Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Mišo Cifra | 1.7.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Od Bejrútu až k polárnym medveďom

Blank

Aj my tu v magazíne, čo sme neprišli na svet so striebornou lyžičkou v ústach a nezjedli ňou múdrosť sveta, s rukami za chrbtom často bezmocne sledujeme, ako nám veci rýchlo a vo veľkom miznú pred očami. V hudbe je to obzvlášť bolestivé, preto sa nasledujúca rubrika autoterapiou s placebo efektom snaží túto frustrujúcu skutočnosť nepatrne zmierniť. Každý utorok v nej čisto subjektívne vyberáme plus-mínus sedem kusov rôznej hudby, plus-mínus jednu na každý deň týždňa, ktorá by vás z rôznych nižšie (ne)vysvetlených dôvodov mohla potešiť, vytočiť, a, najlepšie, motivovať k vlastnému objavovaniu.

Dnes horúce so studeným a naopak.

Albert Hammond, Jr., to je jeden z členov amerických pojašených The Strokes, ktorí sa výraznejšie ozvali naposledy v roku 2006. Kým ich spoločný album číslo tri, First Impressions of Earth, zatiaľ nemá nasledovníka, Albert od jeho čias vydáva už druhý výstup zo svojej sólo činnosti. ?Cómo Te Llama? si vás nájde o pár dní.

Beirut je folk, ale pozor, s indie nádychom, takže žiadne kotlíky a klobásy pod vlahou letnou oblohou. Skôr nástrojová a melodická bohatosť, charizmatický vokál a súčasnosť, priatelia, aktuálne vnútro aj vonkajšok.


 

You are not in this movie/you are not in this songspievajú Notwist v jednej zo starších pesničiek. Poznáte to: sedíte pred niekým, navonok všetko hrá, ale vnútri máte bordel a vedomie, že hocičo spravíte, bude to zlé. Hudba Notwist väčšinou sedí na tieto pekné chvíle. Ak sa vám zunovali predošlé albumy, nový, The Devil, You + Me, (ešte aj ten názov!) snáď do starých situáciíprinesienové podnety.   

Pre tých, ktorí by prípadne cítili deficit islandských interpretov na tomto mieste, sú v ponuke Seabear. Možno ich niekto zaregistroval ako supportérov na niektorom z koncertov  zimného turné (podľa niekoho možno až príliš dokonalých) múm. Charizmatický ostrov x-tý raz, a predsa trochu inak. 


V Drážďanoch pôsobia nielen (v dobrom) excentrické a teatrálne bábiky, ale aj pätica Polarkreis 18. Anotácia z ich profilu na myspace hovorí o elektrickom emo experimentovaní, čo je kombinácia, ktorá by zapôsobila možno aj na nebohého Kurta Vonneguta.  

Asian Dub Foundation majú síce nový album vonku už celkom dlho, ale keďže prišlo leto, spomínať na nich je namieste. Po rokoch by som ich zasa celkom rád privítal na Slovensku, a v pohode aj teraz na festivale, lebo keď už britská, na zriadenie fakujúca vykopávka, nech je pri nej aspoň veselo, čo obtlstlí, niekdajší punkáči, obávam sa, garantovať nemôžu.


Keďže Parenthetical Girls sa na svoj myspace profil naposledy prihlásili v marci 2007, venujú sa zrejme nejakým iným činnostiam. V čase núdze sa stále môžete spoľahnúť na ich doterajšiu tvorbu; tie pesničky z radu uzavretých a ubolených, stále však dostatočne svojských, aby z takéhoto zástupu dokázali vystúpiť. 

Foto: www.myspace.comMišo Cifra  viac od autora »
Vaše reakcie [5]
:: Súvisiace reklamné odkazy