Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Zuza Nohálová | 18.1.2008 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Nemanželské špagety

Blank

Hoci prídavné meno nemanželské sa používa zväčša v spojení s deťmi, presnejšie hnusnými deťmi, tieto špagety takto nechutia. Treba však otvorene priznať, že tomu, kto ryby vyslovene nemusí, radosť neurobia. Nemanželské špagety zvyčajne nevaríte s manželom. S manželom už totiž máte plne zásobenú chladničku s dobrotami pre vás a vaše ešte hnusnejšie manželské deti. Chcem tým len povedať, že už máte poruke viac čerstvých surovín na to, aby ste vedeli vykúzliť niečo podstatne zložitejšie a časovo náročnejšie než sú špagety.

Na Nemanželské špagety potrebujeme:

1 balík špagiet
1 cibuľu
trochu oleja
2 – 3 konzervy rýb v paradajkovej omáčke (podľa objemu)
kečup

Cibuľu nakrájame, opražíme na oleji a pridáme ryby z konzervy. Ryby sú väčšinou konzervované vo forme plátkov, ak ich však zamiešame hocijakým smerom, ľahko sa rozdrobia a vznikne z nich kašovitá zmes. Pridáme kečup podľa chuti, necháme chvíľku povariť a máme navarené, lebo špagety v osolenej vode sme si už podľa návodu uvarili a hodili v kúpeľni o obkladačku. Poznám aj také domácnosti, kde takéto dobre uvarené testovacie špagety vydržali na obkladačkách roky.

Nie je to sobotné jedlo završujúce upratovanie všetkých odutých členov domácnosti, lebo to už by ste nemuseli od rána variť tú hustú fazuľovicu, keďže je samo osebe sýte.

Hoci ja som tento recept paradoxne získala na „manželákoch“, môžete ho použiť na chate, v prenajatej garsónke, či nemanželskom internáte.

I keď menším deťom väčšinou takéto špagety nechutia, nájdu sa aj medzi nimi ozajstní gurmáni, vtedy musíte však dávať pozor na kosti (väčšinou sú ale rozvarené konzervovaním). Všeobecne na servírovanie špagiet detskému stravníkovi ponúkam ešte jeden Juanin peruánsky tip: vezmite štamperlík hore dnom, prípadne vykrajovaciu formičku (ak ste už manželka) a pokrájajte takto špagety na menšie kúsky, aby sa deťom nekĺzali. Zuza Nohálová  viac od autora »
Vaše reakcie [60]
:: Súvisiace reklamné odkazy