Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 23.7.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Klystír a sex, poppers a HIV

Blank

Klystír a sex?
Pred nejakým časom som bola v nemocnici na vyšetrení a jeho súčasťou bol aj výplach čriev, teda klystír. Neviem si to vysvetliť, ale pocítila som pri tom také vzrušenie, že som sa pri tom niekoľkokrát urobila. Sestrička len pozerala. Takže sa mi to zapáčilo a rada by som z toho urobila súčasť svojho sexuálneho života, možno nie práve partnerského, momentálne aj tak nikoho nemám. Čo si o tom myslíte? Je to riskantné?
Iva, 30

Nemyslím si o tom nič, pretože som presvedčený, že každý má právo robiť si dobre, ako len vie, samozrejme, ak tým nikomu neubližuje. Vyplachovanie a čistenie konečníka u žien i u mužov klystírom má veľmi starú históriu, ktorá siaha až do čias antiky. Vtedajší lekári používali výplach čriev ako všeliek a spôsob, ako zbaviť pacientov či pacientkin organizmus jedov. Navyše je konečník väčšiny ľudí aj sexuálne nesmierne citlivé a vďačné miestečko, takže manipulácia s ním je pre veľa ľudí vzrušujúca. Ženy, ktoré masturbujú pomocou sprchy, iste dobre vedia, čo mám na mysli. Silnejší prúd vody v niektorých okamihoch nahrádza mužský penis. Domnievam sa, že pokiaľ dodržíte zásadu „všetkého s mierou“, tak si môžete robiť dobre v rámci autoerotiky, a pokiaľ nájdete vhodne založeného partnera, tak aj v rámci partnerského sexu. Azda len jedno dôležité upozornenie: vzrušovanie pomocou klystíru nepoužívajte často, pretože sa tým časom môže začať oslabovať tvorba hlienu, ktorý umožňuje bezbolestnú stolicu. Skrátka nič neslobodno preháňať.

Poppers a HIV
Zvyšuje užívanie poppers riziko nákazy HIV?
Milan, 19

Podľa toho, ako sa na to pozeráte. Sekundárne pokojne aj áno. Poppers, teda slangové označenie látky amylnitrit, funguje tak, že po správne načasovanom vdýchnutí jeho výparov predlžuje a zintenzívňuje zážitok orgazmu. Jeho použitie je pomerne riskantné, lebo môže mať za následok nevoľnosť až úpornú bolesť hlavy. A v kombinácii so známym modrým stavacím práškom (to však asi nebude Váš prípad) môže mať aj smrteľné následky. Človeka skrátka trafí šľak. Iným rizikom je, že ide o drogu, ktorá zvyšuje sexuálne vzrušenie, a tak jej užívanie môže prispieť k strate sebakontroly a k nechránenému sexu. Často sa tiež používa na ľahšie uvoľnenie konečníka pri pasívnom análnom styku a tým môže zvýšiť riziko poranenia sliznice, s následnou možnosťou nákazy HIV.

Poznámka autora:
Toto nie je odborná poradňa. Nie som ani sexuológ, ani gynekológ, ani psychológ či psychiater, ani sa na to nehrám. Neposkytujem individuálne rady, som platený iba za napĺňanie tejto rubriky. Niektoré vaše príspevky gramaticky i štylisticky upravujem, aby dávali zmysel. Podstatne mi uľahčíte život, ak vo svojom príspevku použijete diakritiku.Peter Pišťanek  viac od autora »
Vaše reakcie [13]