Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Elena Akácsová | 19.12.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

O chlp krajší od čerta

Blank

Stala som sa Ježiškom všetkých dobrých a osamelých žien. Spúšťacím momentom mojej zázračnej premeny bola mailová prestrelka skupinky mojich priateliek o tom, či v budove, kde všetky sedia, je aspoň jeden chlap, čo by stál za hriech. Chcela som byť za múdru, a tak som napísala:

- Dámy, najprv musíte definovať parametre, ako vyzerá chlap, čo vám stojí za hriech.

- Ja nemám vysoké nároky, stačí, aby bol o chlp krajší od čerta. Ale takého som tu nevidela, - odpísala najnáročnejšia.

Prišla moja evanjelizačná chvíľka. Všetky motivačné knihy, či už ide o balenie, bohatnutie, chudnutie alebo získanie lepšej práce, sa začínajú rovnako. Treba si ujasniť, čo presne chcete. Nemôžete po budove hľadať chlapa, čo by stál za hriech, ak nemáte jeho podrobný identikit. V tomto sa ženy majú ešte veľa čo učiť od mužov. Každý muž vie celkom konkrétne zadefinovať, aké ženy sa mu páčia. Dlhonohá blondínka s veľkými prsiami, do 25 rokov, z Košíc a okolia, SŠ, milá a pracovitá, nefajčiarka, napríklad. A my ženy, akurát nejaká nejasná definícia „o chlp krajší od čerta“? Potom sa nemôžeme čudovať, že nás balí akurát tak od čerta o chlp krajší vrátnik s dvoma ľudovými, slizkými rečami a ambivalentným vzťahom k čistote.

Ako radia múdre knihy, treba si napísať zoznam. A to nie jeden, ale hneď dva. Prvý zoznam má obsahovať ideál – čo chcem, teda to najlepšie, aké si len dokážem predstaviť. Druhý zoznam má obsahovať reálny model – čo potrebujem, teda také parametre, ktoré sú pre mňa fakt dôležité, a bez ktorých nech mi žiaden chlap nechodí ani na oči.
Inak povedané, môj vysnívaný ideál môže byť poloboh s modrými očami, blond vlasmi a tanečným talentom, ale ak bude milujúci, inteligentný, čistotný, bohatý pravičiar a konzervatívec, som ochotná v realite modré oči, blond vlasy a pretancované noci s ľahkým srdcom oželieť.

Aby sa kamarátky osmelili, spísala som im moje dva zoznamy „Čo chcem“ a „Čo potrebujem“ ako príklad. Namiesto zoznamov sa mi však od nich vrátilo len množstvo pochybovačných a sarkastických poznámok komentujúcich moje vysoké nároky.

A tak som pritvrdila a poslala im zopár motivačných výrokov z ďalšej múdrej knihy. Napríklad:

- Tí, čo sa uspokoja s omrvinkami, nikdy nedostanú celý bochník.

- Ak sa zameriate na prekážky, pravdepodobne na ne narazíte. Dostanete len to, na čo sústredíte svoju pozornosť.

- Nikdy nedostanete to, čo si zaslúžite, iba to, čo si vypýtate.

V ten deň sme si ešte vymenili zopár ironických šplechov, ale žiadne relevantné zoznamy ku mne nedorazili. Myslela som si, že tým sa diskusia skončila a moja snaha potešiť pár zúfalých osamelých priateliek v tomto predvianočnom – pre singlov najhnusnejšom – čase vyšla celkom nazmar, keď tu zrazu na druhý deň dorazil mail od tej najdešperátnejšej a životom i mužmi najťažšie skúšanej ženy v našej malej mailovacej skupinke. Presne od tej, ktorá vôbec nevidí, aká je úžasná bytosť, koľko svetla a lásky okolo seba šíri a ktorá by si skutočne zaslúžila splnenie všetkých, aj tých najtajnejších prianí, keby sa odvážila nejaké mať. Nakoniec sa predsa len odvážila. A poriadne sa rozšupla! Tu sú:

