Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 9.7.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Myslite pri sexe na futbal. Alebo si precvičujte násobilku.

Blank

Zlatá sprcha a HIV
Hrozí nejaké riziko nákazy HIV pri sexuálnej praktike „zlatá sprcha“?
Otka, 17

Zlatá sprcha je slangový výraz označujúci močenie ako súčasť pohlavného styku – najčastejšie vzájomné močenie partnerov na seba. Podstata rozkoše pri takomto konaní spočíva vo viacerých faktoroch, ale u väčšiny opýtaných osôb ide o obnovovanie hlboko zasunutých spomienok z detstva (teplý prúd moču a uvoľnenie tlaku močového mechúra) a erotická príťažlivosť zakázanej praktiky. Pokiaľ je mi známe, prevažná väčšina ľudí o takejto praktike fantazíruje (ako napokon o všetkých menej ortodoxných praktikách) a len malá časť ju realizuje v skutočnosti. Zlatá sprcha predstavuje minimálne riziko infekcie HIV. Tá by prichádzala do úvahy skôr vtedy, keby moč obsahoval aj krv. Na druhej strane existujú nezanedbateľné riziká iných infekcií. Spoliehať sa na to, že moč je sterilný, by bolo naivné.

Ako oddialiť ejakuláciu?
Ako by som mohol oddialiť ejakuláciu? Nemám problém s predčasnou, ale chcel by som tú „normálnu“ predĺžiť a predĺžiť tak rozkoš aj mojej partnerke.
Peter, 24

Je záslužné odkladať ejakuláciu, pretože to ukazuje záujem, aby ste maximálne uspokojili svoju partnerku. Na to je viacero techník a receptov. Napríklad psychologické, ako radil v českom oscarovom filme Ostro sledované vlaky mladý psychiater záškolákovi Milošovi Hrmovi po jeho neúspešnom pokuse o samovraždu: „Myslite pri tom na futbal.“ Niekoho však futbal zaujíma tak pramálo, že by nevedel, na čo myslieť (a nejednému čistému heterosexuálovi by pri myslení na urastených mladých spotených mužov v krátkych nohaviciach a smiešnych pančuškách prenasledujúcich loptu mohol zvädnúť úplne), takže môžete myslieť aj na čokoľvek iné. Napríklad na nejakú svoju záľubu a podobne. Veľmi pomáha aj precvičovať si malú násobilku (nadaní počtári môžu aj veľkú).

Potom existujú fyzické metódy. Jednou z nich je stískacia technika. Tá zabráni výronu, no ejakulačné pocity prebehnú takmer rovnako intenzívne, ako keď striekate. Ide o tzv. suchú ejakuláciu. Jej princíp spočíva v tom, že okamih pred ejakuláciou si silne stisnete miesto medzi semenníkmi a análnym otvorom, čím sa na tom mieste stlačí močová trubica. Výhodou takého orgazmu je, že ste schopný veľmi skoro, prakticky vzápätí, dosiahnuť plnú erekciu a pokračovať v súloži, pretože nedôjde k úplnému ochabnutiu penisu ako pri plnom orgazme. Pritom Vaša výdrž pri ďalšom čísle sa podstatne zvýši. Upozorňujem však na to, že táto technika nie je úplne bezpečná z hľadiska neželaného otehotnenia partnerky (aj pri tomto „suchom“ orgazme sa môže stať, že nejaká tá kvapka ejakulátu pri ďalšom pokračovaní unikne), takže prezervatív je užitočnou nevyhnutnosťou. Existuje ešte jedna technika, a to metóda nepríjemných podnetov. Napríklad si hryzte do jazyka, tlačte nechtom prostredníka do palca alebo si vymyslite akýkoľvek nepríjemný a bolestivý podnet, ktorý zníži Vaše vzrušenie.

Len si dávajte pozor, aby pri všetkých tých nepríjemnostiach bola súlož pre Vás ešte stále príjemnou aktivitou.

Poznámka autora:
Toto nie je odborná poradňa. Nie som ani sexuológ, ani gynekológ, ani psychológ či psychiater, ani sa na to nehrám. Neposkytujem individuálne rady, som platený iba za napĺňanie tejto rubriky. Niektoré vaše príspevky gramaticky i štylisticky upravujem, aby dávali zmysel.Peter Pišťanek  viac od autora »
Vaše reakcie [11]