Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 25.4.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Dive Deep Tour na Slovensku

Blank

Morcheeba v Bratislave koncertuje už zajtra, 26. apríla 2008 o 20.00 v Incheba Expo Aréne. Na Slovensko prichádza v rámci turné k ešte stále aktuálnemu albumu Dive Deep, ktorý vyšiel začiatkom februára.

Morcheeba je pojem, ktorý je známy každému domácemu poslucháčovi ako partička prezentujúca sa príjemným mixom trip-hopu, funku a blues, zahaleným do melancholických melódií.

Hlavným motorom kapely sú bratia Paul a Ross Godfreyovci. Tí položili základný stavebný kameň formácie v roku 1995 krátko po tom, čo spolu vytvorili šesť skladieb pre Davida Byrna na album Feelings. Najprv rozposlali do nahrávacích spoločnosti v Londýne mix svojich inštrumentálnych skladieb, avšak bez veľkej odozvy. Po doplnení zostavy o speváčku Skye Edwardsovú prišlo podpísanie zmluvy a onedlho i realizácia dvoch EP (Trigger Hippie a Music That We Hear). Debutový album na seba nenechal dlho čakať, dostal názov Who Can You Trust (1996) a priniesol aj prvý veľký hit Trigger Hippie. Trio ho podporilo na svetovom turné v spoločnosti napr. Fiony Apple. Väčšina skladieb z albumu sa nesie vo veľmi príjemnom trip-hopovom duchu doplnenom o posmutnené texty speváčky Skye.

Po dvoch rokoch od úspešnej prvotiny vydala Morcheeba nahrávku Big Calm a hitmi ako The Sea či Let Me See si upevnila svoju obľubu u prevažne mladých poslucháčov. Skupina bola na vzostupe a nahrávka ukázala sklon k popovému žánru, nájdeme tu však i hip-hop alebo disko. Album Fragments Of Freedom slávil úspech u publika mnohých žánrov, skupinu posunul do spoločnosti veľkých popových hviezd – skladba Rome Wasn`t Built In A Day slávila úspech v nejednom hitparádovom rebríčku. Obdobne sa darilo aj nasledujúcej singlovke Be Yourself. Ďalšiu nahrávku vydala Morcheeba až o štyri roky neskôr pod názvom Charango (2002). Na spoluprácu pri albume boli prizvaní hostia – medzi nimi Kurt Wagner zo skupiny Lambchop, alebo rapper Slick Rick. Celú svoju doterajšiu tvorbu zrekapitulovala Morcheeba na kolekcii najväčších hitov Parts of the Process (2003). Zakrátko opúšťa kapelu speváčka Skye, aby sa mohla venovať rodine a svojim projektom. Bratské duo však čoskoro objavilo náhradu v podobe vokalistky Daisy Marteyovej, ktorá pôsobila v kapele Nooday Undegroond. Zakrátko vyšla nahrávka Antidote (2005) – akustické hudobné dielko s nádychom psychedélie.
A čo prinesie nová nahrávka Morcheeby, ktorá sa volá Dive Deep a vyšla 4. februára 2008? Ako už úvodný singel Enjoy The Ride naznačil, môžeme očakávať príjemnú, zvukovo priezračnú hudbu v strednom tempe s dokonalým tanečným ťahom. To všetko s celým zástupom hostí. Medzi nimi napríklad speváčka a skladateľka Judie Tzukeová, Thomas Dybdahl z Nórska, či rapper Cool Calm Pete. Nesmieme zabudnúť ani na francúzsku speváčku Mandu, ktorá kontaktovala Paula a Rosa prostredníctvom stránky myspace.com a jej najväčší sen bol spievať práve v skupine Morcheeba.
Zostava: The Godfrey Bros., Manda (spev), Bradley Burgess (spev & basa), Andy Nunn (klávesy) a Andy Robertson (bicie).Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy