Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Rado Ondřejíček | 27.12.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Najlepšia hudba tohto roka

Blank

Všetci počúvame hudbu, len niektorí jej pri tom počúvaní venujeme viac pozornosti. Máme potom sklon spájať si veľa vecí práve s hudbou, vyhodnocovať na konci roka, akú hudbu nám priniesol a vo všeobecnosti sa rýpať vo veciach, ktoré normálni ľudia chápu len ako kulisu k inej činnosti. A aby sme svoje sklony mohli aspoň troška ventilovať, vypisujeme potom v tomto čase zoznamy našej najobľúbenejšej hudby za posledný rok, ako keby to niekoho zaujímalo, čo som najradšej počúval. Ak máte podobné postihnutie, len ste si neutrhli magazín, ktorý by vaše rebríčky uverejňoval, vybúrte sa v diskusnom fóre k tomuto článku.

Najskôr albumy, môj subjektívny TOP 10 roku 2006.

1. Dresden Dolls – Yes, Virginia...
Pretože nič som tento rok nepočúval častejšie a s väčšou rozkošou. Viac informácii tuná v recenzii.

2. Badly Drawn Boy – Born In The UK
Badly Drawn Boy má ten talent, že do čoho sa pustí, to dopadne výborne, a to aj vo chvíľach, keď uznám, že už nahral aj lepšie. Bohato to stačí na tohtoročné číslo 2. Tiež album, ktorý sa nedá zodrať v prehrávači. Tu si prečítajte rozhovor so samotným umelcom, tu recenziu jeho albumu a tu si ho priamo aj stiahnite.

3. Belle and Sebastian – The Life Pursuit
Najskôr som si myslel, že si ho snáď ani nekúpim a potom ma prehovoril pekný obal. Dnes tvrdím, že výborné počúvanie. Dobre že sa posnažili s tým obalom. Tu je recenzia.

4. Arctic Monkeys – Whatever People Say I am, That’s What I’m Not
Odpustite mi, v recenzii som mu asi troška aj ukrivdil. Nie je to najlepšie dielo britpopu, ale je to o kúsok lepšie, ako som si myslel po prvom mesiaci. Presvedčili ma, keď som sa k nim po polroku vrátil a znelo to lepšie ako na začiatku.

5. Yeah Yeah Yeah’s – Show Your Bones
Nie taký dobrý ako prvý album, ale s dostatkom silných miest. Popri tom, že celý rok sa mi hudobne zdá troška slabší ako trebárs ten predchádzajúci, to Yeah Yeah Yeah’s dotiahli u mňa pomerne vysoko.

6. I AM X – Alternative
Sexi tancovačka pod vedením chlapca s neodolateľným hlasom. Do tohto rebríčka patrí už len preto, že som ho dodnes neodniesol od prehrávača do poličky, len aby som ho mal vždy poruke.

7. Strokes – First Impression of The Earth
Stále nechápem, prečo na tento album všetci toľko nadávajú. Čím ďalej sa mi zdá byť najlepší zo všetkých Strokesov doteraz, aj tomu prvému veru šliape na päty. Dajte mu šancu, priatelia!

8. Rapture – Pieces Of The People That We Love
Ďalšia tancovačka a opäť chlapčenský hlas vypätý na maximum svojich možností. V prvom rade však dobre napísané pesničky, čo sa spozná najmä v momentoch, keď sa nad parketom rozhostia slaďáky.

9. Regina Spektor – Begin To Hope
Príjemné prekvapenie z MTV, takých veru často nebýva. Čítajte recenziu a potom priamo sťahujte.

10. Lilly Allen – Allright, Still
Rozštvrtite, vykastrujte, povláčte koňmi, upáľte a lámte ma na kolese, ale nepomôžem si. Mne sa Lilly Allen páči, asi prvýkrát za posledných pár rokov, čo som sa zhodol s výberom rádiových dramaturgov. Áno, najväčšia odrhovačka tohto roka! Ja vravím, že je to výborný pop a v lete som to počúval aspoň raz denne.

A teraz pesničky. Vystačil som si s TOP 3.

1. Placebo – Follow The Cops Back Home
Celý tohtoročný album Meds ma až tak nebavil, ale táto jedna skladba je popri Without You I’m Nothing najlepšou, čo Molkovci kedy vyhútali. Tu si ju stiahnite.

2. Hex – Cesta z mesta
Príjemná subtílna melódia a keď Ďuďo začne, že nie je žiadny country boy, idem od radosti z kože vyskočiť. Jasný dôkaz, že Hex ešte stále vedia, len keby nevydávali tak veľa albumov. Tu si ju stiahnite.

3. Badly Drawn Boy – One Last Dance
Posledná skladba na albume ocenenom vyššie. Veľmi romantické číslo, jedna z tých piesní, pre ktoré si istých interpretov na dlho presuniete medzi obľúbencov. Tu si ju stiahnite.Rado Ondřejíček  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy