Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Všetky články autora: Mirka Gučiková

Krajina, kde vystúpiť na Nebo môžu aj hriešnici
[14]
Mirka Gučiková | 3.4.2008
Pre mňa je bezprostredná prítomnosť tankov a samopalov nepríjemná. On zasa nevie pochopiť, že prepady, krádeže a vlámačky, niekedy aj vraždy sú vo veľkých mestách súčasťou každodennej reality. Bojím sa nechať laptop v aute, pýtam sa: Je to bezpečné? Tu sa nekradne, odpovedá. »
Na ceste medzi bodmi A a B
[20]
Mirka Gučiková | 7.12.2007
Je to šokujúce, keď si uvedomíte, ze patríte ceste. Vaša príručná taška obsahuje všetko potrebné, esenciálny minisvet, s ktorým viete prežiť. Kým sedíte na mieste, za oknom uháňa krajina. Nič nerobíte, a predsa ste v pohybe, niečo sa hýbe a vy ste toho súčasťou. »
Londýn je veľké letisko
[24]
Mirka Gučiková | 13.8.2007
Do časovo obmedzeného obdobia natlačíme všetky emócie, plytké aj dôverné rozhovory, smiech aj plač, pomoc aj opijáše. Vedomie toho, že žiadne zajtra nebude, prelomí strach z možných sklamaní a umožní nám prežívať vzťahy s nebývalou intenzitou, so zamurovanými zadnými vrátkami. »
Dolu a hore vodou
[26]
Mirka Gučiková | 12.7.2007
Unikám od píp, bielych a červených vín a od Boba, ktorý tvrdí, že sa do mňa zaľúbil. Hovorím mu, že som k nemu milá, lebo som za to platená, ale on si nedá povedať. A tak nechám ostatných, nech sa s ním trápia a schovávam sa na chvíľu na zamestnaneckom vecku. »
Uvarím lečo
[90]
Mirka Gučiková | 16.5.2007
Chodím po kuchyni v nových topánkach, striebornozlatých balerínkach na nízkom podpätku. Trčia mi z nich hrubé sivé ponožky a v kockovaných flanelových teplákoch vyzerám ako malá cigánka od Bundálovcov alebo Herákovcov, čo si outfit požičala od mamy a tety a babky a sestier. »
Pocit oranžovej tatrovky
[14]
Mirka Gučiková | 4.4.2007
Narodeninový deň sa mi začal až poobede, keď som sa zobudila zo zvláštneho sna o párty s gaymi tancujúcimi na pesničky od Spicegirls a s pohľadom na vysvietený Londýn zo spŕch chlapčenského intráku. Fľaša Corony na nočnom stolíku sa mi snažila naznačiť, že to asi nebol sen. »
Anything is possible
[15]
Mirka Gučiková | 30.1.2007
Na veľkom billboarde stála nevesta, na bielych šatách mala veľkú škvrnu od jahodovej zmrzliny a nápis pod ňou oznamoval: Svadobný salón na treťom poschodí, čistiareň na prízemí. Všetko je možné, všetko sa dá. »
Sorry, guys, ja nie som z vašej kasty
[62]
Mirka Gučiková | 22.11.2006
Dvaja stáli zákazníci ma pozvali na pánsku jazdu. Mala som chuť vysvetliť im, že nie som taká hlúpa, aby som nevedela, že medzi nich nepatrím. Že doma majú manželky, ktoré na ich ?country feste? chýbajú, a namiesto nich si zoberú nejaké pipky z baru, aby rozveselili spoločnosť. »
Ako byť dobrý
[15]
Mirka Gučiková | 28.9.2006
Určite sa zamyslela nad úryvkom, kde hlavná postava hovorí, že vydať sa je ako emigrovať z vlastnej rodiny, odísť od zvykov, ktoré sú nám blízke. Vtedy možno naozaj prestala byť zlé dievča a tak sa s Markom rozišla. »
Chuť po malinách
[13]
Mirka Gučiková | 8.9.2006
Rok sa začína septembrom. V lete nás nechá vydýchnuť a snívať, odmeniť sa hnedou pokožkou a gýčovými západmi slnka. A potom bez trápneho silvestrovského bilancovania vkročíme priamo do nového cyklu, bez pohára šampanského, ale s prirodzeným odhodlaním robiť veci teraz. »
:: Súvisiace reklamné odkazy
  
  1 | 2
Anketa
Budeme vám chýbať?

Mne ste chýbali aj doteraz.
Mne ste chýbali aj doteraz. - 8%
8%
Som tu prvýkrát, o čo ide?
Som tu prvýkrát, o čo ide? - 12%
12%
Áno, ale len ak aj my vám.
Áno, ale len ak aj my vám.  - 8%
8%
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať!
Konečne sa bude dať na slovenskom internete vyvetrať! - 1%
1%
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy!
Tie vaše pseudointelektuálske ufňukané kydy? Nikdy! - 5%
5%
Práve zakladám svoj magazín a lepší.
Práve zakladám svoj magazín a lepší. - 0%
0%
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať?
Budete. V ktorej krčme sa mienite stretávať? - 26%
26%
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.
Mne bude chýbať Pišťanek, nemám koho žalovať.  - 4%
4%
Mne budú najviac chýbať ankety.
Mne budú najviac chýbať ankety.  - 6%
6%
Čo si počnem bez Stropkova?
Čo si počnem bez Stropkova? - 14%
14%
A čo bez sexu?
A čo bez sexu?  - 3%
3%
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!
Táto otázka je pod vašu dôstojnosť!  - 13%
13%