Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Eva Borušovičová | 21.12.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Pravou nohou a odvážne!

Blank

Keď sa niečo končí, niečo sa začína. Nenadarmo sa hovorilo Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ. Neexistuje vzduchoprázdno, za všetkým príde niečo iné. Často aj lepšie než to predtým, len my sa bojíme, že ak to ešte nepoznáme, nič dobré sa od toho nedá očakávať. Lepšia je sivá, na ktorú sme zvyknutí, než žiarivo žltá, od ktorej by nás mohli bolieť oči. Bezpečnejšie sa cítime medzi známymi ľuďmi, ktorých muchy máme zmapované, ktorých zvyky a zaužívané vety by sme mohli predpovedať ako Nostradamus a potom sa smiať, ako nám to vyšlo, než otvoriť dvere novým prichádzajúcim, či sú z úplne cudzích krajov, alebo tým, ktorí boli doteraz „na hubách“.

Rok 2007 bol v mojom živote plný medzníkov všetkých druhov, rozdeľujúcich veci na tie „predtým“ a tie „potom“. Priniesol mi do života nové veci, nové poznania, zážitky a nových ľudí – s niektorými z nich ste sa aj vy mohli stretnúť vo vydaniach stationu. Bolo to veľmi plodné obdobie, a to nielen v duchovnom zmysle slova. Možno tak ako ja tiež čosi zásadné začínate, možno len veľmi chcete, aby sa čosi nové začalo. Držím vám palce a sebe vlastne tiež. Neviem, aký dátum svieti v kalendári, keď čítate tento text, možno je ešte pred Vianocami, možno po nich, možno už robíte krok pravou nohou do nového roka. Možno je to však tá istá chvíľa, v ktorej naberie prvýkrát vzduch do pľúc môj druhý syn. Z celých síl mu želám, aby to bol zdravý a šťastný prvý nádych do dobrého sveta.

Niečo sa končí, niečo sa začína a keďže v niektorých prípadoch deliacu čiaru medzi minulým a budúcim nevie presne predpovedať nikto, môžeme si čakanie na to vzrušujúce ďalšie niečo či niekoho skrátiť čítaním o láske a manželstve, o ľuďoch, o psoch, o veciach medzi nebom a zemou, aj o veciach neodolateľne prízemných, o čítaní a písaní, o rozprávaní, o dotýkanío zoznamovaní, o dievčatách a chlapcoch, o susedoch a o priateľoch.

Ďakujem za priazeň, spolunáležitosť, duchaplnosť, za to, že ste sem chodili, čítali, písali, mysleli, smiali sa, rozčuľovali, chápali aj nechápali. Prajem príjemné chvíle oddychu a dovidenia čo najskôr.Eva Borušovičová  viac od autora »
Vaše reakcie [15]
:: Súvisiace reklamné odkazy