Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Elena Akácsová | 16.8.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Sex až po treťom rande a ďalšie ponaučenia

Blank

Dobre teda. Posuňme sa konečne bližšie k podstate. Predpokladajme, že prvé kontakty a zoznámenie s objektom hodným nášho záujmu máme za sebou, zistili sme, že je plus-mínus naše číslo, že si s ním rozumieme, vieme s ním prekecať aj premlčať šesť hodín v kuse a v bruchu nám len pri spomienke na jeho tvár, hlas či vôňu lietajú splašené motýle. Iskrí to medzi nami, že by aj strom podpálilo, od vzrušenia by sme už lozili aj po strope, ale okrem priateľskej pusy na líce či toporného objatia ešte nič nebolo. Radi by sme prešli od náznakov k istote, že je to obojstranné, radi by sme prešli do slov k  činom.

Alebo predpokladajme celkom opačne: s príťažlivým človekom sme sa stretli v bare a po pol litri koňaku, ani nevieme ako, sme skončili v posteli. A tým sme skončili.

Tentoraz nemám naporúdzi žiadny zábavný sociobiologický výskum, dokazujúci, že už lovci a zberači ctili zásadu sex až po treťom rande, i keď pozorovanie rôznych druhov živočíchov ukázalo, že čím dlhšie spolu pár po kopulácii, resp. vynosení potomstva, prípadne aj pri jeho ďalšej výchove vydrží v páre, tým dlhšie trvajú aj počiatočné nahováracie tance, oťukávanie, vyberanie, okolky.

Musí nám stačiť múdrosť starých mám. Niekomu sa tie múdrosti môžu zdať trápne nemoderné klišé, niekomu pokrytectvo, šaľba a klam, ale čím sme starší a preplieskanejší neúspechmi a zlými skúsenosťami, tým viac babkám napokon dávame za pravdu.

Okrem spomenutého klišé sex až po treťom rande mi zo životom preverených právd napadajú ešte tie, že mužovi treba na začiatku prenechať všetku aktivitu a iniciatívu, teda nevolať, neesemeskovať, nemailovať, nekontaktovať, neorganizovať, nedotýkať sa, nebozkávať, nerozopínať poklopec, pokiaľ nezačne on – resp. urobiť všetko pre to, aby si aspoň myslel, že on je ten iniciatívny a žena je tá nedostupná božská bytosť, ktorú treba dobýjať. Napokon, ktorý lovec by si cenil lacné víťazstvo a lacnú korisť?

Dosť bolo mojich úvodných slov, dnes od vás očakávam samé zázračné tipy a triky, ako prekonať tú magickú hranicu, keď tušíme, že by z toho mohlo niečo byť a keď z toho konečne niečo je. Ako to robíte, aby ste sa uchránili pred výsmechom či sklamaním, a aby z toho nebol len sex na jednu noc či krátky debaklový vzťah. Dajte nejaké vlastné, vekom alebo pozorovaním overené zásady a ponaučenia, ktoré by bolo treba tesať do kameňa aj pre budúce generácie!

Ako vždy, aj teraz ponúkam pre inšpiráciu zopár odpovedí mojich priateľov na maili, i keď pri tejto zásadnej téme som veru očakávala viac zázračných tipov a trikov, ako na to. Dúfam, že si ich prečítam v diskusnom fóre.

Myslím, že sex až na treťom rande je nezmysel. Dôkazom toho je, že s manželkou sme toto pravidlo úspešne porušili už na tom prvom. Vlastne až vďaka sexu sme zistili, že to bolo rande. Sex na prvom stretnutí je preto podľa mňa dobrým lakmusovým papierikom vo chvíľach, keď nie je jasné, či ste na milostnom alebo pracovnom stretnutí.
Slušný kolega

Na prvom rande u mňa nikdy nedošlo k sexu. Myslím, že ani na druhom. Nemám také morálne zásady, akurát nemám rada, ak sa ma dotýka niekto, koho nepoznám. Z rovnakých dôvodov nechodím na masáže a k lekárom skôr, než mi je celkom na umretie. Do tretieho alebo osemnásteho stretnutia sa obyčajne stihne vyvŕbiť, či je ten muž psychopat, hlupák alebo či smrdí. A ako ho zviesť, aby mal pocit, že to bol vlastne on, čo dobýjal? Dívam sa mu do očí, smejem sa, celá rozrušená, ako to dopadne, pohadzujem vlasmi, hýbem sa, aby cítil moju vôňu, keď dôjde na reči o sexe, viac zamlčujem než prezrádzam, je v tom obyčajne jedlo, jeden kompliment, aký mu ešte nikto nepovedal, jeden akože náhodný dotyk, situácia, z ktorej vyplýva málo svetla a zásada starých materí, že keď sa to rozbabre, treba ísť od seba, lebo nič viac nerozdúchava vášne muža ako pocit, že sa dotkol pokožky ženy, ktorá bola horúca, v žilách jej pulzovala krv pumpovaná splašeným srdcom, ale predsa šli každý sám do svojej postele, aby si nechali to podstatné nabudúce.
Pomalá a konzervatívna vášnivá milovníčka sexu

