Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 13.7.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Tak už sme ich odhalili!

Blank

V stredu pred zrakmi zástupcov médií a verejnosti boli otvorené obálky s menami laureátov anonymnej autorskej súťaže Poviedka 2007 Datalock. Víťazom súťaže sa stal Richard Pupala z Bratislavy s poviedkou Zo školy a domov, druhé miesto získala Katarína Uhrová z Piešťan s poviedkou Rispekt a na treťom mieste sa umiestnila Gabriela Alexová z Piešťan s poviedkou Bodka za letom.

Do 11. ročníka súťaže Poviedka prišlo 615 príspevkov, 58 ich bolo vyradených pre nesplnenie súťažných kritérií. Do druhého kola postúpilo 117 poviedok a v treťom finálovom kole, z ktorého porota vybrala víťazov, ich o umiestnenie bojovalo 20. Porotu, ktorá príspevky posudzuje, si zostavuje predseda vymenovaný vyhlasovateľom súťaže podľa vlastného vkusu a sympatií. Porotcom literárnej súťaže je vždy aj víťaz predchádzajúceho ročníka. Tohoročnú porotu tvorili šiesti autori – Márius Kopcsay (predseda poroty), Daniela Kapitáňová, Daša Čejková, Monika Kompaníková, Oliver Bakoš a Karol D. Horváth, zhodou okolností všetci z nich debutovali práve vďaka umiesteniu v predchádzajúcich ročníkoch súťaže.

„Z toho, že zborníky súťaže Poviedka patria medzi najpredávanejšie publikácie LCA, a že medzi dvadsiatimi finalistami dvoch ročníkov literárnej súťaže Anasoft litera je desať autorov LCA, ktorí debutovali prozaickou knihou vďaka súťaži Poviedka, pre mňa vyplýva, že Poviedka je jedna z najlepších vecí, akú som pre literatúru vymyslel,“ povedal v priamom prenose vyhlasovateľ súťaže Koloman Kertész Bagala.

Ocenené súťažné príspevky budú publikované v zborníku Poviedka 2007, ktorého krst sa uskutoční na slávnostnom odovzdávaní cien dňa 11. septembra 2007. Finalisti 11. ročníka súťaže budú už tradične oslovení vydavateľom K. K. Bagalom na publikovanie svojej samostatnej knihy.
Dvanásty ročník literárnej súťaže Poviedka 2008 bude otvorený 1. decembra 2007.

Súťaž Poviedka bola prvýkrát vyhlásená v roku 1996 a odvtedy sa vyhlasuje každý rok, vždy 1. decembra. Počas uplynulých desiatich ročníkov bolo do Poviedky prihlásených 7 895 príspevkov (v rozpätí od 482 do 1 355 účastníkov v jednotlivých ročníkoch). Do finále postúpilo celkovo 326 poviedok. V zborníkoch najlepších prác, ktoré sa viažu k jednotlivým ročníkom, bolo publikovaných 164 víťazných próz. Samostatné knižné publikácie na základe účasti vo finále vyšli tridsiatim autorom, z toho dvadsiatim piatim v spomínanom vydavateľstve. Šiesti vydaní autori získali prestížne literárne ceny. Doteraz sa predalo takmer 13 000 knižných zborníkov.

Viac informácií, ako i mená ostatných laureátov nájdete na stránke súťaže.

Foto: LCATlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy