Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 18.4.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Alica nadväzuje nebezpečné známosti

Blank

Spojenie herectva, tanca, hudby a sna ponúka od 18. apríla v Štúdiu L+S predstavenie Esencia divokej ženy. Krehký a hravý príbeh mladej ženy, plný fantázie, láskavého humoru a divokých snov je autorským divadelným predstavením herečky Slávky Halčákovej s tanečníkom Milanom Kerešom. Na scenári a réžii sa podieľala Soňa B. Karvayová, ktorá bola zároveň dramaturgičkou i supervízkou predstavenia. Hudbu zložil Marián Čekovský.

Hlavná hrdinka ako Alica v ríši divov na ceste k sebe samej nadväzuje nebezpečné známosti: stretáva sa a rozchádza s mužmi, tancuje s vlkmi, bojuje s démonmi a otvára sa svojim vášňam. Je to divoká žena, ktorá miluje, spieva, plače, smeje sa vo vlastnom cirkuse. Najskôr sa však musí zbaviť svojho strachu.

Esencia divokej ženy je o ženskom svete plnom mužov, o tom, že každý z nás nosí v sebe nejaké divoké zviera, ktoré sa niekedy potrebuje prejaviť. O našich zabudnutých snoch, o kolotočárskych láskach, o milovaní, o hudbe a tanci. O tom, že nie je hriech zamilovať sa aj stokrát a že sme niekedy aj smiešni. O tom, že každý z nás nosí v sebe esenciu seba a niekedy ju treba prebudiť. Je o divokosti v nás, o mužoch a ženách, o detských snoch, o strachu, milovaní, závislostiach, o deravom srdci, o pochovaných láskach. A o tom, čo sa môže stať, keď je žena sama vo vani.

Premiéra predstavenia: 18. 4. a 19. 4. 2008 v Štúdiu L+S

Foto: Ctibor BachratýTlačový oznam  viac od autora »
Vaše reakcie [2]
:: Súvisiace reklamné odkazy