Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Rado Ondřejíček | 29.5.2006 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Celé leto na koncerte

Blank

Uvidel som včera na ulici obrovský billboard. Vedľa seba veľké avíza na koncerty Depeche Mode, Massive Attack a Stinga. Vedel som už dávno, že také koncerty sa chystajú, ale keď som to uvidel takto pokope, prepadol ma neodbytný pocit, že stojím kdesi uprostred Viedne. Našťastie na mňa ktosi z okoloidúceho auta zareval „Uhni, ty chuj!“ a bolo mi jasné, že som v Bratislave, toto všetko je realita a ja prešľapujem uprostred priechodu pre chodcov. Nenápadne sa o tom hovorí už dlhšie, ale toto leto to musia vidieť všetci – Slovensko nie je krajina vymazaná z hudobnej mapy sveta. Nie že by sme aktívne prispievali, ale už nás svet aspoň nevynecháva. Toľko známych a veľkých mien v priebehu pár mesiacov tu ešte nikdy nebolo! Tu je súhrn len tých najzaujímavejších:

konc_01Black Eyed Peas – 5.6. 2006 – Incheba, Bratislava
Osobne sa nechystám, i keď Juro Malíček tvrdí, že by som sa mal. Podstatné je, že BEP sú aktuálne hviezdy na vrchole globálnej kariéry a na Slovensku na nich príde dosť ľudí na to, aby sa to niekomu oplatilo organizovať. To je presne ten povznášajúci pocit, na ktorý sme čakali.

Flunk – 7.6. 2006 – Malý Babylon, Bratislava
A toto je druhá strana predchádzajúceho pocitu. Keď tu je dosť ľudí ochotných dať veľa peňazí za veľké komerčné kapely, nájde sa ich dosť aj takých, čo dajú o niečo menej za komornejší koncert malej, ale o to lepšej kapely. Exkluzívny rozhovor s Flunk prinesieme o pár dní a potom bude čas na inteligentný a ľahučký nórsky popík naživo.

Wilsonic – 9.-10.6. 2006 – divadlo Aréna + Tyršovo nábrežie, Bratislava
Festival Wilsonic bol presne tou predzvesťou, keď sa povedomie Slovenska ako krajiny, kde sa dá prísť hrať, budovalo v minulosti. Tento rok prichádza so zatiaľ najhviezdnejším line-upom a novým miestom konania – na dunajskom nábreží. Najviac sa čaká na Matthewa Herberta a legendárneho priekopníka LTJ Bukema, ale čo povedať majú aj ďalší. Viac informácií hľadajte na www.wilsonic.sk.

Depeche mode – 11.6. 2006 – štadión Interu, Bratislava
Udalosť historického významu, najmä preto, že Depeche Mode sú zasa raz kapelou na vrchole a pokojne mohli Slovensko aj obísť, keby len trošku chceli. Údajne maximálna spokojnosť Dava Gahana s jeho vydareným minuloročným koncertom v Bratislave sa pričinila o to, že tentoraz doviedol aj zvyšných abstinujúcich feťákov.

Massive Attack – 14.6. 2006 – Incheba, Bratislava
Platí to, čo v predchádzajúcom prípade. Niečo ako povinná jazda pre každého, kto strávil celé 90. roky zúfalým cestovaním za koncertmi do okolitých krajín a pri nočných návratoch s priateľmi v aute smutne rozdumoval nad tým, že sa asi nikdy podobné koncerty nebudú konať aj u nás.

konc_02Sting – 21.6. 2006 – Artmedia, Bratislava
Kedy ste mali naposledy možnosť povedať si, že na Stinga v Bratislave tentoraz nepôjdete, pretože už tu hral aj predtým a na výber je mnoho oveľa zaujímavejšieho ako tento pán, v poslednom čase produkujúci hlboko nezaujímavý pop?

Topvar fest – 30.6. až 2.7. 2006, Zelená voda, Nové mesto nad Váhom
Nie všetko je o Trenčíne a Pohode. Za posledné dva roky sa väčšie mená ukázali aj na iných festivaloch a tento rok to naberá na intenzite. Z toho, čo ponúkne Topvar fest okrem množstva miestnych a českých hviezd, stoja za zmienku najmä nu-metalisti Korn, nesúci všetky znaky cool kapely, a potom mladí Briti Maximo Park, ktorí sú pre zmenu z tých, čo v objatí New Musical Expres definujú súčasný gitarový zvuk. Viac info na www.topvarfest.sk.

Fun Loving Criminals – 6.7. 2006, Babylon, Bratislava
Platí to isté, čo v prípade Stinga. FLC som dal do výberu najmä ako dôkaz, že interpreti tohto typu sem chodia celkom bežne a netreba sa nad nimi nijako zvlášť pozastavovať. A to ešte pred troma rokmi (tuším) boli headlinermi Pohody a mali sme z nich veľkú radosť.

Pohoda – 14.-15.7. 2006 – letisko, Trenčín
10. ročník musí byť niečím špeciálny. Čakalo sa, koho vytiahnu organizátori z klobúka. Kolovali reči o Franz Ferdinand a Radiohead (tí budú na Szigete v Budapešti), a nakoniec to skončilo pri Pixies. Skvelá voľba a pocta pre festival, že práve na ňom otvoria svoje prvé európske turné po veľmi dlhom čase. V závese o nič horší The Frames, Skye Edwards, Zero 7 a mrte ďalších spomenutých na www.pohodafestival.sk.

Dr. Alban, Samantha Fox – 16.6. 2006 – Incheba, Bratislava

Žart na záver. Čierny švédsky zubár a najväčšia mliekareň v šoubiznise pre potechu fotrov, čo si myslia, že toto je hudba, za ktorú sa ani v ich veku nemusia hanbiť. Ale mená to sú, čo si budeme nahovárať.


Ďalšie články z pondelka 29. mája 2006
Elena Akácsová: Homo asexis practicus
Barbora Kardošová: Dobre si svoj sex bez ochrany rozmyslite
Peter Pišťanek: Smrť politickej korektnosti!Rado Ondřejíček  viac od autora »
Vaše reakcie [15]