Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 21.5.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Iba ručný orgazmus

Blank

Aký lubrikant?
Už dlho tu nebolo nič o análnom sexe, tak prispejeme svojou troškou. Niekde sa odporúča vodou rozpustný lubrikačný gél, ktorý ste aj Vy vždy propagovali (už na inZine), no od istého času ste otočili o 180° a začali ste hlásať iné učenie: návrat k lubrikantom na báze oleja a mastí. Čo sa stalo, kde môžeme hľadať príčinu prevrátenia Pavla na Šavla?
Katka a Paťo, 24 + 31

Som už dosť starý a všeličo pamätám. V časoch, keď moja generácia (prinajmenšom jej vyžitejšia časť) začala objavovať čaro análneho sexu, neexistovali na našom trhu žiadne poriadne lubrikanty, nanajvýš v lekárni tzv. chirurgická vazelína. Na báze tuku, ako sa dá ľahko domyslieť. Bola čertovsky drahá a našim vtedajším osvieteným partnerkám bolo aj tak úplne jedno, či na ich ctený otvor lásky použijeme túto vazelínu, alebo obyčajný krém na ruky: letmo si spomínam na krémy Indulona, Nivea a Marína, ktoré som na tento účel postupne vyskúšal. Teoreticky sa vtedy dalo využiť aj maslo alebo stužený pokrmový tuk, tak ako sme to vtedy videli vo filme Posledné tango v Paríži (na ORF). Všetky tieto masti mali jednu nevýhodu, totiž že mastnota sa oveľa ťažšie zmývala a bolo väčšie riziko, že dotyčná s mastným zadkom znečistila nejakú sedaciu súpravu alebo posteľnú bielizeň. Po prevrate došlo k prevratu aj na tomto poli. Vznikli sex-shopy a v nich sa objavili dedikované lubrikanty na sex. Tie boli drahé, ale čoskoro bolo dostať také isté aj v lekárňach a za normálnu cenu. Boli rozpustné vodou a z tohto hľadiska oveľa pohodlnejšie. Lenže časom sa ukázali ich nevýhody. Vodou rozpustný lubrikant sa totiž rýchlo vstrebáva, a tak sa môže ľahko stať, že človek ostane na suchu a treba častejšie primazať. To aby ste mali tubu alebo fľaštičku stále poruke. Inou nevýhodou je, že vodou rozpustný lubrikant uložený v izbovej teplote podlieha skaze, teda jednoducho skysne a potom odporne zapácha. Presne toto sa pred niekoľkými rokmi stalo aj u mňa, takže keď som si (počas istého obdobia, keď som dlhodobo nikoho nemal a vyhľadával som skôr nezáväzné známosti) jednu takú doviedol domov, tak sa ukázalo, že vodou rozpustný lubrikant je z uvedených dôvodov nepoužiteľný a že na zadoček dotyčnej dámy bude treba použiť čo dom dal – v tomto prípade nechtíkovú Indulonu. A ukázalo sa, že predsa len to má niečo do seba, a že je to oveľa pohodlnejšie a príjemnejšie ako všetky moderné, vodou rozpustné panské huncútstva. Skrátka nie všetko nové a moderné musí byť lepšie ako to staré a zaužívané. Toto je dôvod môjho prevrátenia, keď Vás to teda zaujíma. A nie som sám.

Iba ručný orgazmus
Jediný spôsob, akým dôjdem k vyvrcholeniu, je ručné dráždenie klitorisu. Onanovať som začala veľmi skoro, došla som na to v podstate náhodou ako sedemročná. Onanovala som celé detstvo a pubertu, prakticky denne. Mám priateľa, nie je prvý, ale ešte ani s jedným som nezažila vyvrcholenie normálne. Musím sa potom dorobiť sama. Keď sa dráždim, urobím sa rýchlo. Ako sa to dá preškoliť alebo čo?
Ivana, 20

Váš problém nie je až taký neobvyklý. Veľa žien potrebuje pri milovaní dráždiť klitoris. U Vás to môže byť aj otázka uvoľnenia. Pri masturbácii, na ktorú ste zvyknutá, nemáte problém s uvoľnením sa a dosiahnutím orgazmu. S partnerom možno áno. Prečo sa musíte „dorábať“ sama? Nie je predsa nič odsúdeniahodné na tom, keď Vás dorobí partner. Pokiaľ sa Vám nepodarilo utajiť pred ním, že máte aj čosi, čo sa volá klitoris, možno by ste mu ho po krátkej inštruktáži mohli počas súlože zveriť do opatery. Nad tým ste ešte nepremýšľali? Spýtam sa (rečnícky): Videl vás niekedy Váš partner masturbovať? Tušíte vôbec, aký vzrušujúci pohľad je to pre každého normálneho chlapa? Čo tak jednoducho spojiť tieto dve veci a plynule prejsť od jedného k druhému? Naučiť svojho partnera na vlastnom príklade, ktoré miestečká Vášho tela vďačne zareagujú na jeho príjemné dráždenie a odmenia sa Vám orgazmom, bude možné považovať za významný krok pri poľudšťovaní muža. Alebo sa pred ním hanbíte? Na úspešnú masturbáciu si vystačíte sama, na úspešné (a príjemné) milovanie musia byť najmenej dvaja. Ale až taký priepastný veľký rozdiel medzi tým nie je. Ukážte mu to!

Poznámka autora:
Toto nie je odborná poradňa. Nie som ani sexuológ, ani gynekológ, ani psychológ či psychiater, ani sa na to nehrám. Neposkytujem individuálne rady, som platený iba za napĺňanie tejto rubriky. Svoje otázky môžete napísať sem. Niektoré vaše príspevky gramaticky i štylisticky upravujem, aby dávali zmysel. Podstatne mi uľahčíte život, ak vo svojom príspevku použijete diakritiku.Peter Pišťanek  viac od autora »
Vaše reakcie [30]