Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 7.3.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Moje mesto, moje javisko

Blank

Druhý marcový víkend bude centrum Bratislavy žiť tancom. Tanečné štúdio Jumbo otvorí 8. marca 2008 v budove bratislavského Istropolisu svoje nové tanečné centrum. Súčasťou slávnostného otvorenia bude aj tanečný workshop pod vedením prestížnych a uznávaných tanečníkov a choreografov svetového formátu. Na akcii sa okrem členov TŠ Jumbo môžu zúčastniť aj tanečníci z celého Slovenska.

Hlavnou hviezdou workshopu pod názvom My CITY, my STAGE bude tanečník a choreograf Jonte (New York), ktorý je choreografom posledného koncertného turné a videoklipov hviezdy svetovej hudobnej scény Beyoncé.
Ďalším hosťom bude Nobru z Brazílie, ktorý je šéfchoreografom Xstyle Dance Company z Ria de Janeiro. Vďaka svojmu jedinečnému štýlu, ktorý mieša hip-hop so sambou, je Nobru tvorcom choreografií mnohých známych umelcov a spevákov v Brazílii.
Pozvaní lektori tvoria zároveň odbornú porotu súťaže Tanečník roku 2007, ktorej finále sa uskutoční 6. 3. 2008 v pražskom klube Roxy.

Miňo Kereš, choreograf a šéf TŠ Jumbo, patrí k najmladšej generácii choreografov moderného tanca. Tvorí na Slovensku, v Čechách a pravidelne sa zúčastňuje tanečných projektov, napr. v Holandsku a Francúzsku. Bol členom poroty celosvetovej súťaže Nike Dance to L. A. a Tanečník roka (pre ČR a SR). Jeho choreografie boli prezentované na koncertoch Black Eyed Peas či Jay-Z v Bratislave. Je producentom mnohých medzinárodných tanečných projektov organizovaných na Slovensku, za účasti svetovo uznávaných choreografov, ktorí spolupracujú s hviezdami ako Justin Timberlake, Mariah Careyová, Janet Jacksonová, Usher a iní.
V súčasnosti sa pripravuje na úlohu tanečného dvojníka herečky Slávky Halčákovej v jej divadelnom predstavení Esencia divokej ženy, ktoré bude mať premiéru 18. apríla v štúdiu L+S.Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy