Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 23.7.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Komiksový M R A K tiahne na Žilinu

Blank

V bratislavských 13 kubíkoch sa v dňoch 13. – 15. 7. 2007 konal prvý komiksový workshop s názvom M R A K. Aktívne sa doň zapojilo vyše 30 účastníkov. Ďalšie dve desiatky zvedavcov sa prišli pozrieť, ako komiks vzniká, prečítať si nejaký visiaci na stene a vypočuť si, čo sa o ňom hovorí. Nasledujúci workshop sa bude konať v Žiline 2. – 4. augusta 2007.

Bratislavský M R A K zaznamenal úspech najmä v tom, čo sa nedalo celkom naplánovať: zúčastnili sa ho ľudia, ktorí prišli z rôzneho prostredia a s rôznorodými skúsenosťami, no s úprimným záujmom o komiksové médium. Bolo to stretnutie vzájomne inšpiratívne a pestré, čo sa odrazilo aj na výsledných prácach, ktoré sú osobité a veľmi nádejné, a to i v prípade, že si viacerí vyskúšali komiks po prvýkrát. Najmladšia účastníčka mala 7 rokov, vekový priemer ďalších bol cca 21 rokov. 

Žilinský M R A K sa uskutoční v priestoroch Stanice v dňoch 2. – 4. 8. 2007. Zase pôjde o komiks v jeho najrozmanitejších formách a podobách od streetartu, fotografie, grafického dizajnu a koláže až po klasický kreslený. K sprievodným akciám budú už štandardne patriť prednášky a besedy na tému komiks, prehliadky animovaných filmov a nočné vystúpenia dídžejov. Vstup je voľný, najlepšie so stanom a spacákom.

Podujatie organizujú prevažne mladí výtvarníci a študenti umeleckých škôl. Cieľom akcie je dokázať, že existuje aj inteligentný a umelecky hodnotný komiks. Výsledkom oboch workshopov bude zborník M R A K, ktorý sa bude predávať od októbra vo vybraných kníhkupectvách. Ešte pred Žilinou sa M R A K zastavil na Festivale Bažant Pohoda, kde mal aj svoj stánok.

Bližšie informácie nájdete na stránke www.mrak.sk.Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy