Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Ján JoFIX Čičmanec | 12.9.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Žaba, korytnačka, ďateľ - kto je rýchlejší?

Blank

pr_01A máme tu zábavnú pretekársku hru na autíčkach, ktoré šoférujú zvieratká. Pet Racer. Áno, tušíte správne, hra je určená najmä pre deti. Je jednoduchá a zábavná.

Skupina zvieratiek sa pohádala o to, kto je rýchlejší. A samozrejme, každé si to myslí práve o sebe. Keďže je zhoda v nedohľadne, jedinou možnosťou, ako správne určiť najrýchlejšieho, sú ich vzájomné preteky. Ten, kto zvíťazí, bude vyhlásený za najrýchlejšie zviera na svete... a na Mesiaci.

Začínate výberom vášho pretekára, ktorého môžete meniť na začiatku každej trate. Na výber máte na začiatku šesť zvieratiek – fialového pantera, dina, ďatľa, žabu, korytnačku či žraloka. Celkovo je zverov až 12. Každé zvieratko má iné auto a inak sa s ním šoféruje. Rýchle autá nevedia dobre vybočovať a opačne, takže je len na vás, čomu dáte prednosť. Autá však nehrajú tú najdôležitejšiu úlohu. Záleží najmä na vašej šikovnosti – nejazdiť po tráve, ktorá vás spomaľuje, ale po ceste (hmm, to je logické), zákruty vytáčať už s predstihom a nenarážať do prekážok.

Ale ak chcete byť prví, šikovnosť niekedy nestačí. Musíte mať aj šťastie na darčeky, teda aby som nezavádzal, musíte využívať zbrane a bonusy, ktoré nájdete v darčekoch. Tie sú na každej trati pekne roztrúsené (približne každých 100 metrov sú tri kusy). Ak jeden z nich zoberiete (čo je v rýchlosti niekedy dosť ťažké), zadováži vám náhodne jednu zo zbraní – bombu, koláč na hádzanie, vrhač rajčín, sprej, katapult, olej, alebo bonus ako turbo (zrýchlenie) či ochranný štít. O tom, ako najlepšie používať tieto darčeky, hádam písať nemusím. Najdôležitejšie je používať ich často a ak máte šťastie na turbo a rovnú trať pred sebou, o prvenstvo máte postarané. Ešte jedna poznámka – niesť môžete vždy len jednu zbraň či bonus. Darčeky sa na trati po zobratí zakrátko zjavia znova, takže keď pretekáte na tri kolá, ako je vždy zvykom, užijete si so svojimi piatimi oponentmi dostatok zábavy. Počas pretekov zvieratká aj občas niečo vtipné poznamenajú a v hre tak vytvárajú príjemnú živú atmosféru.

pr_02Pretekať môžete aj vo dvojici s predelenou obrazovkou na dve časti. V hre je tento mód prístupný v menu pod označením multiplayer. Ak hráte za jedného pretekára, máte na výber kariéru (Adventure) alebo ľubovoľné jazdenie po odomknutých tratiach.
No a pri kariére zostávame, pretože tá je hlavná. Platí tu pravidlo: ak nie ste prví, ďalej nepostupujete a musíte trať opakovať znovu. Našťastie je systém ukladania pozície automatický a ak vám dôjdu nervy, môžete v hre bez problémov pokračovať tam, kde ste predtým skončili a skúšať to znova.

Pretekárska arkádovka Pet Racer má viac ako 30 tratí, ktoré sú veľmi dobre nadizajnované a každá je niečím osobitá. Pretekáte v lese, na púšti, ľade, v džungli, na Mesiaci či v levom kráľovstve, kde sú veľké muchotrávky. Grafika tratí je jednoduchá, ale pekná, ako keby ste vstúpili do farebného rozprávkového sveta. Okrem toho majú niektoré trate aj väčšie kopce, čo dodáva grafike švih a pri vyšších rýchlostiach je šoférovanie vašej buginky pri takomto teréne celkom zaujímavé. Sú tu ešte vaše vylepšenia (v menu pod EXTRAS), ktoré získavate po prejdení celej šestice tratí, pomocou ktorých budete ešte rýchlejší, obratnejší a nebezpečnejší ako predtým.

Ovládanie je veľmi jednoduché, postačia vám šípky a medzerník, ktorý aktivuje vašu zbraň či bonus. Hrateľnosť je vysoká a hra je chytľavá. Veľké plus celej hry je v jej nízkych hardvérových nárokoch. Pri maximálnom rozlíšení 1024 x 768 sa hra na priemernom počítači bez problémov hýbe. Minimálne požiadavky sú Pentium 400 MHz a grafická karta 64 MB. Hra bola vydaná v roku 2002 poľskou vývojárskou firmou Techland.

Sťahujte a hrajte tu.


Ďalšie články z utorka 12. septembra 2006
Juraj Malíček: www.omrtvychlendobre.sk
Eli Elias: Kapitola štrnásta – Mužské sprisahanie alebo Ako byť najlepší sumo na Trajdalkoch
Dušan Mikušovič: Plus jeden denníkJán JoFIX Čičmanec  viac od autora »
Vaše reakcie [2]
:: Súvisiace reklamné odkazy