Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Ľuba Lacinová | 19.7.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Láska, priateľstvo a konzervatívec

Blank

Človek by si pomyslel, kto by už mal viac uctievať lásku a priateľstvo ako konzervatívci. Ale stále na mňa z médií útočia prejavy, ktoré demonštrujú pravý opak. Partnerstvo medzi mužom a ženou? Ak žena má vlastný zdroj príjmov, a keby chcela, mohla by odísť, žiadny správny konzervatívec neverí, že by mohla chcieť aj zostať. Naopak, správny konzervatívec verí, že osamostatnenie (cudzím slovom sa to volá emancipácia) žien zničilo tradičnú rodinu. Možno zničilo rodinu ako priestor pre nútené práce, ale otvorilo priestor pre rodinu, ktorá vzniká z lásky. Pre vzťah, ktorý sa po vyprchaní počiatočného zamilovania mení na trvalé priateľstvo. A dvaja spolu zostanú, pretože sa majú radi.

Konzervatívec asi neverí, že by mohol stretnúť takú ženu.
Konzervatívec asi neverí, že by bol hoden takéhoto vzťahu.
Konzervatívec sníva o starej dobrej tradičnej spoločnosti, v ktorej ženy prevažne nepracovali a s mužom zostali pre nedostatok iných možností.

Nedostatok ekonomickej núdze a odkázanosti zničil podľa konzervatívcov aj radosť z rodičovstva. Veď prečo by už jeden chcel mať deti, ak nie pre peniaze. Veď čo iné možno v deťoch vidieť ako investíciu do budúcich príjmov. Správny konzervatívec asi trpí fóbiou z chudoby v starobe a plodí deti, ktoré ho pred ňou zachránia. Aspoň správny konzervatívec v to verí. Konzervatívci nezvažujú, neskúmajú, nepochybujú, ale veria.

Správny konzervatívec neverí v dlhotrvajúce hlboké vzťahy. Verí v donútenie. Keď tak na nich pozerám, akým tónom, s akým pohľadom očí a s akou mimikou to tvrdia, tak sa im vlastne ani nečudujem.

Poznámka redakcie: Tento názor je príspevkom do ankety, ktorá je rozvinutá v dnešnom článku o láske na celý život.Ľuba Lacinová  viac od autora »
Vaše reakcie [53]
:: Súvisiace reklamné odkazy