Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Katarína Uhrová | 25.3.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Zajtra sa bude koncertovať všade

Blank

kAj my tu v magazíne, čo sme neprišli na svet so striebornou lyžičkou v ústach a nezjedli ňou múdrosť sveta, s rukami za chrbtom často bezmocne sledujeme, ako nám veci rýchlo a vo veľkom miznú pred očami. V hudbe je to obzvlášť bolestivé, preto sa nasledujúca rubrika autoterapiou s placebo efektom snaží túto frustrujúcu skutočnosť nepatrne zmierniť. Každý utorok v nej čisto subjektívne vyberáme plus-mínus sedem kusov rôznej hudby, plus-mínus jednu na každý deň týždňa, ktorá by vás z rôznych nižšie (ne)vysvetlených dôvodov mohla potešiť, vytočiť, a, najlepšie, motivovať k vlastnému objavovaniu.

Dnes na aké blízke a neďaleké koncerty pustiť vyšibané peniaze. 

Napríklad pri Shellwoy dokonca nič platiť nemusíte. Už dnes hrajú naživo v ďalšom vydaní programu Rádia_Fm Pohoda s voľným vstupom. Začína sa o 20. hodine, dobré je prísť s primeranou rezervou. A budete vo vysielaní.
25/03/Rádio_FM, Slovenský rozhlas


Azyl
team zajtra organizuje jednodňový festival Azyl Music. V jednote miesta a času nastane veľa dejov, hlavne však štvorhodinový koncertný maratón, počas ktorého sa vystriedajú Home Made Mutant, Robert Roth, Marcel Buntaj, Nové mapy a Double Affair. Sľubovaná je obývačková atmosféra a Božidara Turzonovová, papuče si treba vziať so sebou.
26/03/A4 – nultý priestor

Alison a Jamie nie sú a Meg a Jack, kde-tu sa o nich dajú prečítať sympatické veci, no najmä majú za dverami nový album. Minimálne to by malo stačiť na ďalšie zo série uzimených viedenských ponocovaní. Do Flexu a za The Kills teda určite áno.
05/04/Flex


Do Brna je to bližšie, ako sa zdá, a v Brne majú Flédu. V apríli tam na spoločnej akcii zahrajú momentálne veľmi úspešné a veľmi rozlietané české elektronické projekty Midi LidiBullerbyne. Ak ste ešte doteraz netestovali, toto je dobrý deal dva v jednom.
16/04/FlédaDo Prahy sa oplatí vycestovať dvakrát po sebe. Najprv tam bude Jose Gonzales spolu s Death Vessel na Midnight Sun Sessions a zakrátko Amon Tobin v rámci festivalu Stimul. Keď píšem, ešte nie je vypredané, ale ak, keď vy čítate, už bude, máte aspoň motiváciu konečne sa rozhýbať pre niečo efektné a efektívne.
22/04/Palác Akropolis a 25/04/Divadlo Archa


Na CocoRosie je okrem iného krásne, že v nich počuť skoro všetko, čo dokážete pri rýchlom hudobnom brainstormingu vymenovať, ešte krajšie, že reakcie tých, čo ich už live videli, sú neuveriteľne rozmanité, takže za týchto okolností sa najkrajšou možnosťou javí nechať ich na seba, napríklad najbližšie vo Viedni, pôsobiť po svojom.
19/05/ArenaKatarína Uhrová  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy