Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Juraj Malíček | 11.4.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Keď na golf, tak v luxusnom autiaku

Blank

Videoherné tlačové správy sú fascinujúce dokumenty, všetky hry podľa nich vyzerajú, akoby sa svojou kvalitou dotýkali priam nebeských výšin. A najlepšie je, že sa v nich nevymýšľa, nie sú lživé, len často aj celkom banálna skutočnosť je v nich vykreslená ako čosi výnimočné.

Na druhej strane, čo videoherné tlačové správy zväčša celkom ignorujú, je jednoznačný hodnotiaci súd, postavený na čisto subjektívnom pocite hráča. Ten preto dodám ja, obe hry, ktorých tlačovky tu nájdete v nezmenenom znení, poznám veľmi dôverne.

 

Tlačová správa:
Novinka Everybody`s Golf World Tour po prvýkrát prináša úplne novú kapitolu obľúbenej série Everybody`s Golf na PLAYSTATION 3. S využitím High Definition grafiky spolu s novou a oveľa presnejšou fyzikou loptičky ponúka Everybody`s Golf World Tour novú úroveň hrania – špičková grafika a jednoduchosť ovládania sú overenou zárukou úspechu celej série.

Nový titul Everybody`s Golf World Tour prináša úplne nový element ovládania hry – systém úderov, ktorý sa zameriava na švih hráča namiesto merania sily úderu. S viac než 15 vtipnými nosičmi a golfistami prináša Everybody`s Golf World Tour aj šesť nových ihrísk. K dispozícii je množstvo možností, od jednoduchých ihrísk na tri údery až po 18-jamkové konfigurácie.

Okrem toho budú mať hráči prístup k bezkonkurenčne najväčšej ponuke on-line obsahu s možnosťou tvorby turnajov až pre 50 hráčov, a dokonca budú mať prístup k unikátnym prvkom na stiahnutie. S dokonale detailnými ihriskami, novými zábavnými postavami a množstvom on-line funkcií sľubuje Everybody`s Golf World Tour skvelý vstup do novej éry golfu, v ktorej je ďaleko pred konkurenciou.

Everybody`s Golf World ponúka:
- šesť úplne nových ihrísk – môžete hrať na pieskových dunách pozdĺž pobrežia, na púšti obklopení nádhernými horami a v lesoch
- nový systém odpaľovania – zameranie na švih, nie na meranie sily úderu
- medzi turnajmi sa môžete vydať do obchodu PLAYSTATION Store (PS3) a stiahnuť si vzrušujúci obsah vrátane hrateľných postáv, nových ihrísk, palíc a oblečenia

Komentár subjektu:
Everybody`s Golf World Tour je postavená na predpoklade, že golf sám osebe môže byť síce fajn, ale berie sa príliš vážne a na to doplácajú jeho simulátory, ktorým ide o čo najdetailnejšie napodobenie ako hrania golfu samotného, tak prostredia, v ktorom sa golf hrá, a okolností, za ktorých sa hrá. Everybody`s Golf naproti tomu celkom rezignuje na akúkoľvek formálnu podobnosť s realitou, stavia na rozkošných animovaných figúrkach s veľkými hlavami a veľkými okáľmi a na okázalej emocionalite. Postavičky sa teda celkom infantilne tešia, keď odpália správne, ale zlostne podupávajú, keď sa im nedarí. Zlaté sú, milučké, nie je problém si ich obľúbiť, naopak. Najväčšou prednosťou Everybody`s Golf však je, že hranie golfu samotného je relatívne náročné, hoci hra sa ovláda ľahučko, nerezignuje sa v ňom na fyziku, poveternostné podmienky, silu vetru a tak, jednoducho, každý odpal treba vopred premyslieť. Golf je fajn nekonfliktná upokojujúca záležitosť s tendenciou hráča, ktorému sadne poetika, celkom opantať. 

 

Tlačová správa:
Kým titul Gran Turismo HD Concept, dostupný na prevzatie v PLAYSTATION®Store, zvyšoval apetít fanúšikov motoristického športu na celom svete, hra Gran Turismo 5 Prologue ponúkne nádhernú ukážku toho, čo sa dá dokázať, ak sa dokopy spoja najvýkonnejšia hracia konzolu sveta a kultová značku Gran Turismo.

Nová hra Gran Turismo 5 Prologue pre PS3 je dostupná na prevzatie na Blu-ray disku a ponúkne skutočne ohromujúci zážitok z hry vo formáte High Definition, ktorý navždy zmení tento žáner.

Séria reálneho simulátora jazdenia, z ktorej bolo predaných viac než 50 miliónov kópií, sa vrátila vo formáte High Definition s viac než 40 vozidlami, piatimi traťami, novým fyzikálnym modelom a umelou inteligenciou. Plus ponúka možnosť pretekania on-line až pre 16 hráčov.

Komentár subjektu:
Gran Turismo 5 Prologue pôsobí formálne i obsahovo absolútne dokonalým dojmom, autá sú prekrásne, bez vylepšení sú to presne také šunky, akoby mali byť, nemotorné, neokrôchané, na okruhu jednoducho pôsobia až nepatrične. Keď však človek investuje do ich vylepšení, a vylepšiť sa dá takmer čokoľvek, vyliahnu sa z nich nadupané špeciály. Iné je to s ich zvládnutím, keďže mantrou série je realizmus, prestáva byť hranie Gran Turisma sranda a s tým mám ja osobne trocha problém. Neupieram Gran Turismu jeho kvality, ak by som automobily vnímal ako svojho druhu fetiš, toto by bolo porno k tomu fetišu, len ma baví iný druh hier. Priamočiarejší, menej sofistikovaný, menej ambiciózny a predovšetkým menej vážny. Séria má našťastie toľko ortodoxných fanúšikov, že ju hráči ako ja nemôžu ohroziť. Juraj Malíček  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy