Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 14.5.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Taký králičí sex by ma teda nebavil

Blank

Ideálna dĺžka styku
Raz sme sa v práci bavili medzi kolegami o sexe a spomenul som, že my s mojou ženou to máme radi dlho a pomaly. Povedal som, že nanajvýš ráno, pred odchodom do práce si dožičíme taký dvadsaťminútový „rýchlik“. To vyvolalo neveriace úškrnky typu „Jasné, môžeš hovoriť tomu, kto seno žerie“. Až dodatočne som si uvedomil, že pre mojich kolegov to muselo znieť ako bohapusté chválenkárstvo, pretože oni sú radi, ak vydržia prirážať niekoľko málo minút a už to pustia. Taký králičí sex by ma teda nebavil. A moju ženu už vôbec nie. Rada orgazmuje veľakrát za sebou. Zaujímalo by ma, aká je priemerná dĺžka súlože.
Vašo, 36

Podľa výskumu amerických sexuológov sa dĺžka sexuálneho styku pohybuje medzi troma a 13 minútami. Aj to vyššie číslo teda nedosahuje latku, ktorú ste s Vašou manželkou nastavili trebárs aj svojím „rýchlikom“. Podľa agentúry AP toto zistenie údajne vyvracia dlho tradovaný názor, že kľúčom ku kvalitnému sexu je mužova vytrvalosť. Pochopiteľne, existujú výnimky, pre ktoré je uspokojivý iba sex, trvajúci podstatne dlhšie. Týka sa to predovšetkým multiorgazmických žien so zvýšeným libidom, ktoré vyžadujú viac orgazmov, čo sa nezaobíde bez vysokej výdrže muža. Niektorí muži ovládajú techniky, ktoré im umožňujú potláčať ejakulačný reflex, a tým si v podstate načasovať vlastný orgazmus, prípadne sa mu – v rámci neejakulačného sexu – úplne vyhnúť a sústrediť sa výlučne na uspokojenie partnerky. Myslím, že pokiaľ si s Vašou ženou v tomto rozumiete, je všetko v poriadku a názor chlapov v dielni Vás nemusí zaujímať.

Ako sa robí cunnilingus
Už zopárkrát sa tu aj v predošlej Besiedke na inZine písalo o tom, ako môže žena ústami správne obslúžiť muža, ale ešte nikdy ste sa nedostali k tomu, ako sa správne robí orálny sex žene.
Rišo, 19

Nesmieme zabudnúť, že orálny sex, to znamená ústny sex, nie len jazykový sex. Muž, ktorý túži uspokojiť, alebo prinajmenšom v rámci predohry uspokojiť ženu ústami, by si mal uvedomiť, že má k dispozícii nielen jazyk, ale aj pery. Takže by nemal pripomínať pri orálnom sexe chlipného kocúra, ktorý monotónne chlípe mlieko z misky, vrátane príslušných sprievodných zvukových efektov. Tým samozrejme nechcem povedať, že jazyk nie je najdôležitejším aktérom orálneho sexu, teda odborne cunnilingu. Používame ho na lízanie. To sa môže začať pri dolnej časti okolia pošvy a postupovať po partnerkiných malých pyskoch až hore ku klitorisu. Klitoris je dobré jazykom obchádzať v kruhoch. Dotknúť sa jeho obnaženej špičky odporúčam, až keď je stuhnutý a partnerka je primerane zvlhnutá. Ide o veľmi citlivé miesto. Ak máme dlhý jazyk (vzor Gene Simmons zo skupiny Kiss), môžeme sa pokúsiť vniknúť do pošvy a dráždiť ju striedaním tlaku. Niektoré ženy milujú dráždenie konečníka a tak im môžeme vyhovieť buď zasunutím prsta počas cunnilingu, alebo jazykom dráždiť jeho okolie i priamo análny otvor. Okrem lízania môžeme partnerkino pohlavie sať pomocou pier, a to nielen klitoris, ale aj malé pysky.

Dosiahnuť v cunnilingu majstrovskú úroveň, to si vyžaduje nielen skúsenosti (najlepšie získané s rôznymi držiteľkami – tým nechcem nikoho na nič navádzať, len konštatujem), ale aj kondíciu. Konkrétne ide o silu mužovho jazyka. Iste každý z nás zažil po dlhšom období orálneho celibátu, že keď sa človek potom dostal k orálnemu sexu, chytal po chvíli priam kŕče do jazyka. A pokiaľ išlo o nejaký výdatný sexuálny maratón, tak na druhý deň nebol schopný nielen jesť, ale ani riadne rozprávať. Ak sa takémuto čosi chcete vyhnúť, musíte posilňovať jazyk. Je to jednoduché – stačí, ak budete denne asi 2 – 3 minúty vystrkovať a zasa zasúvať jazyk (asi ako had). Vo vlastnom záujme Vám neodporúčam toto cvičenie vykonávať v aute počas čakania na zelenú, ani v práci obklopený kolegami a kolegyňami. Radšej po zhasnutí nočnej lampy pred zaspatím.

Poznámka autora:
Toto nie je odborná poradňa. Nie som ani sexuológ, ani gynekológ, ani psychológ či psychiater, ani sa na to nehrám. Neposkytujem individuálne rady, som platený iba za napĺňanie tejto rubriky. Svoje otázky môžete napísať sem. Niektoré vaše príspevky gramaticky i štylisticky upravujem, aby dávali zmysel. Podstatne mi uľahčíte život, ak vo svojom príspevku použijete diakritiku.Peter Pišťanek  viac od autora »
Vaše reakcie [11]