Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Rado Ondřejíček | 7.9.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Riadna zverina a iné domáce produkty

Blank

Popri tom, ako momentálne finišujeme s prípravou veľkých zmlúv s dvoma zvyšnými gigantmi svetového hudobného priemyslu (takže na jeseň už budeme mať pokrytú drvivú väčšinu celosvetovej hudobnej produkcie), nezabudli sme ani na spoluprácu s menšími domácimi vydavateľstvami. V auguste pribudli hneď dve nové: Gregor Agency a Street Production. A aj Forza, s ktorou máme zmluvu, už dávnejšie dodala materiály od labelu Hevhetia orientovaného na výrazne menšinovú slovenskú hudbu. Tu je teda niekoľko zaujímavých domácich albumov, ktoré môžete veselo sťahovať v sekcii Hudba.

hudba_01Puding pani Elvisovej – Automati
Jedna z najcoolovejších slovenských kapiel, nech si už pod tým predstavíte čokoľvek. Zároveň jedna z mála z tých známejších, ktoré môžete pustiť aj zahraničným hosťom. Automati je ich minuloročný debut s úspešnými singlami Milošove meniny alebo Taneviemčinehej!!! a k tomu ešte aj s otváracou Redlajt so samplom legendárneho „arieli dcéra“ vrátnika, za ktorý sme onehdy v začiatkoch relácie Metro dostali tuším tristotisícovú pokutu.

hudba_02Hudba z Marsu – Trávnice
Pre mňa osobne sú Trávnice najlepším albumom, aký minulý rok na Slovensku vyšiel. Najmä vďaka pesničkám, kde kapela kríži gitary, analógovú aj digitálnu elektroniku s tetuškami nasamplovanými zo starých antologických platní slovenskej ľudovej hudby. Pre všetkých tých, čo tajne veria, že spojenie ľudovej hudby a moderného zvuku sa nemusí skončiť sračkou v štýle Čechomor je album Hudby z Marsu vytúženou spásou. Viac sa dočítate v tejto recenzii.

hudba_03Zverina – Svetlo v tme
Odvtedy, ako sme spustili službu Hudba, je dlhodobo najpredávanejším albumom Bengoro od Rytmusa a aj keď sa len tak prejdete po ľubovoľnom slovenskom meste, zistíte, že hip-hop je to, čo hýbe tunajšou mládežou. Zverina z Popradu je ďalším z tých, ktorí sa dočkali rešpektu početnej komunity tunajších negrov. Album Svetlo v tme je dlhoočakávaným debutom a odozvy má veľmi dobré, o čom svedčí aj diskusné fórum pri Zverinovom profile.

hudba_04Ali ibn Rachid – Ali ibn Rachid
Toto je presne ten moment, pri ktorom má možnosť sťahovať albumy z webu o opodstatnenie navyše. Ali Ibn Rashid sú legendou slovenského undergroundu 90. rokov a ich albumy s množstvom zľudovených songov spievaných náruživou východniarčinou už len tak niekde nekúpite. Z dvoch nepomenovaných, ktoré vydali, máme k dispozícii ten s cyklistkami na obale. Časom sa hádam podarí získať práva aj na debut s Leom Gudasom a ostatnými hokejistami.

hudba_05Silvia Josifoska & Band – Blues
Aby sa nepovedalo, že len všelijaké pofidérnosti tu vystavujem a džez ako taký obchádzam, prikladám aj album Silvie Josifoskej, vraj „prvej dámy slovenského džezu“. To až tak nemôžem potvrdiť, džez nepočúvam, ale skúsim veriť tým, čo sa v ňom vyznajú. Vo všeobecnosti by som rád upozornil, že okrem popových hitov sa dá u nás kopa veci sťahovať práve v sekcii Jazz, takže ani najnáročnejší poslucháči nemusia odísť s prázdnym harddiskom.


Ďalšie články zo štvrtka 7. septembra 2006
Juraj Malíček: Kantor-ideál
Elena Akácsová: Som negramotná?
Miroslav Ulman: September v kinách: 24 filmov!Rado Ondřejíček  viac od autora »
Vaše reakcie [11]
:: Súvisiace reklamné odkazy