Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 30.1.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Orál môžete vykonávať presne jedenásť minút a dvadsať sekúnd

Blank

Nechcem, aby sa mi urobil do úst
Ako dlho môžem robiť orál partnerovi, keď sa chcem vyhnúť ejakulácii do úst?
Evka, 20

Ak by každý z nás prežíval orálny sex, konkrétne feláciu rovnako a s rovnakými reakciami, vedel by som Vám odpovedať v cuku-letu: „Orál môžete vykonávať presne jedenásť minút a dvadsať sekúnd a potom sa stiahnite do bezpečnej vzdialenosti, lebo príde ejakulácia.“ Alebo nejako podobne. Takto to však ani náhodou nefunguje. Každý muž má inú citlivosť a ináč na takéto dráždenie reaguje, a tiež každá žena nielenže má inú techniku a cit, ale si aj pod feláciou predstavuje čosi iné. Kamarát napríklad poznal babu, ktorá si pod feláciou predstavovala pokrývanie jeho penisu vášnivými bozkami, pričom sa čudovala, ako to, že mu tak dlho trvá urobiť sa. Keďže v tomto neexistuje žiadna unifikácia, najspoľahlivejším ukazovateľom bude pre vás vzájomná komunikácia. Naučiť sa rozoznávať partnerove signály, alebo vytvoriť si vlastný znakový systém, poprípade si vystačiť s významovým bohatstvom slovenského jazyka („Joj, už budem, ej, veďže uhni, do frasa!“) môže byť užitočné aj v prípade dlhoročného vzťahu a sexuálnej zohratosti, pretože ten istý muž sa môže zakaždým urobiť rôznou rýchlosťou, v závislosti od okamžitej inšpirácie, rôzneho stupňa únavy, stresu a podobne.

Skúsená žena rozozná, že muž sa blíži k vyvrcholeniu, aj bez takýchto dohodnutých signálov – napríklad podľa toho, že muž začne plytko dýchať, prípadne podľa iných príznakov. Ako som už dávnejšie kdesi spomínal, kamarát sa stretol s celkom priliehavým opisom, ktorý si vytvorili skúsené dievčatá – stav tesne pred ejakuláciou označili hrkotaním v rúrkach. („Už mu hrkotalo v rúrkach, keď sa zrazu otvorili dvere a na prahu zastala jeho žena. Ja aj Táňa sme sa obidve hneď začali obliekať, že čo najrýchlejšie vypadneme. A on si sadol a zúfalo zvolal: - Drahá, ver mi, vôbec to nie je tak, ako si myslíš! – Ty brďo, vážna rodinná situácia, skoro sme šli do kolien! Precupitali sme okolo nej a rýchlo preč, ani nám nevenovala pohľad.“) 

Váš mail bol stručný, takže som sa z neho nedozvedel, prečo Vám tak záleží na tom, aby ste sa vyhli ejakulácii do úst. Napokon, to ani nie je moja vec. Usudzujem, že vám to jednoducho nechutí, že sa Vám tie telesné výlučky bridia. Príčin môže byť niekoľko. Jedna z nich môže tkvieť aj v zlej chuti partnerovho ejakulátu. Príčinou môže byť nevhodné stravovanie. Praktické skúsenosti viacerých ľudí tvrdia, že intímne sekréty nielen mužov, ale aj žien majú lepšiu vôňu a chuť, ak sa ich nositelia vyhýbajú konzumácii červeného mäsa (hovädzie, bravčové, divina). Mäso vôbec spôsobuje výraznejšiu chuť ejakulátu. Rovnako fajčenie tabaku a popíjanie čiernej kávy má zlý vplyv. Vášniví fajčiari a kávičkári údajne majú málo chutný ejakulát s horkou chuťou. To isté sa týka nemiernej konzumácie cesnaku. Dobré pre chuť ejakulátu sú vraj banány a ananásy. To len na okraj, ako som kúpil, tak predávam.

Ideálne by bolo, keby ste boli so svojím partnerom na takom stupni dôverného vzťahu, že by ste si mohli pokojne dovoliť povedať mu, že si neželáte, aby sa Vám urobil do úst, a teda preniesť časť zodpovednosti aj naňho. Tak by ste potom nemuseli napäto striehnuť na jeho vyvrcholenie ako na výbuch časovanej bomby s neznámou dobou explózie.

Poznámka autora:
Toto nie je odborná poradňa. Nie som ani sexuológ, ani gynekológ, ani psychológ či psychiater, ani sa na to nehrám. Neposkytujem individuálne rady, som platený iba za napĺňanie tejto rubriky. Svoje otázky môžete napísať sem. Niektoré vaše príspevky gramaticky i štylisticky upravujem, aby dávali zmysel. Podstatne mi uľahčíte život, ak vo svojom príspevku použijete diakritiku.Peter Pišťanek  viac od autora »
Vaše reakcie [82]