Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 16.7.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Nepotrebujem žiadnu morálnu kázeň ani kydy o večnej láske

Blank

Análne riziká
Milujem análny styk, dokonca ma priťahuje ešte viac ako normálny. Moja momentálna partnerka je v tomto smere priam ideálna, pretože druhú babu s takým dráždivým konečníkom by ste dlho hľadali. Lenže je tu iný problém. Kočka sa niekde dočítala alebo dozvedela, že análny styk spôsobuje hemoroidy, a zaradila spiatočku, čo ma dosť vydesilo, pretože bez análu ma sex nebaví a musel by som si hľadať novú babu. Aby ste mi rozumeli, nepotrebujem teraz žiadnu morálnu kázeň ani kydy o večnej láske, ale nejaký názor na to, či je pravda, že od análneho styku sú hemoroidy. A tiež či od análneho styku hrozia žene nejaké iné zdravotné riziká. Vopred ďakujem za odpoveď.
Miko, 26

Názor, že hemoroidy vznikajú častým pohlavným stykom do konečníka, patrí k obľúbeným sexuálnym mýtom. Nie je to však pravda. Hemoroidy sa objavujú aj u ľudí, ktorí análny pohlavný styk nikdy nepraktikovali. Ak však niekto už hemoroidy má, pasívny análny styk mu veľa radosti neprinesie.

Hemoroidy, teda zlatá žila, sú rozšírenie a zápal žíl v análnom kanáli (posledné 2 – 3 cm konečníku). Je to nepríjemná záležitosť postihujúca asi 80 % ľudskej populácie. Príčin ich vzniku je niekoľko a prichádzajú často kombinovane. Sedavé zamestnanie, nedostatok pohybu, chronická zápcha, psychická záťaž, konzumácia korenených jedál a jedál obsahujúcich málo vlákniny, u žien tiež predchádzajúce tehotenstvá, to sú niektoré z možných príčin podieľajúcich sa na vzniku hemoroidov. Je samozrejmé, že keď sa potom do rozboľaveného, dakedy aj zapáleného konečníka zasúvajú cudzie telesá, tak je to neznesiteľne bolestivé. 

Osoba trpiaca hemoroidmi by sa v zásade mala vyhýbať pasívnemu análneho styku, pretože môže dôjsť k zraneniu, zápalu a následnej infekcii. Ak teda nemôže ona alebo jej partner bez análnej rozkoše jestvovať, tak jej neostáva nič iné, len dávať na sebe análny styk vykonávať iba jemne prstom pri plytkom a opatrnom zasúvaní do rektálneho zvierača.

Čo sa týka iných rizík spojených s análnym stykom, dá sa im vyhnúť, pokiaľ súložiaca dvojica dodržiava isté pravidlá. V prvom rade je to dokonalá hygiena. Ak súloží muž so ženou najprv do pošvy (čo vo Vašom prípade, ak som správne porozumel, predstavuje nanajvýš tak predohru) a potom v rámci hlavného programu prejde k rektálnemu styku, tak to ešte ide, ale nikdy sa to nemá vykonávať v opačnom poradí. Choroboplodné zárodky, ktoré sa v konečníku nachádzajú v pomerne hojnej miere, by mohli žene spôsobiť rôzne zápaly rodidiel.

Poznámka autora:
Toto nie je odborná poradňa. Nie som ani sexuológ, ani gynekológ, ani psychológ či psychiater, ani sa na to nehrám. Neposkytujem individuálne rady, som platený iba za napĺňanie tejto rubriky. Niektoré vaše príspevky gramaticky i štylisticky upravujem, aby dávali zmysel.Peter Pišťanek  viac od autora »