Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 16.1.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Masáž prostaty

Blank

Chceme s mojím partnerom vyskúšať všetko a zaujala nás zmienka o masáži prostaty, vraj je to veľmi vzrušujúce a dráždivé. Zaujímalo by ma, ako sa to robí.
Rika, 30

Zatiaľ čo análne dráždenie ženy, vrátane dokonaného pohlavného styku do konečníka, sa už v našej kultúre vníma takmer ako štandardná praktika, análne dráždenie muža mnohí z nás asi zaradia skôr medzi homosexuálne praktiky. Väčšina heterosexuálnych mužov (vrátane mňa) sa takémuto dráždeniu vyhýba a netúži po ňom ani vo svojich najtajnejších sexuálnych snoch a fantáziách. Možno je to dané tým, že v rámci sexuálnych aktivít je žena automaticky vnímaná ako živel penetrovaný, zatiaľ čo muž má zafixované postavenie živlu penetrujúceho. Tak je to, napokon, znázornené aj v rámci piktogramov a symbolov pre pohlavia, a preto aj v rámci spotrebnej elektroniky nazývame zásuvku „samicou“ a zástrčku „samcom“. Ak z nejakého dôvodu dôjde k prevráteniu tejto polarity, môže to byť niekomu čudné, neobvyklé, a dokonca až nepríjemné – zväčša mužovi, pretože jeho penetrujúca podstata sa tým cíti byť „ponížená“. Navyše je veľa heterosexuálnych mužov, ktorí túto praktiku mylne považujú za doménu homosexuálov, ktorými z rôznych príčin opovrhujú, takže sa jej vyhýbajú ako čert krížu. Z tohto hľadiska mi ženy pripadajú oveľa menej zaťažené rôznymi predsudkami a ochotné vyskúšať na sebe i na partnerovi ďaleko rozmanitejšie neortodoxné praktiky.

Priznám sa, že aj mne z vyššie uvedených dôvodov chýbajú praktické skúsenosti z tejto oblasti. V literatúre som našiel zmienku aj o genitálnej penetrácii muža ženou, keď je žena vybavená nadmerne dlhým a pritom tenkým klitorisom, ktorý počas vzrušenia stuhne do takej miery, že je ním schopná mužovi vniknúť cez močovú trubicu do žaluďa a vykonávať na ňom koitálne pohyby. Neviem si to však predstaviť, tak nejako si predstavujem cievkovanie a už pri tej predstave ma to dolu rozbolí.

Našou dnešnou témou, ktorú ste priniesli, je penetrácia análna, ktorá by po prekonaní predsudkov mala byť aspoň časti mužov príjemná prinajmenšom tak, ako je príjemná časti žien. Ak nie viac – veď k ostatným zdrojom rozkoše sa u muža pridáva prostata, ktorá sa nachádza v blízkosti konečníka a delí ju od neho len tenká vrstva tkaniva a sliznice. Ako vieme, účelom prostaty je produkcia tzv. prostatickej tekutiny, ktorá je nosným médiom spermií, takže im po opustení penisu v rámci ejakulácie, teda výronu semena, zabezpečuje pohyblivosť a predlžuje ich životnosť. Prostata sa priamo zúčastňuje na ejakulácii a je veľmi bohato obklopená nervami. Preto je citlivá na dráždenie. Aj z toho dôvodu čínski eunusi, ktorí mali odstránené nielen semenníky, ale i penis, masturbovali s pomocou zlatých alebo slonovinových tyčiniek, ktoré si vsúvali do vyústenia močovej rúry a dráždili si nimi práve prostatu.

Ako môžete postupovať?

Odporúča sa, aby pred dráždením prostaty muž vykonal malú aj veľkú potrebu. Ten čas môže žena zatiaľ využiť na skrátenie nechtov na prstoch pravej ruky, prinajmenšom na ukazováku, prostredníku a prstenníku. Potom môže nasledovať spoločný kúpeľ v horúcej vode, čo vedie k očiste a uvoľneniu. Po opustení kúpeľa a prechode na stanovisko, kde má dôjsť k rektálnym aktivitám, sa odporúča najprv klasické manuálne dráždenie genitálií a vonkajšia masáž prostaty. Tá sa vykonáva cez perineum, teda úsek medzi semenníkmi a konečníkom. Keď je partner dostatočne vzrušený, čo zistíte letmou zrakovou a hmatovou kontrolou jeho erekcie, môžete pristúpiť k samotnému aktu. V prvom rade sa odporúča bohato použiť lubrikant, vodorozpustný alebo na báze tukov, skrátka ten istý, aký on používa na Vás, keď s Vami súloží rektálne. Masírujte mu konečník a keď sa zdá byť dostatočne uvoľnený, zaveďte tam najprv jeden prst, potom druhý. Vhodnú polohu si iste nájdete sami. Približne v hĺbke 5 – 8 cm by sa na prednej stene konečníka mala dať nahmatať oblá vystúpenina. To sa rysuje prostata. Jej dráždením by mal Váš partner podľa všetkého prežívať vysokú rozkoš, pravdepodobne vedúcu až k spusteniu ejakulačného reflexu. Zásady sú také isté ako pri análnom dráždení, resp. súloži praktikovanej na žene: 1. nešetriť lubrikantom, 2. začať opatrne a stupňovať dráždenie, 3. na požiadanie okamžite prestať so všetkými aktivitami. Viac iste nájdete na internete, najmä ak ovládate angličtinu. Nevedno, či je to vplyvom britskej tradície internátnych škôl, ale o týchto veciach nájdete najviac zmienok na anglických weboch.

Poznámka autora:
Toto nie je odborná poradňa. Nie som ani sexuológ, ani gynekológ, ani psychológ či psychiater, ani sa na to nehrám. Neposkytujem individuálne rady, som platený iba za napĺňanie tejto rubriky. Svoje otázky môžete napísať sem. Niektoré vaše príspevky gramaticky i štylisticky upravujem, aby dávali zmysel. Podstatne mi uľahčíte život, ak vo svojom príspevku použijete diakritiku.Peter Pišťanek  viac od autora »
Vaše reakcie [35]