Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Lukáš Krivošík | 18.10.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Správy zo strany tri alebo Pár výstrelkov ľavicového liberalizmu

Blank

Keď som pred týždňom písal o rozporoch medzi klasickým liberálom Klausom a ľavicovým liberálom Havlom na českej politickej scéne, niektorí čitatelia v diskusii uviedli, že síce nevedia, čo to je ten „ľavicový liberalizmus, ale asi to bude niečo úžasné, keď z toho Krivošík má obavy“.

Nebudem čitateľov nudiť nejakými politickými definíciami, pretože od písacieho stola každá ideológia vyzerá inak ako v praxi. Skúsim uviesť len prehľad niekoľkých udalostí, o ktorých informovali minulý týždeň internetové magazíny http://www.euportal.cz/ a http://www.brusselsjournal.com/ a ktoré sa dajú považovať práve za výstrelky voľného ideologického prúdu známeho pod označením „ľavicový liberalizmus“.

politika_01

Kam smeruje Británia?
Zdá sa, že bývalé centrum svetového impéria je kolonizované vlastnými bývalými kolóniami. A že rodený Angličan už hádam vo vlastnej krajine nemá žiadne práva. Nielenže sa kráľovná Alžbeta rozhodla v Buckinghamskom paláci zriadiť modlitebňu pre moslimov. Najnovšie je v poriadku, ak poviete, že kto neverí v islam, mal by byť zabitý, ale ak od niekoho vyžadujete znalosť angličtiny, môžete na Ostrovoch skončiť v base ako rasista.
Štrnásťročné dievča bolo zatknuté políciou, pretože počas vyučovania nechcelo sedieť vedľa skupiny ázijských žiakov, ktorí s ňou odmietli komunikovať po anglicky. Coddie Stottová mala počas vyučovania pracovať so skupinou piatich ázijských spolužiakov. Tí na ňu začali hovoriť svojou domácou hatmatilkou, takže sa obrátila na učiteľku so žiadosťou, že chce byť preradená k inej skupine, lebo nerozumie. Tá dostala hysterický záchvat s tým, že ide o rasizmus a študentka pôjde za to do basy. A skutočne, dievčina strávila tri a pol hodiny v policajnej cele, bola odfotená do policajného záznamu a odobrali jej odtlačky prstov. Hoci ju po vypočutí prepustili, vec sa naďalej vyšetruje. 

Pre porovnanie, vládnym školským inšpektorom sa na Ostrovoch stal človek, ktorý sa raz vyrútil na deti pre oslavu Vianoc. Moslimský učiteľ Israr Chán sa do povedomia verejnosti dostal v roku 1996, keď na základnej škole v Birminghame verbálne napadol skupinu asi 40 žiakov, ktorí nacvičovali vianočné koledy na školskú akciu. Chán vyskočil zo stoličky s výkrikom: „Kto je váš boh? Prečo hovoríte Ježiš a Ježiš Kristus? Boh nie je váš boh – je to Alah!
Niekoľko kresťanských detí sa zľaklo a odišlo potom zo scény v slzách. Chán bol síce dočasne suspendovaný, no napokon škola k nijakému disciplinárnemu postihu nepristúpila. A to aj napriek tomu, že na zmienenej škole bol v tom čase žiakom Rašíd Rauf, podozrivý z nedávneho plánovaného útoku na lietadlá.
Je paradoxné, že Chán teraz bude ako inšpektor schvaľovať alebo zamietať iné školy. Jeho bývalý kolega o tom povedal: „Vzhľadom na históriu toho človeka je to úplne ohromujúce. Je to výsledok jeho drzosti, že bol schopný dostať sa na tú pozíciu. Bol vždy veľmi chytrý.“

Moslimovia sa smú hlásiť k svojmu náboženstvu otvorene a verejne, no kresťanstvo je vyháňané preč z verejného priestoru. Zamestnankyňa British Airways, Nadia Eweidová, ktorá pracovala na londýnskom letisku Heathrow, bola prepustená bez odstupného za to, že si ako kresťanka odmietla zložiť retiazku s malým krížikom, ktorý nosila na krku. Zaujímavé je, že zamestnanci British Airways majú od vedenia povolené nosiť k uniforme turbany aj závoje.
Multi-kulti a politická korektnosť über alles. Len je otázne, či si liberálna ľavica posadnutá tolerantnosťou ku každej zvrátenosti uvedomuje, že ak sa militantní moslimovia postupne presadia, tak oni budú prví, kto položí hlavu na klát.

politika_02

Teplá armáda a studené jedlo
Výstrelky ľavicového liberalizmu a útoky na zdravý rozum nie sú len výsadou Veľkej Británie. Asi najhoršia je situácia vo Francúzsku, Nemecku a krajinách Beneluxu. Holandsko tento rok prvýkrát umožnilo svojim homosexuálnym vojakom a dôstojníkom zúčastniť sa takzvaných gay parade v uniforme! Tento krok možno hodnotiť ako pokračovanie úpadku bojového ducha holandských ozbrojených síl, ktorý sa začal už pred jedenástimi rokmi v Srebrenici. Tam sa Holanďania so svojou bezbrehou toleranciou veľmi nevyznamenali. Ale ktovie, „tolerancia k nepriateľovi“ je možno ďalším stupienkom pri demokratizácií armády.
Každopádne, ide o hrubé zneuctenie uniformy, keďže na gay parade sa bežne predvádzajú lascívne scény. A teraz budú spomedzi súlož predstierajúcich transvestitov z alegorických vozov mávať na ľudí aj uniformovaní vojaci. Nuž, možno z tejto originálnej vojenskej prehliadky urobia nejaké dobré propagačné video, ktoré priláka k službe v ozbrojených silách ďalších homosexuálov. Ale v krajine, kde existuje pedofilná politická strana, už neprekvapí naozaj nič.   

Ľavicovo-liberálna ideológia však pomaly začína regulovať aj to, čo smieme a nesmieme konzumovať. Denník Daily Telegraph priniesol správu, že desaťročný chlapec bol vyhodený zo svojej školskej jedálne, lebo jeho obed porušoval vládne smernice pre zdravé stravovanie. Čo to ten chudák žiačik konzumoval? Jeho jedlo pozostávalo zo sendviča, ovocia, bieleho syra, koláča, pečiva a fľaše vody. Pečivo a koláč prekonali povolený kalorický limit. Náhodou na ne narazil učiteľ, ktorý kontroloval obsah žiakovej tašky. Riaditeľ školy celý incident komentoval slovami: „Zdravú stravu berieme veľmi seriózne a každý by si mal byť vedomý našej novej politiky.

Piatok trinásteho priniesol smolu jednému francúzskemu policajtovi, ktorý bol hospitalizovaný po tom, ako v parížskej štvrti Epinay-sur-Seine schytal ťažký úder do tváre. Zranený policajt a jeho kolega sa dostali do obkľúčenia troch desiatok maskovaných mladíkov. Zachránilo ich až použitie zbrane. Strieľali do vzduchu, keďže vo Francúzsku sú zákony o sebaobrane vychýlené v prospech agresora a policajti by mali veľké problémy, keby vystrelili na počerných mladíkov.
Nejde o izolovaný incident, keďže takto zranených bolo tento rok už 2 500 francúzskych policajtov. Za posledný mesiac sa tiež zvýšil počet protižidovských incidentov vo Francúzsku na desať až dvanásť denne. Európske prisťahovalecké getá sú už pomaly menej bezpečné ako americké. Francúzska polícia, ktorá má zhora zviazané ruky, sa nevie vysporiadať s problémom, ktorý by v Alabame vyriešili svojpomocne občania bez toho, aby sa vôbec obťažovali zavolať šerifa. Americká mentalita „pomodlime sa k Bohu a rozdajme náboje“ má v tomto svetle predsa len niečo do seba.

Záver
Každopádne, raz nadíde deň, keď francúzska polícia a armáda budú musieť s týmito bandami zviesť boj o suverenitu nad časťami francúzskeho územia, ktoré dnes štát nie je schopný efektívne kontrolovať.
Tieto správy sú len malým výberom toho, s čím prišli médiá minulý týždeň. Podobný prehľad by sa však dal spraviť každý týždeň. Myšlienky majú dôsledky a vyššie uvedené problémy sú dôsledkom ideológie, ktorej protagonisti si sami hovoria „liberáli“. No sloboda, obmedzená vláda alebo voľný trh ich už nezaujímajú. Ich záujmy sa sústreďujú na oblasť kultúry a spoločnosti. Ide im o kompletný prepis kultúrneho kódu západnej civilizácie.Lukáš Krivošík  viac od autora »
Vaše reakcie [40]