Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Rado Ondřejíček | 12.12.2005 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

SMS brána aj zadarmo a iné novinky na Station.sk

Blank

station_new_01

Pri článkoch sa už pár týždňov diskutuje o ich obsahu a nie o samotnom Statione a jeho detských, priam až novorodeneckých chybách. To je dobré znamenie. Je zároveň niekoľko dobrých dôvodov, pre ktoré si myslím, že to nie je len preto, že by vás už nebavilo vyťahovať nedostatky na svetlo sveta. Niektoré z tých dôvodov nevidno na prvý pohľad, iné (zrýchlenie portálu a jeho odoziev napríklad) ste si hádam aj všimli a na niekoľko zvyšných by som teraz rád upozornil. Skôr, ako tak učiním, rád by som poďakoval za doterajšiu aj budúcu priazeň a trpezlivosť, spolu s ubezpečením, že tento portál zďaleka nie je vo svojom konečnom stave a vylepšovania budú pokračovať ešte veľmi veľmi dlho. Teraz už tie novinky.


Station.sk a Zoznam.sk
Pohľad do pravého horného rohu stránky a adresa v dialógovom riadku prehliadača sa za posledný týždeň radikálne zmenili. Station.sk sa oficiálne stal jednou z podsekcií najnavštevovanejšieho slovenského portálu Zoznam.sk. Zatiaľ je dôvodom najmä zjednotenie auditu návštevnosti, viditeľnejšie prepojenie oboch stránok je otázkou pár týždňov. Z funkcionality Stationu nič neubudne, skôr pribudne. Najmä by malo pribudnúť návštevníkov smerujúcich zo Zoznamu za novými službami.

SMS brána aj zadarmo
Dlho sme avizovali, že body, ktoré si podaktorí kúpili alebo dostali, sa budú dať použiť aj inak ako len na hodnotenie článkov. Od minulého týždňa funguje SMS brána, nájdete ju v spodnej časti ľavého stĺpca. Jedna SMS stojí 25 bodov a inak ako za body z nej správu nepošlete. Brána funguje do sietí T-Mobile, Orange, aj ST. Ak nemáte body a chcete, kúpiť si ich môžete kliknutím na „Moja peňaženka“.

Fotky v profiloch a ako ich ľahko nájsť
V pravom stĺpci sa rozšírili možnosti vyhľadávania medzi užívateľmi. Registrovaných užívateľov je už niečo cez 2000. Ak pred vyhľadávaním zakliknete položku „Aktívny“, dostanete zoznam všetkých aktuálne prihlásených užívateľov, ak zakliknete „Foto“, dostanete aktuálny zoznam tých, ktorí majú vo svojom profile fotografiu. Ak už raz máte ľubovoľný výpis, môžete z neho ísť na jednotlivé profily. A tam už je na vás, či užívateľovi pošlete správu, ktorú si prečíta pri najbližšom načítaní stránky, poprípade mu necháte odkaz v diskusnom fóre, alebo mu pošlete pár bodov zo svojho konta.

Bodovanie diskusií
Nová vec je aj v diskusiách. Pri príspevkoch registrovaných užívateľov sa vedľa ich mien objavuje nielen doterajšia ikonka na posielanie správ, ale pribudla aj nová s palcom hore. Klikajte na ňu, ak sa vám zvlášť páči diskusný príspevok onoho prispievateľa. Vzápätí mu môžete poslať body a on sa to dozvie okamžite, ako bude on-line.

Klient ID a ako ho získať
Možnosť platiť za filmy alebo za body bez problémov priamo do vašej ST faktúry je aktuálna už mesiac. Potrebujete na to takzvaný Klient ID, zákaznícky identifkátor fungujúci podobne ako bankomatová grid karta. Zatiaľ ho automaticky dostalo 30 tisíc ST On-line DSL zákazníkov a dostávajú ho všetci noví zákazníci ST On-line DSL. V prípade, že aj vy by ste radi nakupovali (čoskoro už nielen na Statione) do faktúry ST, urobte nasledujúce. Choďte na miesto predaja ST, vyžiadajte si zriadenie Klient ID, podpíšte zmluvu o jeho používaní a Klient ID vám príde poštou do vlastných rúk do 14 dní. Potom ho už používate. Zriadenie je bezplatné, podstatné je, aby ste boli aspoň v nejakej forme zákazníkom ST.Rado Ondřejíček  viac od autora »
Vaše reakcie [15]
:: Súvisiace reklamné odkazy