Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Mišo Cifra | 6.5.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Domáce dobré na Pohode

Blank

Aj my tu v magazíne, čo sme neprišli na svet so striebornou lyžičkou v ústach a nezjedli ňou múdrosť sveta, s rukami za chrbtom často bezmocne sledujeme, ako nám veci rýchlo a vo veľkom miznú pred očami. V hudbe je to obzvlášť bolestivé, preto sa nasledujúca rubrika autoterapiou s placebo efektom snaží túto frustrujúcu skutočnosť nepatrne zmierniť. Každý utorok v nej čisto subjektívne vyberáme plus-mínus sedem kusov rôznej hudby, plus-mínus jednu na každý deň týždňa, ktorá by vás z rôznych nižšie (ne)vysvetlených dôvodov mohla potešiť, vytočiť, a, najlepšie, motivovať k vlastnému objavovaniu.

Na jednej betónovej ploche Pohody sa každý rok okrem dovozového tovaru vyskytujú aj početné domáce zdroje. Ak si odmyslíte staré známe mená, dajú sa aj tu objaviť doteraz neznáme veci. Dnes tipy na pár z nich.  

Na opis YOUCOCO stačí málo: jednoducho nádherné. A nielen preto, že kapelu tvoria dámy, a krásne dámy, a krásne dámy muzikantky, a v krásnej dámsko-muzikantskej minimalistickej zostave. Hlavne preto, že neznejú ako storočná zatuchlina vylezená z babkinej skrine, ale čerstvo a živo, v tom najlepšom, ako sa len dá myslieť.

V The Infants okrem iného počuť aj obrovské cool okuliare a zmeškaný last bus home smer Modra-Harmónia, kde jej štyria členovia vymýšľajú. Inak majú krásne špinavý zvuk, neskrývane sa hrajú a najkrajší sú v tom, ako kúzelne to ešte nevedia. Možno aj vás dostanú a tiež budete chcieť veriť, že ak tieto deti nezačnú robiť kraviny, mohli by raz byť veľké. 

Na základe prvého dojmu by The Uniques mohli byť s predošlou kapelou kamaráti. Väčší a starší. Spievajú po anglicky, znejú skúsene a suverénne. Gitary a synťáky, vokál s uveriteľným nasadením, niečo chladné a priťahujúce zároveň. Rozhodne vhodné aj na druhé a ďalšie, a hlavne live dojmy.

Odkedy boli Veneer nádejný objav s potenciálom prekročiť aj za hranice všetkých dní, prešlo toľko rokov, že sa už ťažko počítajú. Rovnako dlhý čas očakávam ich koncert, na ktorom nebudú vyzerať ako študenti nasilu otvárajúci hasičskú zábavu, ale adekvátnym spôsobom predvedú svoju muziku. Žeby konečne na Pohode?   

Cudzo známe Nové mapy sme recenzovali raz aj dva razy, svojsky hip-hopové Modré hory s debutovým albumom navyše reportovali a našich veľkých lieblingov z The Swan Bride máme stále na čestnom mieste v obývačkovom sekretári. Ešte ste nič z toho osobne neskúsili? Iďte na všetko v mene Božom s naším požehnaním.   

One man projekt Isobutane buď v Trenčíne nevystúpi, alebo ho zatiaľ len nenapísali do line-upu. V rámci programu Pohoda na Rádiu_FM sa predstaví určite, a to už dnes večer medzi ôsmou a desiatou, keď sa mu tradične s ďalšou novou dobrou hudbou bude venovať Biba. Namiesto vymýšľania prívlastkov súvisiacich s chemickými zlúčeninami túto slovenskú elektroniku jednoducho  odporúčame.

Foto: www.myspace.com


 Mišo Cifra  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy