Toto je archívna verzia magazínu T-Station, ktorého prevádzka bola ukončená 31.7.2008


:: Tlačový oznam | 24.4.2007 viac od autora zobraz všetky

  viac od autora »

Kniha pre tých, čo sa zaoberajú filmom

Blank

Na slovenský knižný trh sa dostáva mimoriadna kniha Martina Ciela Pohyblivé obrázky. Po dvadsiatich piatich rokoch je to prvá pôvodná slovenská publikácia o teórii filmu. Kniha je zasväteným a elegantným sprievodcom pri spoznávaní významu celuloidových pásov. Autor v skratke objasňuje základný fenomén filmu, ale najmä jeho kultúrne kontexty a význam. Ide o odborný text určený každému, kto sa o film zaujíma hlbšie a analytickejšie. Autor si nevyhradzuje právo na neomylnosť, ale vždy ponúka viacero náhľadov a špekulatívnych riešení.

Krst knihy sa uskutoční 24. apríla o 14:00 v Malej kinosále (Barco) Filmovej a televíznej fakulty VŠMU, Svoradova 2, Bratislava.
Účinkujú: Martin Ciel, Oliver Bakoš, Zuzana Piussi a KK Bagala.

Krst knihy je súčasťou odovzdania knižného daru 100 kníh knižnici VŠMU v rámci projektu 100 Kníh Tatra banky.

Martin Ciel (1963) vyštudoval filmovú a divadelnú vedu na Vysokej škole múzických umení v Bratislave (1986). Pracoval v Akadémii vied a v Slovenskom filmovom ústave. Dnes je docentom Katedry filmovej vedy na VŠMU. Zaoberá sa filmovou teóriou. Je spoluautorom knihy Roger Krowiak (2003 LCA, 2005 Petrov Brno), samostatne vydal odborné publikácie Film. Ilúzia a akcia a Odborná reflexia filmu na Slovensku.Tlačový oznam  viac od autora »
:: Súvisiace reklamné odkazy