Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Peter Pišťanek | 8.8.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Chemicky vybičovaná rozkoš

Blank

Môj priateľ rád experimentuje v sexe. Nedávno doniesol nejakú fľaštičku, ktorú mi dal očuchať, keď som sa blížila k vyvrcholeniu a potom sa teda diali veci. V živote si nepamätám, že by som mala taký úžasný a silný orgazmus, normálne som mala pocit, že mi celé telo vybuchuje. Aj priateľ hovoril, že to bolo niečo výnimočné. Vraj sa tie kvapky, či čo to je, volajú poppers a vraj to používajú homosexuáli na dokonalé uvoľnenie zvieračov pri análnom sexe. Odvtedy sme to skúsili ešte niekoľkokrát a aj keď ten účinok už nebol taký úžasný, ako keď to bolo prvýkrát a nečakane, nedá sa to porovnať s bežným orgazmom. No a to je môj problém. Bežný orgazmus mi už nestačí a bojím sa, že som od tej vodičky závislá. Túžim po tom zas a znova. Cítim sa ako narkomanka. Je to vôbec legálna látka? Som narkomanka? Znamená to potom, že aj používanie tejto látky je možné len dvoma spôsobmi – užívať ju slobodne a dláždiť si cestu do pekla závislosti, alebo sa uspokojiť s „asketickým“ orgazmom a abstinovať?
Viola, 28

Alkylnitrity, teda látky známe ako poppers, by som odporúčal predovšetkým tým, ktorí si chcú z času na čas spestriť svoj sexuálny život, teda sexuálne si „vyhodiť z kopýtka“ a vniesť do sexu trochu chemického vzrušenia. Nemyslím si, že sú vhodné pre pravidelné používanie.

Dôvodom nie je ani tak hrozba fyzickej závislosti (tú nikto nikdy nedokázal), ba ani skutočnosť, že ak sa táto látka užíva pravidelne, telo si na ňu vypestuje toleranciu a žiadané účinky sa oslabia, až sa napokon prestanú dostavovať. Najväčším problémom alkylnitritov je podľa mňa to, že fungujú výlučne fyziologicky. A sex podľa mňa nie je iba vzájomné trenie slizníc, číre mrdanie, ale predovšetkým spôsob komunikácie. Poppers vybičujú telo k väčšej (alebo inak prežívanej) rozkoši, ale práve tým, že trochu zatemňujú úsudok a umožňujú ešte viac sa uvoľniť, na druhej strane odblokujú časť osobnosti, takže sa nemôže zúčastňovať na sexuálnej komunikácii. Milovanie sa, to nie je absolútny orgazmus spôsobený trením orgánov činných v sexuálnom konaní, ale skôr splynutie s tým druhým. A toto alkylnitrity (rovnako ako alkohol) do veľkej miery blokujú. Z dvojice sa stávajú stroje na maximálnu fyzickú rozkoš a práve závislosť od tejto chemicky vybičovanej rozkoše je nebezpečenstvom, ktoré Vám hrozí. Pokiaľ ste na tom už tak, že považujete sex bez poppers za „abstinenciu“ a vyvrcholenie bez chemickej podpory za „asketický orgazmus“, tak hej, naliehavo Vám odporúčam zaraz začať „abstinovať“ a orgazmovať len „asketicky“.

Poznámka autora:
Toto nie je odborná poradňa. Nie som ani sexuológ, ani gynekológ, ani psychológ či psychiater, ani sa na to nehrám. Neposkytujem individuálne rady, som platený iba za napĺňanie tejto rubriky. Svoje otázky môžete napísať sem. Niektoré vaše príspevky gramaticky i štylisticky upravujem, aby dávali zmysel. Podstatne mi uľahčíte život, ak vo svojom príspevku použijete diakritiku.Peter Pišťanek  viac od autora »
Vaše reakcie [34]