Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Katarína Uhrová | 8.4.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Pakez do Pekáča

Blank

Aj my tu v magazíne, čo sme neprišli na svet so striebornou lyžičkou v ústach a nezjedli ňou múdrosť sveta, s rukami za chrbtom často bezmocne sledujeme, ako nám veci rýchlo a vo veľkom miznú pred očami. V hudbe je to obzvlášť bolestivé, preto sa nasledujúca rubrika autoterapiou s placebo efektom snaží túto frustrujúcu skutočnosť nepatrne zmierniť. Každý utorok v nej čisto subjektívne vyberáme plus-mínus sedem kusov rôznej hudby, plus-mínus jednu na každý deň týždňa, ktorá by vás z rôznych nižšie (ne)vysvetlených dôvodov mohla potešiť, vytočiť, a, najlepšie, motivovať k vlastnému objavovaniu.

Dnes účinkujúci, ktorí budúci týždeň 18. apríla vystúpia v PKO na akcii micro.Wilsonic, trochu menšom, rozhodne však nie zakríknutom súrodencovi júnového Wilsonicu.

Michael Fakesch je minimálne v súvislosti s Funkstörung legendárnym projektom, ktorý ešte relatívne donedávna ťahal spoločne s Christianom de Lucom. Obidvaja členovia idú teraz ďalej a po svojom, vysoko produktívny Fakesch napríklad popri tvorbe pre film alebo reklamu minulý rok stihol aj vlastný nový album.

Pokiaľ ide o ďalší bod line-upu, ktorým je Dj Food, tak ten, kto zažil, vie. Vo svojom sete by pomixoval aj vašu starú mamu v bavlnenom pyžame, keby mu práve vstúpila do konceptu. Osoba zodpovedná za poskakovanie, ktorému nechýba vývoj, primerané napätie ani inteligencia a vtip. 


Stuart Warren Hill a Robin Brunson, teda Hexstatic, teda dvojica zastrešená vydavateľstvom Ninja Tune, majú nový album a na micro.Wilsonicu ich treba kontrolovať tradične po audio aj vizuálnej stránke, do detailov prepracovaných a v celkovo skvelej forme.


Boy 8-Bit
produkuje pod týmto a takisto vraj inými rôznymi menami modernú urban music zahŕňajúcu širokú cestu od dubstepu až po UK garage, rezidentuje v londýnskom klube Fabric, hľadá a s veľkou pravdepodobnosťou aj nachádza.

Ak to vaši kamaráti niekoľkokrát za mesiac otočia do Viedne na dubstep a vy zakaždým máte just niečo súrne doma, na micro.Wilsonicu môžete byť, vďaka El Rakkas, rakúskej dvojici súvisiacej s týmto žánrom, tiež s rukou hore a ešte aj rovno pod nosom.  


Domáci zástupca v programe, to je Dušan Vančo, ktorý ešte nie tak dávno bol súčasťou Foolcut. Dnes má projekt Foolk a na akcii uvedie materiál z pripravovaného albumu.


Za českým projektom Even The Hills Have Eyes stojí jeden človek, ktorý kombinuje ambient so živými nástrojmi, zvuky s ruchmi nahráva v teréne, sampluje, nechýba mu cit pre kompozíciu a možno vám bude znieť ako soundtrack k filmu, ktorý si na micro.Wilsonicu súkromne postriháte vo vašej hlave.


 

Foto: www.myspace.com
(S použitím tlačových materiálov micro.Wilsonic)Katarína Uhrová  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy