Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 24.7.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Ako sa z Nasraláha stal Posraláh

Blank

linky35My skôr narodení sa pamätáme na takmer nekonečnú občiansku vojnu v Libanone. Fotografie rozbombardovaného Bejrútu vtedy obehli celý svet, videl ich každý a každý k nim zaujal nejaký postoj v závislosti od svojho politického presvedčenia. Mier potom trval niekoľko krátkych desaťročí a momentálne je tu nový konflikt. Libanon je skrátka horúca pôda. Dúfam, že mohamedánske teroristické milície führera Nasraláha čoskoro postretne krutý osud všetkých mohamedánskych teroristov, aj keď sa boj iste neskončí zajtra. Čoho je mi však veľmi ľúto, sú moji libanonskí kresťanskí bratia.

Tento Blízky východ je vôbec veľmi nebezpečným územím. Málokto sa dnes už pamätá na prvý veľký konflikt, a to vojnu o Suezský prieplav, ktorý znárodnil Nasraláhov takmer menovec, prezident Egypta (a na istý krátky čas aj tzv. ZAR – „Zjednotenej arabskej republiky“ – čo je podobný historický názov ako ZSSR, MoĽR či BĽR), Džamal Abd an-Naser, československými socialistickými médiami ohľaduplne premenovaný na „Násira“. Žiaľ, tento ober-terorista zomrel prirodzenou smrťou, čo sa Nasraláhovi asi nepodarí.

To by bolo všetko k téme mohamedánskeho nebezpečenstva, poďme radšej na kultúru:

Na zlínsky festival zavítal americký filmár Jan Pinkava, držiteľ Oscara za krátky film Gerri’s Game. Mimochodom, Pinkava je synom českého spisovateľa Václava Pinkavu, známeho pod pseudonymom Jan Křesadlo. A tu je rozhovor s ním.

Hana Hegerová mi nie je veľmi blízka ani sympatická, niečo mi na nej prekáža, ale rešpektujem ju ako veľkú umelkyňu a múdru ženu. O jej intelekte a humornom nadhľade svedčí aj výborný rozhovor, ktorý poskytla týždenníku Instinkt vzápätí po svojom fenomenálnom úspechu na hudobnom festivale Pohoda.

Český režisér Jan Hřebejk má nový film, ktorý uviedol na filmovom festivale v Karlových Varoch a pri tej príležitosti poskytol rozhovor Lidovým novinám.

Hřebejkove filmy mám rád, o to viac ma mrzí, že aj Hřebejk sa zaradil do skupinky socialistických filmárov, požadujúcich od daňovníkov, aby ich živili.

Väčšiu rozkoš mi poskytol rozhovor s českým fotografom Janom Saudkom. Nepáči sa mi, že veľa ľudí tohto človeka odsudzuje ako exhibicionistu a pozéra. Iste, Saudek má z každého v sebe niečo, ale je to predovšetkým nesmierne inteligentný pozorovateľ a vtipný glosátor, ktorý sa nevyhýba ani vtipnému pohľadu samého na seba. A navyše je to aj talentovaný spisovateľ. Jeho kniha Slobodný, ženatý, rozvedený, vdovec nie je len takou obyčajnou autobiografiou, je to predovšetkým skvelá literatúra.

Zvyšok v skratke:

Andy Warhol a zapadnutá diera Medzilaborce.

Čo sú to chemtrails a čo spôsobujú ľudskému mozgu.

Ako dovolenkovávali (aj) naši prezidenti?

Zapojte sa do masturbačného maratónu v Londýne!

Ako sa starať o erotické pomôcky?


Ďalšie články z pondelka 24. júla 2006
Soňa B. Karvayová: Použi, čo máš! 
Juraj Malíček: Lasery prekliato nízko
Ľuboš Vodička: Jugendstil v štýle Krásnohorského Podhradia 



Peter Pišťanek  viac od autora »
Vaše reakcie [24]