Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Elena Akácsová | 5.12.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Klimáčkov víťazný román 2006 a Festival Poviedka

Blank

V literárnom súbehu ROMÁN 2006 Slovak Telekom zvíťazil Viliam Klimáček.

V piatok večer 1. decembra sa v priamom prenose v Rádiu Devín rozpečatili obálky s menami víťazov literárneho súbehu Román 2006 Slovak Telekom, ktorý pred tromi rokmi vyhlásil vydavateľ Koloman Kertész Bagala.

 
 Rituál kvintet: Živý dôkaz

Hlavnú cenu a honorovanú autorskú zmluvu na vydanie románu v hodnote 200 000 Sk získal román Námestie kozmonautov, ktorý napísal Viliam Klimáček (nar. 1958, Bratislava), známy dramatik a spisovateľ. Dve prémie a honorované autorské zmluvy na knižné vydanie románov v hodnote 100 000 Sk získali debutanti: román Hlava nehlava napísala Michaela Rosová (nar. 1984, Senica) a román Filipiky napísal Daniel Štefanec (nar. 1979, Bratislava).

Viac informácií nájdete na www.roman2006.sk.

Pri príležitosti 10. výročia literárnej súťaže sa uskutoční v troch slovenských mestách Festival Poviedka.

5. 12. Klub Lúč Trenčín

18:00 – 19:00 LACO KERATA NIE JE ŽIADEN MED
Vzrušujúca jazda do hlbín dramatika, spisovateľa, herca, režiséra, hudobníka a príležitostného recitátora na pohreboch Laca Keratu. Spoluúčinkuje divadelné združenie MED. Moderuje: Karol D. Horváth

19:30 – 20:30 POVIEDKA 1996 – 2006
Defilé finalistov a predsedov porôt desiatich ročníkov literárnej súťaže. Diskusia o zmysle a význame Poviedky v slovenskom literárnom kontexte. Účinkujú: DANIELA KAPITÁŇOVÁ, KAROL D. HORVÁTH, LACO KERATA, SVETLANA ŽUCHOVÁ A KK BAGALA. Moderujú: Katarína Smiková a Zuza Ferenczová.

20:30 – 21:00 YESIM
Slávnosť novej knihy Svetlany Žuchovej. Kompozične náročná, jazykovo vysoko kultivovaná novela je monológom hudobnej skladateľky. Hnacou silou jej života je útek z jednej situácie do druhej, z jedného miesta na iné. Potreba vyrozprávať sa ju privádza k terapeutovi a čitateľ sa stáva príjemcom jej analytických hovorov. Účinkujú: SLÁVKA DAUBNEROVÁ a SVETLANA ŽUCHOVÁ.

6. 12. Stanica Žilina-Záriečie Žilina

19:00 – 20:00 Divadlo na rázcestí Banská Bystrica: Václav Pankovčín: BUDE TO PEKNÝ POHREB
Scénická koláž z textov predčasne zosnulého autora. Scenár a réžia: MICHAL NÁHLIK, Účinkujú: PETER SLOVÁK, MATEJ LACKO, PETER KRIVÝ a EVA BLAŠKOVÁ.

20:30 – 21:30 POVIEDKA 1996 – 2006
Defilé finalistov a predsedov porôt desiatich ročníkov literárnej súťaže. Diskusia o zmysle a význame Poviedky v slovenskom literárnom kontexte. Účinkujú: AGDA BAVI PAIN, PETER RIŠTÚFEK & DADO NAGY, VLADO JANČEK, PAVOL RANKOV a KK BAGALA. Moderujú: Katarína Smiková a Zuza Ferenczová.

7. 12. Divadelný klub Trezor a Nultý priestor A4 Bratislava

19:19 – 20:30 Divadelný klub Trezor: POVIEDKA 1996 – 2006
Defilé finalistov a predsedov porôt desiatich ročníkov literárnej súťaže. Diskusia o zmysle a význame Poviedky v slovenskom literárnom kontexte. Moderujú: Katarína Smiková a Zuza Ferenczová

21:00 – 22:00 Nultý priestor A4: TROJKRST
Daša Čejková: Insektárium, Márius Kopcsay: Zbytočný život, Karol D. Horváth: Karol 3D Horváth. Účinkujú: AUTORI, ZUZANA KRÓNEROVÁ, FRANTIŠEK KOVÁR, PETER PALÍK a ZUZA FERENCZOVÁ. Moderuje: KK Bagala

22:30 – 23:30 Nultý priestor A4: Rituál kvintet Živý dôkaz: UNDERSTANDING OVATIONS!
Férovka na pánskych záchodoch v elitnom klube. S divokosťou v srdci a cool chladom v hlave formulovaný manifest. Rituál kvintet Živý dôkaz za rok svojej existencie potešil aj rozzúril príliš veľa ľudí na to, aby už skončil. Po programe Total Brutal Live je tu s celkom novým, ešte koncentrovanejším úletom Understanding Ovations! Stovky ďakovných kŕčov bránice a popukaný mramor na hroboch národných velikánov nech sú pozvánkou na Understanding Ovations! Praktické cvičenie z učiva ZŠ! Lekcia z divadelnej terminológie! Citácie z hororovej klasiky! Tajomné mýtické zviera na záver! Aj to je Understanding Ovations! Rituál kvintet Živý dôkaz: VLADIMÍR JANČEK, LACO KERATA, KAROL HORVÁTH, SILVESTER LAVRÍK a KK BAGALA.

Počas festivalu prebehne vyhlásenie 11. ročníka literárnej súťaže POVIEDKA 2007. Predsedom poroty jedenásteho ročníka bude Márius Kopcsay.Elena Akácsová  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy