Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 23.4.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Festival Multiplace štartuje už v piatok

Blank

25. apríla – 3. mája 2008 sa v šestnástich mestách a miestach sveta s infocentrami v Bratislave a Brne uskutoční 7. ročník medzinárodného festivalu sieťovej kultúry MULTIPLACE.  

Multiplace je sieť ľudí a organizácií, venujúcich sa interakcii médií a technológií s umením, kultúrou a spoločnosťou. Vyvrcholením aktivít siete je každoročný festival, ktorý sa koná zároveň na viacerých miestach sveta v rovnakom čase. Jeho program sa skladá z dielní, inštalácií, diskusií, koncertov, performance, výstav, prezentácií, či projekcií.

Festival je jedinečný nielen svojím obsahom, ale predovšetkým neformálnou štruktúrou, čím sa zásadne odlišuje od ostatných prehliadok v Európe. Priťahuje divákov vďaka tomu, že prezentuje nečakané a tvorivé prepojenia umenia, kultúry a nových médií, ale najmä svojou decentralizovanou povahou a otvorenosťou každému, kto sa chce zúčastniť.

Tento rok festival vytvorí netradičnú sieť až 40 nezávislých galérií, umeleckých škôl, kultúrnych centier, klubov, ale i jednotlivcov v Báhoni, Banskej Bystrici, Berlíne, Bratislave, Brne, Budapešti, Glasgowe, Košiciach, Nitre, Novom Sade, Ostrave, Prahe, Reykjavíku, Trnave, Vroclave a Žiline. Pre verejnosť je pripravených vyše 100 akcií, z ktorých mnohé zaujímavým spôsobom prepájajú jednotlivé uzly diania.

Počas celého festivalu budú hlavné festivalové infocentrá v A4 – nultom priestore na Námestí SNP 12 v Bratislave a v Domě pánů z Kunštátu na Dominikánskej ulici 9 v Brne. V jeho ponuke budú projekcie, debaty s účastníkmi festivalu, večerné akcie, informácie o programe a účastníkoch festivalu a tiež voľný prístup k internetu.

  

V Bratislave festival otvorí netradičná hudobno-internetová performance PING MELODY, ktorú predvedie Pawel JanickiVroclavu, spojená s premiérou novej domácej elektronickej formácie BULKLADUNG. V trnavskej synagóge bude možnosť počuť vinyl odliaty zo zvuku neónového svetla, A4 – nultý priestor chystá pohybové vystúpenie pracujúce s elektromagnetickým poľom performerov. Na vrchole hory Blafjoll na Islande s výhľadom na Atlantický oceán sa uskutoční prvomájová performance Movement Freedom Sound. V brnianskom Dome umenia sa budú pertraktovať on-line archívy a vzdelávanie v nových médiách, nezvyčajná bude tiež inštalácia plastických skulptúr s názvom Expogenica, z ktorých sa roztopia tie, ktorým budú diváci venovať najmenej pozornosti. Na brnianskej FaVU sa na niekoľko hodín otvorí virtuálna kaviareň, ktorú budú pomocou streamu tvoriť obľúbené kaviarne v Brne, Prahe, Hradci Králové a Budapešti. Dôležitou súčasťou programu je aj prehliadka súčasnej hudobno-obrazovej kultúry a komunikácie UCHOKO. Soundbus potulnej galérie Nomad Space bude putovať po lokáciách zapojených do festivalu s výberom súčasného rakúskeho sound artu. Performance Beer Barrel Polka Accordion Teremin Reunion sprostredkuje pomocou internetového prenosu spoločnú hru na akordeón a teremin vo viacerých miestach sveta v rovnakom čase. Vo FreeDomeBáhoni sa bude dať skypovať s papagájom a učiť ho po slovensky, Ursula Endlicher tu predstaví svoj projekt html_butoh, ktorý vracia ľudské telo naspäť do technického sveta internetu. Viac informácií nájdete tu.Tlačový oznam  viac od autora »
Vaše reakcie [1]
:: Súvisiace reklamné odkazy