Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 15.8.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Letné dielne aj tento rok na Zlatých pieskoch

Blank

Tí, ktorí strávili minuloročný záver leta v post-industriálnych priestoroch iniciatívy Tranzit v blízkosti Zlatých pieskov v Bratislave, vedia, že okrem objavovania krás industriálu v sebe skrýva aj priestory pre objavovanie krás informačných technológií a netradičné bezplatné vzdelávacie aktivity LETNÉ DIELNE. Ich hlavný organizátor, občianske združenie 13 kubíkov, spolu s viacerými domácimi a zahraničnými partnermi, v termíne od 24. augusta do 7. septembra opäť pozýva každého, kto chce na odborne vedených workshopoch, či prostredníctvom diskusií a spoločných projektov obohatiť svoje doterajšie vedomosti a poznanie o pridané hodnoty ako kreativita, spolupráca, zdieľanie. Registrácia bola práve spustená.

Dvojtýždenný program tohtoročných Letných dielní budú v hlavnej časti vypĺňať workshopy pod vedením domácich i zahraničných lektorov (napr. zvuková či filmová kompozícia, audiovizuálne softvéry Pure Data a Lloopp, písanie manifestov, podcast performance, občiansky aktivizmus), a okrem nich aj projektové a diskusné dielne (napr. rádio-bicykle, komunitné wi-fi siete, reflexia vizuálnej kultúry). Tie sa tento rok stali rovnocennou súčasťou programu a tak rozširujú obsah a zameranie Letných dielní od základného získavania informácií a zručností k ďalšiemu rozvíjaniu schopností učiť sa, spolupracovať, diskutovať, či posúvať hranice vlastných nápadov a vnímania. I to môže byť výzva pre tých, ktorí si myslia, že sa v škole naučili všetko.

Okrem hlavného bude prebiehať aj večerný program pozostávajúci z performance, výstupov z prebiehajúcich workshopov, filmových premietaní, koncertov a párty.

Program Letných dielní sa priebežne aktualizuje, všetky dôležité informácie o dielňach, lektoroch a lokalite nájdete na webstránke www.13m3.sk/dielne, ktorá slúži aj na bezplatnú registráciu účastníkov.Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy