Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 16.4.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Bolesť pri vniknutí

Blank

Už asi pol roka mám bolesti pri vstupe do pošvy. Navštívila som gynekológa, vyšetril ma, a nič nezistil. Aj napriek tomu môj problém pretrváva. Zakaždým, keď môj priateľ vniká dnu, tak ma to bolí. Nie nejako hrozne, ale aj tak je to čudné. Môže to byť nejaký psychický blok?
Ivica, 19

Nepovažujem sa za odborníka na takéto delikátne témy, ale domnievam sa, že ak gynekologická prehliadka priniesla negatívny nález, tak ide s najväčšou pravdepodobnosťou o psychickú príčinu. Sú niektoré útlocitnejšie ženy, ktoré majú problém súložiť s mužom, o ktorom si nie sú úplne isté, že ho ľúbia a že mu stopercentne dôverujú. Nevidím do Vášho vzťahu, neviem, s kým koexistujete, no možno by ste sa mohli zamyslieť a hľadať príčiny nepríjemných pocitov až bolestí tam niekde. Ďalšia vec je rozmer a tvar partnerovho príboru. Pokiaľ je nekompatibilný s rozmermi Vašich rodidiel, tak môže dôjsť k nepríjemným pocitom. Skúste sa preskúmať sama – prstami si overte priestupnosť pošvového vchodu, prípadne tlakom proti hrádzi si ho rozširujte a zistite, v ktorom okamihu a na ktorom mieste to bolí.

Častou príčinou bolestí rodidiel pri súloži býva aj neskúsenosť partnerov (teda konkrétne muža) a z toho vyplývajúca jeho nedočkavosť, takže namiesto primeranej predohry za účelom rozohnenia partnerky a zvlhčenia jej sexuálnych orgánov hneď ide na vec a strká svoje náradie do neinšpirovanej pošvy. To je do istej miery faux pas, pretože vraziť ho do suchej a nepripravenej je príznakom začiatočníka alebo egoistu, ktorý myslí len na svoj prospech.

Samozrejme, apoštoli konzumného sexu by na mojom mieste odporúčali použiť nejaký lubrikant, ale osobne som presvedčený, že s výnimkou análnej súlože používajú lubrikant len chudáci, ktorí nevedia babu dostatočne vzrušiť.

A posledná rada na záver: skúste pri milovaní aj nejaké iné polohy ako tie vaše obľúbené. Jeho penis sa proti Vašej pošve dostane do iného uhla a možno budú Vaše pocity úplne iné a všetko pôjde bezbolestne.

Poznámka autora:
Toto nie je odborná poradňa. Nie som ani sexuológ, ani gynekológ, ani psychológ či psychiater, ani sa na to nehrám. Neposkytujem individuálne rady, som platený iba za napĺňanie tejto rubriky. Svoje otázky môžete napísať sem. Niektoré vaše príspevky gramaticky i štylisticky upravujem, aby dávali zmysel. Podstatne mi uľahčíte život, ak vo svojom príspevku použijete diakritiku.Peter Pišťanek  viac od autora »
Vaše reakcie [100]