1. Chcem partnera, ktorý nebude pedofil, nekrofil, zoofil, bisexuál, sadista, masochista, kurevník.
2. Chcem partnera, ktorý vie, nielen čo je klitoris a kde sa nachádza, ale aj čo s ním.
3. Chcem partnera, ktorý bude zarábať.
4. Chcem partnera, ktorý bude bez záväzkov.
5. Chcem partnera, ktorý nebude žiarliť (patologicky).
6. Chcem partnera, ktorý bude rešpektovať mojich priateľov/moje priateľky.
7. Chcem chlapa, ktorý bude čistotný na seba aj na okolie (napr. nenechá po sebe zasratú vaňu, nechá po sebe čistý záchod a dá dole dosku, nenechá v kúpeľni zatuchnutý v uterák atď.).
8. Chcem partnera, ktorý bude voňavý a upravený (t. j. pravidelne používa mydlo, antiperspirant, šampón, kvalitnú voňavku, zubnú kefku, zubnú pastu, dentálnu niť, čistí si jazyk, po sraní si umyje riť, čistí si uši, chodí pravidelne k holičovi, mení si pravidelne oblečenie, nenosí ponožky v sandáloch atď.).
9. Chcem partnera, ktorý bude mať zuby a krátke nechty.
10. Chcem partnera, ktorý bude vedieť, že do výťahu má vstúpiť prvý.
11. Chcem partnera, ktorý nebude škrob.
12. Chcem partnera, ktorý sám od seba pripraví pre mňa malé prekvapenie (napr. prídem domov a bude navarené, občas raňajky do postele), a to nielen na Valentína.
13. Chcem partnera, ktorý mi bude každý večer masírovať chrbát alebo chodidlá.
14. Chcem partnera, ktorý bude spolu so mnou nakupovať potraviny a rozhodovať, čo sa bude variť, ktorý bude ukladať nákup do tašiek a do vozíka, a ja sa budem pri tom súcitne pozerať na spotenú ženu, ktorá pri vedľajšej pokladni v zhone hádže nákup do igelitiek a igelitky do vozíka, pričom jej partner vedľa nej stoji s otráveno-dôležitým pohľadom, držiac pritom peňaženku a čakajúc na účet.
15. Chcem partnera, ktorý ma bude počúvať (rozumej načúvať).
16. Chcem chlapa, ktorý sa bude so mnou bicyklovať, lyžovať, hrať bedminton, tenis, chodiť na túry, do kina, do divadla a na koncerty.
17. Chcem chlapa, ktorý, keď ochoriem alebo budem v nemocnici, tak sa postará o moju dcéru, domácnosť a o mňa.
18. Chcem partnera, ktorý mi nebude hovoriť, že ma miluje, že nemôže bezo mňa žiť a že má rád deti a pod. drísty, ale len tak mi donesie ružu a dá mi pusu na čelo.
19. Chcem partnera, ktorý naučí moju dcéru lyžovať, korčuľovať, hrať tenis.
20. Chcem partnera, ktorý vysvetlí mojej dcére matematiku, fyziku, chémiu.
21. Chcem partnera, ktorý si s mojou dcérou skecne o chalanoch, vzťahoch, a takého, čo dá na hubu chalanovi, ktorý jej ublíži.

Toľko ideál mojej priateľky. Nasledoval aj podstatne skromnejší druhý zoznam, čo potrebuje, ale ten už nemusí nikoho zaujímať, iba Ježiška. Som presvedčená, že ten už začal v tejto veci konať.

Možno sa vám ten zoznam zdá smiešny, nafúkaný, nerealistický. Nezabudnite ale, že to je zoznam tajných želaní niekoho iného, nie váš. Ten si musíte spísať sami. Môžete sa s ním podeliť s nami v diskusnom fóre, môžete ho napísať na papier a bez udania adresáta vhodiť do akejkoľvek schránky, alebo si ho môžete len v duchu zašepkať. Ježiško vás počuje.

Krásne Vianoce a veľa splnených prianí!Elena Akácsová  viac od autora »
Vaše reakcie [146]