Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Ján JoFIX Čičmanec | 6.10.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

47 začína opäť vraždiť

Blank

h2_01Nájomný zabijak s číslom 47 sa vracia do služieb agentúry, pre ktorú pracoval aj v prvom diele. Hitman 2 – Silent Assasin je pokračovaním kontroverzného, ťažšie ovládateľného a náročnejšieho prvého dielu Hitman: Codename 47. Vylepšený o všetky horeuvedené vlastnosti je skutočne dobrý!

Potom, ako štyridsať sedmička vykonávala pre agentúru v prvej časti svoju záslužnú činnosť, rozhodol sa agent číslo 47 v „dvojke“ prerušiť styky so svojou agentúrou. Našiel si pokojné zapadnuté mestečko na Sicílii, kde sa na fare stará o záhradu a za pomoci farára Vittoria sa snaží nájsť duševný pokoj a rovnováhu. Nič však netrvá večne, otca Vittoria totiž niekto unesie. Štyridsať sedmičke nezostáva nič iné, len sa cez svoj notebook nakontaktovať na starú známu agentúru, aby mu pomohla vypátrať únoscov Vittoria. Agentúre sa však za túto informáciu musíte tiež zavďačiť, no a ako ináč – len úspešným plnením zadávaných misií, teda nájomných vrážd.

Času je málo, a tak hneď po kontaktovaní agentúry zavítate do neďalekej zbrojnej búdky, kde sa vám budú ukladať všetky zbrane, ktoré z misií prinesiete. Zbrane budú voľne k dispozícii pre všetky iné misie. Kto je netrpezlivý a na prvú bojovú misiu sa mu už trasú prsty, nech sa vráti k notebooku. Hra sa začína.

Hello, forty seven! Tu je Diana z agentúry. Sme radi, že ste sa rozhodli vrátiť sa do našich služieb.” Týmito slovami vás víta pracovníčka agentúry. „Vaším hlavným cieľom je Guiseppe Guilliano, hlava sicílskej mafie. Don Guilliani má vo svojej vile početnú osobnú stráž, preto si dajte pozor a postupujte nanajvýš opatrne. Zabite ho, zoberte mu kľúč od väzenskej cely, zachráňte v suteréne Vittoria a dostavte sa do vyznačeného východiskového bodu.“

Do jeho pevnosti kráča poštár. Ak ste šikovný, rýchlo ho odškodníte a prezlečiete sa zaňho. S kyticou v ruke potom pre vás nebude problém prešmyknúť sa popri hlavnom vchode do Giillianiho stráženej pevnosti a ako budete postupovať ďalej, je len na vás. Spôsobov, ako úspešne ukončiť misiu, je vždy viac. Nemusíte byť len potichu a utajený v tieni či v prezlečení, môžete skúsiť akčné riešenie problémov. Hneď na začiatku môžete ísť do pevnosti cez zadný vchod, či násilím, to je už na vás. Vittoria aj tak v prvej misii nenájdete, preto ste donútený plniť pre agentúru ďalšie misie. Motivujú vás dostatočne – po prejdení druhej misie vám pripíšu na vaše konto rovných 300-tisíc dolárov!

h2_02Každý, kto hral Hitmana, mi dá za pravdu, že je vždy lepšie nerobiť veľký rozruch a byť radšej nenápadný. To je základná taktika – stealth – teda zakrádanie sa, tajný pohyb. Keď už musíte použiť strelnú zbraň, je najlepšie využiť tú s tlmičom. Keď už niekoho zabijete, je najlepšie odtiahnuť bezvládne telo preč z dohľadu ďalších strážcov. Pomalá chôdza neprezrádza a nevytiahnutá zbraň taktiež. Niekedy je zase dobré mať rovnaké kvádro ako najbližšia hliadka, a to aj s prislúchajúcou zbraňou.

Mapa je vaša hlavná pomôcka, vďaka nej vidíte všetko, čo kde v misii je. Máte v nej zaznačené hlavné body, a dokonca vidíte nepriateľov. Pre zopakovanie vašich aktuálnych cieľov stačí kontaktovať Dianu z agentúry – ona vám hneď povie, ktoré ciele máte ako splniť.

Ovládanie hry je na dobrej úrovni, tak ako aj náročnosť. Škoda len, že 47 nevie skákať, a úspešne sa mu to „darí“ aj v treťom diele. Čo už. Zbraňový arzenál je celkom hojný, veď posúďte sami. Od škrtiča a chloroformu, cez viacero typov pištolí, samopalov, jednu brokovnicu, M4, M60, až po šesť typov ostreľovačiek. Práve tak vysoký počet rôznych typov ostreľovačiek dáva na známosť, že v hre budete často využívať útoky na diaľku, avšak nemyslite si, že hru tým autori zľahčili, nie! Pokiaľ sú na scéne iní ostreľovači, dá vám zabrať.

Vaším primárnym cieľom budú najhľadanejšie osoby zo zoznamu FBI, medzi ktoré patria medzinárodní teroristi, díleri zbraní, alebo bývalý člen KGB. Okrem Sicílie zavítate do ruského Petrohradu, Malajzie, Japonska, či Indie. Hra patrila v rokoch 2002 a 2003 medzi najlepšie vo svojom žánri.

Sťahujte a hrajte tu.


Ďalšie články z piatka 6. októbra 2006
Eva Borušovičová: Boh stvoril človeka, pretože má rád príbehy
Soňa B. Karvayová: Slzy troch opitých kamarátov
David Reten: Agatha Christie is not dead!
Imrich Rešeta ml.: Precestujte svet za dve hodinyJán JoFIX Čičmanec  viac od autora »
Vaše reakcie [3]
:: Súvisiace reklamné odkazy