Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Eva Čobejová | 12.9.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Zo života milionára na Slovensku

Blank

Honzík Novotný je človek, o ktorom vieme mnohí rozhodne viac, ako by sme si želali. Nedá sa mu vyhnúť a nedá sa vylúčiť, že o intímnom živote tohto pána vie nejedna slovenská žena viac ako o vlastnom mužovi. Ale pred časom sa objavila informácia, týkajúca sa tejto čudnej celebrity, ktorá bola napriek tomu zaujímavá.
Ak sa bulvárne noviny nesplietli, ak si nevymýšľali či nešpekulovali, ak je teda pravdou, že Jan Novotný absolvoval vyšetrenia v nemocnici pod cudzím menom, keďže si na Slovensku neplatí zdravotné poistenie, tak to je naozaj konečne povšimnutiahodný detail zo života milionára. Primárka oddelenia anestéziológie malackej nemocnice Novému času povedala, že za ňou Novotný v nemocnici bol, lebo sú kamaráti a potreboval pomôcť a poradiť. Absolvoval vraj niekoľko vyšetrení a išiel domov. Ležať tu vraj nemohol, lebo nemocnica nemá zmluvu s jeho poisťovňou (podľa internetovej stránky nemocnice sú jej partnerom všetky slovenské zdravotné poisťovne). Celé to vyjadrenie pôsobí zvláštne. Ak sa informátori Nového času nemýlia, ak je pravda, že Novotný bol vyšetrovaný za peniaze poisťovne pod menom iného človeka, tak sa nám skladá obraz mladého, mediálne vychyteného milionára.
Vďaka bulváru vieme o všetkých jeho exotických dovolenkách – a je ich niekoľko za rok, vieme o jeho šatníku, návštevách kozmetiky, prenajatom byte či luxusných autách. Ale vyšetrenia v nemocnici si dá zaplatiť z peňazí, ktoré poisťovniam posielame každý mesiac my, často menej majetní, menej dovolenkujúci a lacnejšie sa obliekajúci či stravujúci poctivci. Iste, je na poisťovniach, aby si urobili poriadok a nedovolili zneužívať systém zdravotných poistiek. Ale my ostatní už aspoň máme predstavu, ako si žije mladý milionár v strednej Európe.
Ktosi zo známych mi po svojom návrate z USA povedal, že bohatstvo človeka sa tam dá poznať aj podľa zdravotných poistiek, ktoré si platí. U nás to je zrejme inak: obed v Le Monde, dovolenka v Thajsku, ale liečenie zadarmo vďaka ochotným kamošom v nemocnici. Prosto Slovensko.Eva Čobejová  viac od autora »
Vaše reakcie [49]
:: Súvisiace reklamné odkazy