Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Rado Ondřejíček | 26.9.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Načo chodiť do divadla?

Blank

Sekciu síce nazývame Hudba a službe sa hovorí Music on Demand, ale nielen hudbou je tento systém živý. Preto dnes prijmite pár odporúčaní z oblasti skôr divadelnej ako hudobnej. Platí pri nich to isté, čo pri klasických pesničkách. Alebo si naraz stiahnete celé predstavenie, alebo môžete ochutnávať len tak po jednotlivých trackoch, takže si najskôr vypočujete napríklad záver a ak sa vám zapáči, stiahnete si neskôr aj úvod a možno časom aj jadro.

hudba_01Divadlo GunaGU – English is Easy, Csaba is Dead
Momentálne jednoznačne najväčší hit z našej ponuky. Za 119 Sk máte záznam kompletného predstavenia Divadla GUnaGU, neskôr miliónkrát rozriedeného jeho vlastnými tvorcami a všelijakými epigónmi vo všetkých možných televíziách. Zľudovené hlášky, čo sa môžete konečne naučiť naspamäť, bez toho aby ste museli dookola sedieť v preplnenom divadle.  

hudba_02Monty Pythons
Pri všetkej úcte k ľuďom z GUnaGU, nebyť Monty Pythons, ich filmov a najmä televízneho Lietajúceho cirkusu, vyzeral by dnes verejne prevádzkovaný humor asi o kus inakšie. Nepoznám nikoho, kto by vytvoril také množstvo smiešnych a zábavných vecí za tak krátky čas ako títo šiesti páni na začiatku 70. rokov na pôde verejnoprávnej televízie BBC. Okrem soundtracku (resp. skôr záznamu) k filmu Zmysel života si môžete u nás posťahovať aj výbery najlepších scénok a pesničiek na kompiláciách Matching Tie and Hankerchief, Monty Python’s Previous Record a živý záznam Live At Drury Lane

hudba_03Na skle maľované
Popri tom ako mám odpor k muzikálom, obľúbil som si Na skle maľované, keď som ho sťaby dieťa uvidel v televízii. Opilecké vyrevovanie kotlíka medeného zasa patrilo k internátnemu koloritu a rozhodne som ho mal radšej ako pohľad na roztúžené študentky matfyzu čo s nasadením predspevovali úryvky z Draculu, či čo to vtedy letelo. Záznam Na skle maľované, ktorý si u nás môžete stiahnuť, je už z novej verzie, teda bez Dočolomanského a s nanovo prearanžovanými pesničkami. Poviem na rovinu, oproti originálu to teda nie je nič moc, ale podľa počtu predajov sa to ľuďom stále dosť páči.

hudba_04Radošinské naivné divadlo – Človečina
Radošinci sú legenda, ktorej polovica ľudí nerozumie a druhá polovica ju zbožňuje, práve pre tú človečinu, čo vraj majú obsiahnutú v každej hre a tiež aj pre rovnomennú známu hru, ktorej záznam si u nás môžete stiahnuť. Ak patríte do prvej polovice, poprosím o taktné mlčanie, ak do tej druhej, bolo mi potešením urobiť vám radosť.

hudba_05Lasica + Satinský
Nech sa páči, stačí kliknúť a do toho najvtipnejšieho, čo kedy bolo na Slovenku vytvorené, môžete načierať pekne hlboko. Nech si vyberiete ľubovoľný zo záznamov z ponuky, nie je šanca, aby ste sa výborne nezabavili. Počúvať Satinského v najlepších momentoch jeho tvorby je mimochodom oveľa väčšia zábava ako hľadieť na príšernú sochu, čo mu nešťastníkovi v nedeľu odhalili na Dunajskej ulici.


Ďalšie články z utorka 26. septembra 2006
Elena Akácsová: Mŕtvola pod kobercom
Eli Elias: Kapitola šestnásta - Taká pekná svadba alebo Ako dostať nevestu zo sadomaso kukly
Dušan Mikušovič: Toto je ozajstný hip-hop (Made in Slovakia)
Ján JoFIX Čičmanec: Nový víťaz na poli arkádových strieľačiekRado Ondřejíček  viac od autora »
Vaše reakcie [2]
:: Súvisiace reklamné odkazy