Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 4.9.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Opäť diskusia k trestu smrti

Blank

linky41Prečo nepálime arabské zástavy a nepodpaľujeme ambasády mohamedánskych štátov?

Obrana pred terorom nie je extrémizmus.

Národná samovražda Izraelcov ako povinnosť voči medzinárodnému spoločenstvu.

Citát: „Bylo by surrealistické v případě Arabů zdůrazňovat ctnosti jako například spolehlivost, pracovitost, ale upřít se jim věru nedá jejich potence se rozmnožovat, a tím i důkladně rozptylovat sny sionistů o znovuosídlení starodávných území souvěrci Mojžíšovy víry.“

Koniec mohamedánskeho okienka.

Pri mohamedánoch však ešte na chvíľu ostaneme. Posledný egyptský kráľ Farúk bol impotent a zvrhlík. A to obidvoje naraz, aj keď si človek len ťažko predstavuje takú kombináciu.

Iste poznáte tú svojráznu kategóriu hollywoodskych hororov postavených na rôznych perverzných vrahoch a podobne. Mlčanie jahniat, Hannibal, Červený drak, Sedem, Hra o prežitie, Stopár, Hostel, Texaský masaker motorovou pílou a iné. Skutočnosť občas prebehne fantáziu tvorcu. A to nielen v USA, Anglicku či Belgicku. Už aj v Česku!

Aj keď by sa mohlo zdať, že trest smrti je v našej zemepisnej oblasti definitívne uzavretou kapitolou, som pevne presvedčený, že skutočnosť, že asi 70 % populácie je za jeho znovuzavedenie, nebudú môcť naši úradníci dlhodobo obchádzať. Aj v tlači sa objavujú názory, že trest smrti je jediným správnym receptom na nejeden problém. Zaujímavé je aj diskusné fórum k tomu článku. Citujem: „Pachatel trestného činu, který se svým činem vyloučí z našeho společenství, ať je udržován naživu z darů těch sponzorů, které přesvědčí o své nevině. Vyřeší se tím vše, odpůrci trestu smrti mohou udržovat naživu pachatele svými příspěvky, pokud se pachateli nepodaří najít sponzory svého života, bude muset zemřít hlady.

A na druhou stranu vah přidávám doporučení zamyslet se nad otázkou, zda má smysl vylučovat trest smrti, jsou-li legální interrupce a připravuje-li se legalizace euthanasie a výroba lidí na náhradní díly je již za dveřmi.“ Veď to je presne to, nad čím som sa pozastavoval už dávno: že množiny odporcov trestu smrti a priaznivcov umelých potratov sa takmer prekrývajú, rovnako ako množiny zástancov trestu smrti a odporcov umelých potratov. To je zvláštne. Veď kto je za výškraby, ten by mal byť aj za trest smrti, v konečnom dôsledku predsa ide o to isté.

Jeden z mojich najobľúbenejších maliarov, Henri de Toulouse-Lautrec, bol telesne ťažko postihnutý, no zanechal po sebe gigantické a majstrovské dielo.

A ako je to s tým evanjeliom podľa Judáša?

Je Slovensko tiger podtatranský, alebo vychudnutá ovca?

Marcel Buntaj je jedným z najlepších slovenských bubeníkov. Prekvapilo ma jeho priznanie, že naposledy cvičil, keď mal 21 rokov, ale v poriadku. Moji obľúbení bubeníci ako Neil Peart, Sean Reinert či Virgil Donati cvičia každý deň. Keď sme už pri tom poslednom menovanom bubeníkovi, pozrite si krátke videoklipy s ukážkami jeho umenia. Na prvom videoklipe ho ktosi z publika požiada, aby zahral virbel. Donati mu vyhovie – ale na „kopákoch“! Druhá ukážka je z muzikantskej prezentácie v Tokiu, kde Donati predvádza neuveriteľné sólo. Nemám rád samoúčelné exhibície, takže upozorňujem, že s kapelami, v ktorých hrá, dokáže Donati fungovať aj umiernene a disciplinovane.


Ďalšie články z pondelka 4. septembra 2006
Juraj Malíček: Povedz mi, čo nakupuješ a ja ti poviem, kto som
Dušan Mikušovič: Frázam zdar, športovým zvlášť!
Zuzana Francová, Želmíra Grajciarová, Marta Herucová: Po aristokratoch a mešťanoch prišli bonviváni a gýč
Imrich Rešeta ml.: Vysoké IQ škodí



Peter Pišťanek  viac od autora »
Vaše reakcie [12]
:: Súvisiace reklamné odkazy