Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 26.5.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Darwinisti a humanisti v diskusných fórach

Blank

Pre extrémne menej chápavých: toto nie je samostatný článok, ale výber z článkov, ktoré som prebrowsoval v uplynulom týždni a niečím ma zaujali, a k tomu sem-tam dáky môj komentár. Kliknutie ľavým tlačidlom myši na linku vás dostane na predmetný článok.

Normálna obec alebo mesto vzniká v priebehu stáročí a za ten čas si postupne vytvorí vlastnú prirodzenú a unikátnu štruktúru. Veď aj pri pohľade zhora (povedzme na satelitnej snímke) vyzerá každé mesto alebo obec (resp. centrálna, historická časť) ako nejaký živý organizmus alebo kryštalická štruktúra. Naopak, králikárňové (a je jedno, či vertikálne alebo horizontálne) noclahárňové predmestia žiadnu takúto štruktúru nemajú, sú úplne amorfné. V porovnaní s takmer akoby organickými štruktúrami pôvodných obcí alebo miest skôr pripomínajú nekontrolovateľne bujnejúci nádor. Onedlho vznikne v niekdajšej Záhorskej Bystrici ďalšia horizontálno-vertikálna králikáreň. Tomu sa hovorí metastázovanie nádoru.

Likvidácii prirodzeného životného prostredia ľudí, čo sa v daných bývalých obciach (okrem Záhorskej Bystrice sa to týka Dúbravky, Karlovej Vsi, Devínskej Vsi, Rače, Podunajských Biskupíc a najnovšie sa očakáva periferizácia zatiaľ ešte stále príjemnej obce Vajnory) narodili a žili po celé generácie, pomáha aj novela stavebného zákona.

A keď sme už pri zmrdoch, tak ako sa rozvíja kauza pezinského smetiska? Zdá sa, že aktérom kauzy pomaly tečie do topánok, radi by to už mali z krku. To chápem, veď zahraniční záujemcovia o vývoz smetí na Slovensko už začínajú byť nervózni. Viem si to predstaviť – dáte nemalú províziu a naraz sa vaša kauza začne ťahať pre pár tvrdohlavcov. Kórejskí výrobcovia automobilov by o tom iste tiež niečo vedeli povedať.

Osemnásťročný český učeň vo februári roztrhol pomocou kompresora spolužiakovi črevá a pôjde na súd. Vraj mali dielenskú výučbu a hrali sa s kompresorom. Učeň priložil spolužiakovi ústie hadice k zadku a nafúkol ho. Nie je mi to dosť jasné – to mali tú dielenskú výučbu nahí? Som staromódny človek, nejde mi to teda do hlavy. Rozhodne to je pri všetkej svojej bizarnosti vážna vec, ale aj tak ma pobavili reakcie v diskusnom fóre. Očividný darwinovec BronzX napísal: „Az bude svet zrobotizovany a delnickou praci budou delat roboti, tak ten druh tech mene inteligentnich, co nema alespon na maturitu, bude nepotrebny. Pak jedine do profesionalnich armad, nebo na nahradni dily...“ A o niečo humánnejší Palmac mu zakontroval: „Ja si myslim, ze vzdy krome znalosti celeho Homera v RECTINE bude potreba nekdo, KOMU SICE V MLADI NATRHLI PRdel, nicmene zemedelsky stroj rozjede a zastavi tam, kde je potreba.“ Vtipné, aj keď nehumánne.

Už i banku Uni Credit, presnejšie povedané jej bankomaty, napadli lovci účtov.

Boli v bývalej ČSSR jadrové zbrane? Niekto hovorí, že áno, niekto hovorí, že nie. Nedávno prevravel bývalý generál Vacek, prvý poprevratový minister obrany (hoci komanč) – pokiaľ sa mu dá veriť, tak naša armáda nemala, ale Sovieti dislokovaní u nás mali.

Nerád by som sa opakoval, ale som pevne presvedčený, že tzv. samostatné Kosovo je prvý drogový gang v dejinách, ktorý si urobil vlastný štát. Skoro všetci jeho predstavitelia figurujú alebo figurovali na zoznamoch medzinárodne hľadaných zločincov. Aj napriek tomu, že kosovská luza prednedávnom kameňovala český autobus, českí politici sa rozhodli nadviazať s kosovskou narkomafiou diplomatické vzťahy (de facto teda uznať tzv. Kosovo). Je to hanba a český premiér Topolánek sa definitívne ukázal ako človek s prázdnou lebkou (čo bolo doteraz len verejné tajomstvo). Tento človek má tuším bystrejšie spermie než neuróny! Srbsko, ktorého historickou súčasťou provincia Kosovo vždy bolo a bude, na to zareagovalo odvolaním svojho veľvyslanca z Prahy. To nevyzerá dobre. Ja len dúfam, že Slovensko sa k takémuto čomusi nikdy nezníži. Ani dosť dobre nemôže: keby uznalo Kosovo, vzápätí by muselo uznať aj slobodný štát Felvidék. Takže Maďari to istia.

Poďme k príjemnejším veciam. Zdá sa, že štvrtý diel ságy o Indiana Jonesovi je vydarený a úspešný.

A na záver čosi pre členov môjho fan klubu. Momentálne prebiehajú rokovania o predaji amerických práv na anglický preklad môjho románu Rivers of Babylon. V hre sú tri vydavateľstvá, logicky to dostane ten, kto dá viac. V USA už vyšla prvá recenzia Rivers of Babylon, vzhľadom na to, aký bezcenný brak som napísal, celkom pozitívna.

Váš Oblak v nohaviciachPeter Pišťanek  viac od autora »
Vaše reakcie [80]
:: Súvisiace reklamné odkazy