Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Maxim E. Matkin | 21.3.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

A už mi nikdy nevolaj!

Blank

matkin_ex- S koľkými ženami si sa vážne rozišiel? – spýtal sa ma v bare chlapík, ktorý vyzeral ako Brad Pitt, keby sa Brad Pitt rozhodol mesiac nespať a vyvažovať to alkoholom. Tá otázka bola celkom na mieste, pretože len ten, kto aspoň raz v živote v rámci porozchodových stavov prešiel nielen opileckým oknom, ale aj ordináciou psychiatra, dokáže pochopiť zúfalca bľabotajúceho niečo v tom zmysle, že Tá Pravá je len jedna.

- Môžeš mi povedať, ako mám prežiť rozchod maximálne v desiatich bodoch? – spýtal sa a objednal ďalšie whisky. – Bojím sa, že mi z toho všetkého hrabne.

Vygeneroval som dobré rady a on si ich zaznačil na servítku. Nie je podstatné, že tú servítku zabudol v bare a neskôr sa po ňu vrátil len preto, aby skončila svoju životnú púť ako niečo, čím sa utierajú z rúk zvratky. Podstatné je, že to desatoro funguje a je jedno, akého ste pohlavia a kto koho pustil k vode.

1. Rozchody sú nevyhnutné. Či sa na to pozrieme štatisticky, alebo ako na dôsledok ťažkého osudu, takmer z každej ženy, do ktorej sa zamiluješ, sa časom stane tvoja bývalka. A týka sa to aj Ženy života, aj Vezmi si ma, milá Jennifer.  

2. Každý rozchod bolí. Na tú bolesť musíš byť pripravený ako na krvácanie, keď ti zubár ide vytrhnúť zub. Najhoršie sú kopačky typu „blesk z jasného neba”, teda ak ju miluješ a ona ti zrazu oznámi, že ťa má v paži. Ak to bolo fakt nechutné, nemôžeš spať a jesť, pokojne choď k doktorovi a vypýtaj si niečo na nervy. Ale deprimovaný budeš aj po rozchode „dohodou” a aj vtedy, ak si to bol ty, čo si ju nechal.

3. Aj v prípade, že to už nefungovalo, ti bude frajerka chýbať. Bude ti vadiť to prázdne miesto, ktoré po nej zostalo. Budeš trochu dezorientovaný a otravný s monológmi o citovom živote. Snáď sú tvoji kamoši natoľko prezieraví, že to s tebou vydržia. Ani oni nevedia, kedy budú potrebovať to isté od teba.

4. Všetko sa časom vstrebe. Ako modriny. Ale tak, ako s nohou v sádre nelezieš raftovať do Slovinska, aj k zraneným citom musíš pristupovať so zreteľom na istý nutný čas na rekonvalescenciu. To znamená nechodiť na svadbu svojej bývalej, ani na miesta spojené s minulými výbuchmi vášne, nestretávať sa s jej kamarátkami a príbuzenstvom.

5.Zatni zuby a buď džentlmen. Požičané veci vráť, dary nežiadaj späť. O bývalej hovor pekne alebo vôbec. Pri náhodnom stretnutí buď zdvorilý. Aj v prípade, že bývalá láska jačí, plače, nadáva alebo ťa ignoruje.

6. Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky. Ak váš rozchod nebol len skratom vo vzťahu, ktorý je obojstranne ešte chcený, teda ak sa k sebe nevrátite do siedmich dní, tak ste sa jednoducho rozišli a je to fakt, ktorý vezmi na vedomie. Netýraj sa predstavami o tom, že tá žena všetko pochopí a vráti sa. Sú dvojice, ktoré sa dali znova dohromady, ale poznám len jediný prípad, kedy to malo zmysel. Problémy, pre ktoré ste sa rozišli, ležia medzi vami ako múr a obyčajne aj to, že jeden druhému povedal, že ho už nechce, poznačí vzájomnú dôveru. Často sa dvaja ľudia dajú znovu dokopy len preto, aby ten, čo bol predtým opustený, mohol druhému vrátiť to poníženie a opustiť ho.

7. Zamestnaj sa. Čítaj, športuj, cestuj. Nevrhaj sa hneď do ďalších vzťahov, pod vlak, ani svojej bývalej k nohám. Možno budeš mať nejaký čas potrebu trčať do noci v práci, alebo ťahať od baru k baru. V poriadku budeš až vtedy, keď zistíš, že si sám doma, a je ti dobre.

8. Syndróm špinavého noža. A potom budeš v pohode, nebudeš civieť do blba, chlastať, ani plakať. Možno budeš mať novú frajerku. A predsa sa ti ešte stane, že sa tá bolesť vráti. Uvidíš ju. Niečo sa o nej dozvieš. Bude to ako bodnutie špinavým nožom na miesto, ktoré sa len nedávno zahojilo. Ale aj to k tomu patrí.

9. Netráp sa viac, než je to nutné. Neudomácňuj sa v koži chlapa, ktorého zradili. Neexistuje len jedna ŽENA ŽIVOTA. Je ich viac. Keby si sa najskôr nepotkol o pár nepravých, tú pravú si ani nevšimneš.

10. Maj k citom úctu. K tým svojim aj cudzím, k minulým aj budúcim. Karma holt nepustí.

- Tak teda boh nás opatruj, nás zblúdilé duše na ceste lásky, - povedal Brad Pitt, zaplatil koktail Sex on the Beach neznámej partičke rozosmiatych medičiek a zmizol v tme. Ak na neho narazíte, pozdravujte ho.


Ďalšie články z utorka 21. marca 2006
Barbora Tinková: Zoznámili sme sa na chate
Dušan Mikušovič: Televízne blondíny a efekt morčaťa
Rado Ondřejíček: Nová medicína v starej fľaštičkeMaxim E. Matkin  viac od autora »
Vaše reakcie [20]
:: Súvisiace reklamné odkazy