Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Gabriela Brestičová | 8.7.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Za vetrami do Vrbového

Blank

Dámy a páni, zanechajte, prosím, tlačenia uharkov do zaváraninových pohárov a venujte pozornosť nasledujúcemu oznamu.

Po minuloročnom prvom a velice úspešnom ročníku myslel na nás velectený pán Precceda Húpací Kón aj tento rok. Vrbovské Vetry už nie sú záležitosťou iba na jeden večer.

Program sa začína v utorok 8. júla, pekne poľahučky vo Vrbovom, pri miestnom T-klube. Projekt Ručné Práce nám zarecituje a Branuško Jobus zase zadelí prózu. O pol desiatej večer sa bude premietať Václav, prvý z filmov Letného kina Bažant kinematograf. Spolu s ním sa kino vráti do Vrbového takmer po dvadsiatich rokoch. V stredu dostanú šancu hudobné skupiny odchované pod šikmou vežou domácej pamätihodnosti. Po nich, opäť v rovnakom čase, bude na programe ďalší film, Vratné lahve. Vo štvrtok nám troška intelektuálne prituhne. O ôsmej bude totiž beseda Pod lampou so Štefanom Hríbom a Jurajom Kušnierikom. Bude sa však rozprávať o hudbe a živote, takže možno nakoniec nikomu neprituhne. Na dobrú noc znova film, tentoraz Tajnosti. V piatok sa bude malým mestečkom rozliehať organová klasika Štefana Ternóczkeho. S koncom týždňa príde aj posledný film z letného kina, a to Medvídek. Nerozhodných nech motivuje príjemný fakt, a to, že celý týždeň si môžete všetky ponúkané maškrty vychutnať zadarmo.

Hedlajnovým dňom však ostáva sobota. Za symbolickú cenu vidieť dychovku a slovenský punk v jeden deň, dokonca na jednom pódiu? Tak to sa dá len vo Vrbovom. Multiorganizácia Kriak sa pri zostavovaní programu nezastavila pred ničím. Na betónovú plochu v areáli miestneho ihrišča príde Vrbovanka, českí Buty, hudobné deti Braňuška Jobusa – Abusus, Karpatské Chrbáty a Vrbovskí Víťazi. Vystúpia tiež Pii Jem, samozrejme s Matelkom, Slobodná Európa a Živé Kvety. Polnoc prelomíme s projektmi členov skupiny Chikilikitu – a, a tí, ktorým ešte ostane energia, budú môcť tancovať pri Respect Vibration Sound. Neboli by to samozrejme Vetry, keby kapely odohrali, dopili a ideme domov. Tak ako minulý rok, aj teraz sa môžeme tešiť na kopu prekvapení.Gabriela Brestičová  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy