Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 13.2.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Väčšie ako malé pysky a sex ako liek na chrípku

Blank

Väčšie ako malé pysky
Moje malé pysky sú príliš veľké, keď stojím, tak mi prečnievajú cez veľké von. Predtým mi to tak neprekážalo, ale odkedy sa tam dolu holím, tak mi to vadí. Môjmu bývalému priateľovi sa to dokonca páčilo, volal to že „záclonky“, ale rozišli sme sa po Silvestri (z iného dôvodu) a teraz nemám zatiaľ nikoho, ale neviem si predstaviť, že keď si nájdem nového priateľa a vyzlečiem sa pred ním pred prvým milovaním, aby ma videl s takýmito vyťahanými pyskami. Navyše sa mi nepáči ani ich farba, sú až fialovo-hnedé, ako keby zaschnuté. No skrátka hrôza. Chcem podstúpiť operáciu na zmenšenie a chcela by som vedieť, čo si o tom myslíte, ako to vy chlapi beriete a či je to rozumná investícia.
Miriam, 18

Farbu i veľkosť malých pyskov má každá žena inú. Od bábätkovsko ružovej až po tmavú farbu indiánskeho sušeného mäsa. Dakedy ich takmer nevidno, inokedy môžu byť výraznejšie a môžu prečnievať a vytŕčať von. To je, ako správne poznamenávate, nápadné, najmä ak si ich nositeľka v súlade s momentálnym hygienickým i estetickým štandardom holí ohanbie. Priveľké pysky môžu niektorým ženám spôsobovať kozmetické i psychické problémy, niektorým dokonca aj zdravotné, takže ak sú rozhodnuté, existuje možnosť tento problém odstrániť pomocou nenáročného chirurgického zákroku nazvaného labioplastika. Vo svete patrí operatívna úprava malých pyskov k bežným zákrokom (nemám tým na mysli obriezku žien, bežnú v primitívnych kultúrach, ktorá spočíva v odstránení pyskov ostrým predmetom a zašití vagíny; teraz hovorím o civilizovanom svete) a aj u nás už prestáva byť niečím výnimočným. Práve spomínané holenie ohanbia je neraz spúšťacím impulzom, pretože ochlpenie často zakryje tieto drobné detaily (rozhodne nepoviem nedostatky, pretože to je vec vkusu a názoru), zatiaľ čo hladké pohlavie ich odhalí.

Nadmerná veľkosť malých pyskov ohanbia môže žene prekážať nielen z estetických dôvodov, ale občas tiež spôsobuje nepríjemné pocity pri chôdzi, jazde na bicykli, pri močení či iných aktivitách. Občas môže znižovať aj sexuálny pôžitok, pretože žena frustrovaná veľkosťou svojich malých pyskov ohanbia sa nedokáže dostatočne uvoľniť na to, aby sa totálne odovzdala rozkoši.

Pokiaľ Vám Vaše pysky ohanbia prekážajú len z estetických dôvodov, rozhodne by som Vás chcel odhovoriť od toho zákroku. Ide síce o naozaj drobný zákrok, ale domnievam sa, že je to zbytočné. Už len z toho dôvodu, že pokiaľ – ako uvádzate – len trochu prečnievajú a vytŕčajú spod veľkých pyskov, je to čosi, čo sa väčšine mužov dokonca páči a pripadá im milé.

To je však len môj názor, ktorý vychádza z osobných preferencií, takže možno by bolo dobré počkať, kým sa v príslušnom diskusnom fóre rozvinie nejaká diskusia. Iste zopár čitateľov bude mať potrebu vyjadriť svoj postoj k tejto veci, rozhodne by som nepodcenil ani názor čitateliek, takže potom si z toho urobte obraz sama a rozhodnite sa.

Zdravý pohyb na zdravom tele
Hovorí sa, že najlepšie je liečiť chrípku vypotením sa na zdravom tele. Teraz je chrípkové obdobie, tak by ma zaujímalo, či to má nejaký reálny základ, alebo je to len lascívny humor.
Ivan, 30

Myslím, že je to skôr len taká lascívnosť, ktorú ľudia určitého typu môžu považovať aj za humor. Neviem, či ste dakedy v živote mali chrípku, ale keď je táto choroba už naplno rozvinutá, tak normálny človek veru nemá žiadnu chuť na sex. V podstate aj oveľa menšia fyzická aktivita mu spôsobuje utrpenie. Sex možno prichádza do úvahy v počínajúcom štádiu chrípky, ale ani vtedy nemá podľa môjho laického názoru žiadny efekt na prípadné vyliečenie, pretože chrípka je vírusové ochorenie. Navyše treba ešte podotknúť, že nie všetci ľudia sa pri sexe potia ako maštaľné dvere. Niečo iné môže byť podchladenie, teda keď niekto príde vymrznutý odniekiaľ, tak v rámci prevencie prechladnutia je príjemné pritisnúť sa k partnerke, resp. partnerovi, ale musí za tým byť láska ako hrom, pretože pre dotyčný živý termofor je to – najmä v prvých fázach – pomerne stresujúci zážitok.

Poznámka autora:
Toto nie je odborná poradňa. Nie som ani sexuológ, ani gynekológ, ani psychológ či psychiater, ani sa na to nehrám. Neposkytujem individuálne rady, som platený iba za napĺňanie tejto rubriky. Svoje otázky môžete napísať sem. Niektoré vaše príspevky gramaticky i štylisticky upravujem, aby dávali zmysel. Podstatne mi uľahčíte život, ak vo svojom príspevku použijete diakritiku.Peter Pišťanek  viac od autora »
Vaše reakcie [100]