Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 17.4.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Keď sliepky lietajú, zabúdajú znášať vajcia

Blank

Vo štvrtok 17. apríla o 18.00 sa v kníhkupectve Panta Rhei v bratislavskom Auparku uskutoční prezentácia knihy

Ireny Brežnej Na slepačích krídlach
(Aspekt 2007, preklad Jana Cviková).

Spisovateľka slovenského pôvodu Irena Brežná žije vo Švajčiarsku a píše prevažne po nemecky. V nemčine vznikol i jej najnovší román s autobiografickými prvkami zo slovenského malomesta 50. rokov, ktorý vo fragmentoch zo života detskej hrdinky Jany fascinujúcim spôsobom spája veľké a malé dejiny pohnutej doby. Slovenský preklad románu autorka predstavila sériou čítačiek po celom Slovensku, ktoré ukončí 17. apríla 2008 v Bratislave.

Irenu Brežnú poznáme aj ako (proti)vojnovú novinárku, autorku empatických reportáží a esejí o situácii ľudí v Čečensku a o iných prípadoch porušovania ľudských práv, ako investigatívnu reportérku, ktorá okrem iného odhalila podvodné akademické tituly poslanca NR SR, ako autorku dvoch kníh, ktoré už vyšli v slovenčine – Tekutý fetiš a Psoriáza, moja láska.

Úryvok z románu:
Hoci sa zdráhajú opustiť zadný dvor, pevne ich zovriem do náručia a jednu po druhej povynášam na prvé poschodie nášho domu. Potom ich vyhadzujem ponad hlavy publika. Sliepky prestrašene kotkodákajú a letia. Babka mi túto drezúru zakazuje. Odkedy naše sliepky lietajú, zabudli znášať vajcia, vraví. Babka chce radšej vajcia než slobodný let. Lenže sliepky majú krídla a pod nimi sa skrýva túžba po lietaní.Tlačový oznam  viac od autora »
Vaše reakcie [2]
:: Súvisiace reklamné odkazy