Ako vždy, bez obrazu, aj zvuk je veľmi nezreteľný. Teraz stojí otázka tak, že ako sa už dostať do postele a dopracovať k sexu? Ak áno, potreboval by som vedieť ešte čosi – to s tým sexom na treťom rande, to je nejaké pravidlo? Alebo konvencia? Nejaká dohoda či úzus? Lebo ak hej, tak som sa to dozvedel dosť neskoro a mnohé v mojej minulosti by to vysvetľovalo.
Kedykoľvek som si myslel, že sa schyľuje k sexu, k sexu sa neschyľovalo. Najbližšie k súloži, ktorá nebola výsledkom dlhotrvajúceho vzťahu, som sa dostal, keď som omylom na internáte otvoril dvere na nesprávnej izbe. Inak bol všetok prvý sex v mojom živote zhodou okolností, ktoré sa udiali akosi mimo mňa a pokojne môžem tvrdiť, že čo debutová súlož, to klišé. Že či by som mohol prespať, lebo ona je momentálne na priváte sama a má strach. Vzal som si pyžamko, papuče, uterák, zubnú kefku, antiperspirant a čosi na čítanie. Len kondómy nie, lebo načo? Zaľahli sme, každý zvlášť, keď jej bolo chladno, posunul som sa a šaša ešte pevnejšie zovrel medzi stehnami. Niežeby som nechcel, alebo nemohol, ale akosi som vtedy odmietal uveriť, že čosi také pekné ako sex by sa mohlo prihodiť aj mne. K aktu došlo až ráno a nedošlo by, ak by to zostalo na mne. Aj o panictvo som prišiel takýmto spôsobom, akosi sa to prihodilo. Ak mám z toho vyhodiť akési pravidlo, tak len to, že ak došlo k sexu, tak len preto, že so sexom som vôbec nerátal.
Dosiaľ panic, ak by bola iniciatíva v mojich rukách

Zažila som tri základné typy sexuálneho kontaktu: sex na jednu noc, kamarátsky sex a sexuálny začiatok vážneho vzťahu. Sklamaniu som sa vyhla vtedy, keď sa moje očakávanie zhodovalo s neskorším výsledkom. Býva to otázkou správneho odhadu, dobrej intuície a šťastia. Sklamanie sa však celkom vylúčiť nedá. Ak sa ale niekto chce silou-mocou vyhnúť výsmechu, nezostáva mu iné, len sklamanie poprieť a tváriť sa, že viac neočakával. Vo všetkých troch prípadoch však netreba nič uháňať. Pokiaľ nie je človek chorobne a neovládateľne posadnutý sexom, je vhodnejšie svrbeniu v podbrušku aspoň nejaký čas odolať. O to krajšie je potom jeho škrabkanie, hmmm.
Nenostalgická neromantička

Aj keby karma dala opäť dohromady dvojicu, ktorá sa poznala v minulých životoch, musia sa najprv uistiť, že to nebude len jednorazový sex a že prinajmenšom raz sa ešte chcú vidieť. Ja by som minimálne aspoň do druhého rande vydržala, aj keby v bruchu lietali vetrone. Podľa mňa tomu treba nechať prirodzený priebeh, ani k orgazmu človek nedospeje po jednom prirazení, takže to netreba ani urýchliť, ani naťahovať. Ak sa pri randení budeme správať v štýle múdrych rád starých báb, tak sa láska zmení na obyčajný kalkul. Iné je to v prípade, že obidvom ide vyslovene len o sex, tam by snaha o odklad pôsobila priam nepatrične. (Hm, ktovie, aj z takéhoto vzťahu sa môže vykľuť láska na pár rokov). Takže záverečné zhrnutie: buďte sami sebou a užívajte si! A ani náhodou sa nezamilujte do bigotných konzervatívcov.
Prívrženkyňa New Age, vyznávajúca zlatú strednú cestu s mnohými odbočkami

Moje skúsenosti doteraz hovoria v prospech vety: kým žena robí drahoty, dovtedy je drahá... a to nielen v sexe. Samozrejme, všetkého s mierou, aj s drahotami. Veď každý asi dobre pozná známe: naťahovať gumu v trenkách – len aby nepraskla! Myslím si, že je to na vycítení situácie, kedy prišiel ten moment povoliť – keď je už bod pnutia na maxime. Ale dovtedy, dámy, buďme si drahé!
Drahomíra

Sex na jednu noc je skvelý, ak ho obaja chcú, všakáno. Náhodné a neplánované vzplanutie, najlepšie ako vyvrcholenie príjemného večera, s dobrým jedlom a dobrým vínom (oboje nepreháňať, lepšie sa telocvikuje!), obojstranné vedomie, že ten druhý je vyššie číslo než ja, a v ideálnom prípade nenáhlivé zobudenie s bo

Elena Akácsová  viac od autora »
Vaše reakcie [105]