Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Rado Ondřejíček | 23.10.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Teplý, horúci a pokosená tráva

Blank

Jeseň je v plnom prúde, vydavateľstvá chrlia novú hudbu ako Etna lávu a my ledva stíhame meniť Top ponuku sekcie Hudba, aby sa každá z noviniek v nej aspoň na chvíľu ohriala. Aby ste nič nezmeškali, ponúkam vám výber piatich prírastkov z minulého týždňa. V skutočnosti toho pribudlo oveľa viac, ak sa súžite nedočkavosťou za novinkami vašich obľúbených interpretov, skúste u nás vyhľadávať celkom navrchu pravej lišty hudobnej sekcie.
Teraz už môj subjektívny výber zaujímavostí z domu aj zo sveta.

Badly Drawn Boy – Born In The UK
Áno, chápem, že keď má niekto na Slovensku rád Badly Drawn Boya, asi si kúpi priamo voňavé cédečko, ale ja to aj tak skúsim. Born In The UK je jeho nový album, ešte teplý. Nedočkavo som si ho vypočul a nesklamal ma. Príjemné, tentoraz aj dosť optimistické pesničky nezameniteľného rukopisu. Viac klavíra, menej gitár, stále rovnaká pletená čapica a úžasné texty. Kompletná recenzia bude čoskoro, dovtedy sťahujte na základe ukážok alebo vydareného singla Nothings Gonna Change Your Mind, ktorého sa už ujali hudobné televízie a možno i nejaké to rádio u nás. Ak chcete väčšiu ukážku, klikajte na tento link a pozrite si Badlyho nedávne vystúpenie vo vysielaní losangeleského rádia KCRW.

Robbie Williams – Rudebox
Ak je Badly Drawn Boy teplý, tak Robbie Williams s jeho albumom Rudebox je horúcejší ako Maťo Kliešť zo Zbojníckej mladosti. Na celom svete vychádza práve dnes a neverím tomu, že na Slovensku nájdete jediný bežný obchod s hudbou, kde by už bol k dispozícii. S hrdosťou v písme oznamujem, že u nás ho môžete sťahovať a v ukážkach počúvať okamžite! Jeden z najočakávanejších popových albumov roka, s pilotným singlom Rudebox a zrýchlenou coververziou coververzie Bongo Bong, ktorú poznáte od Manu Chaa, i keď to vlastne už pradávno nahrala jeho stará kapela Mano Negra. Robbie Williams ako miláčik davov je práve na vrchole a vyzerá to, že s týmto albumom sa tam ešte aspoň rok udrží. V archíve máme aj jeho staršie veci a desiatky raritných singlov k tomu.

P. Diddy – Press Play
Jeden z tatov obľúbeného MTV rapu je po piatich rokoch nazad s novým albumom. Tentoraz o ženách, najviac vraj o Jennifer Lopezovej, s ktorou stihol prežiť pár dobrých žúrov a, samozrejme, o tom, že on a len on je primárny čierny alfa samec a ostatní niggaz mu nesiahajú ani po zlaté manžetové gombíky. Za zmienku stojí hafo hostí, čo track, to dáky featuring. „To by bolo, aby si v tom každý niečo nenašiel,“ povzdychli si na status meetingu u vydavateľa.

My Chemical Romance – Welcome to the Black Parade
Videl som minulý týždeň kúsok klipu Welcome to the Black Parade a dopozeral som do konca, lebo ma zaujímalo, komu že to prišlo na um skrížiť dokopy Green Day a Queen. Napadlo to chlapíkom z kapely My Chemical Romance a aktuálne sa s touto zmesou neopunkovej melodiky, stráviteľnej agresie a rozkošatených gitár dostali celkom vysoko v oficiálnej britskej hitparáde. Sám neviem, či to nie je na hranici gýču, ale rozhodne to v singlových dávkach nenudí. Máme okrem aktuálneho singla jeden starší album. Ten nový pribudne čoskoro, len čo sa dočká oficiálneho vydania.

Eva Kostolányiová – 20 naj
Za posledný mesiac v Opuse statočne prevetrali archívy a výsledkom je niekoľko nových kompilácií. Napríklad výberovka Teamu zo série Gold, ktorú si už u nás môžete kúpiť, alebo rovnako nazvaná výberovka Elánu, ktorú si budete môcť kúpiť v dohľadnom čase. Oveľa cennejšie ako ošúchané hity politickej piesne Martin je však cédečko Evy Kostolányiovej, obsahujúce 20 najpopulárnejších kúskov z jej predčasne ukončenej diskografie, vrátane hitu Až bude pokosená tráva, ktorý by mohol, zvlášť v istých mládežníckych kruhoch, chytiť druhý dych a opäť veľmi rýchlo zľudovieť. Za 119 korún nemáte prečo váhať, toto je história slovenského popu!Rado Ondřejíček  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy