Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 26.3.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Film o láske slepých aj pre slepých

Blank

Počas 15. ročníka Medzinárodnej filmovej prehliadky filmu, televízie a videa Febiofest 2008 bude uvedený nový slovenský dokumentárny film Slepé lásky Juraja Lehotského spolu s animovaným predfilmom mladej slovenskej režisérky Ivany Šebestovej Štyri. Krátko pred začiatkom Febiofestu, vo štvrtok 27. marca 2008, uvedie Asociácia slovenských filmových klubov oba filmy do slovenských kín a filmových klubov.

Film Juraja Lehotského Slepé lásky produkovala spoločnosť Artileria (napr. Iné svety, r. Marko Škop). Nájsť si to pravé miesto naplnenia a šťastia na svete je neraz ťažké pre nás vidiacich, o čo citlivejšia je táto cesta pre ľudí nevidomých. Film Slepé lásky je ľudsky úprimnou snahou o zobrazenie sveta nevidomých a súčasne citlivou a emocionálne mimoriadne silnou výpoveďou o ich najintímnejších citoch a pocitoch. Hlavnými protagonisti filmu sú štyria ľudia, ktorí sú od narodenia slepí. Vytvorili a stále si vytvárajú svoj vlastný svet, často s veľmi neobyčajnými, osobitými predstavami, vnemami a snami. Režisér Juraj Lehotský sa vo svojom celovečernom debute snaží nájsť hodnoty a krásu v živote Petra, Mira, Eleny a Zuzky. Štyroch nevidomých ľudí, ktorých osudy spája spoločná téma – láska.
Film Slepé lásky je výnimočný i tým, že ako prvý slovenský film bude mať aj verziu pre nevidiacich so špeciálnou zvukovou stopou. „Fantastickým spôsobom ju nahovorila Milka Vášáryová,“ hovorí jeden z producentov filmu Marko Škop. „Takže je to film nielen o nich, ale aj pre nich!“
Slepé lásky boli vybrané do Súťaže dokumentárnych filmov na MFF Karlovy Vary 2008.

Krátkometrážny animovaný film Ivany Šebestovej Štyri, ktorý vznikol v roku 2007 pod hlavičkou produkčnej spoločnosti feel me film, bude uvedený pred projekciou Slepých lások ako predfilm. Vypovedá o láske, osude a smrti prostredníctvom vzájomne prepletených príbehov štyroch žien – pilotky Hany, poštárky Evy, predavačky Lilith a speváčky Ariel, ktoré sa spoja a vyvrcholia v okamihu tragédie. Autorka v každej z dejových línií prezrádza nové detaily, pričom komplexný pohľad na mozaiku vzťahov odkrýva až v poslednom príbehu.
Film Štyri bol vybraný do súťažných sekcií najprestížnejších svetových festivalov animovaného filmu v Annecy (Francúzsko), Záhrebe (Chorvátsko) a Třeboni (Česká republika). Bude uvedený aj v súťaži krátkych filmov na festivale ArtFilm 2008.Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy