prerod. Skutočne nám prinesú vracajúci sa Slováci pokrok? »
Brány Carihradu
[30]
Lukáš Krivošík | 3.6.2008
Hŕstka ľudí, čo bije na poplach a snaží sa upozorňovať na zhubné plody multikulturalizmu či politickej korektnosti, kráča v stopách Giovanniho Giustinianiho a jeho sedemsto mužov, ktorí v najhoršej chvíli prišli Carihradu na pomoc, aj keď ich snaženie bolo v konečnom dôsledku márne. »
Oportunisti – slovenská dynastia
[32]
Lukáš Krivošík | 27.5.2008
Je to takmer nepísaný zákon slovenskej politiky, ale tento zvláštny živočíšny druh notorického oportunistu vždy tiahne k tomu, kto dominuje politickej scéne. Keby tu vznikla konzervatívna voličská väčšina, títo oportunisti by neváhali masovo vstupovať do OKS a zahrnúť ju finančnými darmi. »
Byť obeťou katastrofy v Ázii
[3]
Lukáš Krivošík | 20.5.2008
Pomáhať a snažiť sa zachraňovať životy treba bez ohľadu na to, či vďaku obetí zožne Červený kríž alebo si ju úplne nezaslúžene prisvojí vojenská junta. No je možné si predstaviť, že mnohých záchranárov zo Západu takýto prístup domácich zbaví všetkých ilúzií. »
:: Súvisiace reklamné odkazy
  
  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ...
Anketa
Budeme vám chýbať?

Mne ste chýbali aj doteraz.
Mne ste chýbali aj doteraz. - 8%
8%
Som tu prvýkrát, o čo ide?
Som tu prvýkrát, o čo ide? - 12%
12%
Áno, ale len ak aj my vám.
Áno, ale len ak aj my vám.  - 8%
8%
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať!
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať! - 1%
1%
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy!
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy! - 5%
5%
Práve zakladám svoj magazín a lepší.
Práve zakladám svoj magazín a lepší. - 0%
0%
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať?
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať? - 26%
26%
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.  - 4%
4%
Mne budú najviac chýbať ankety.
Mne budú najviac chýbať ankety.  - 6%
6%
Čo si počnem bez Stropkova?
Čo si počnem bez Stropkova? - 14%
14%
A čo bez sexu?
A čo bez sexu?  - 3%
3%
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!  - 13%
13%